PDA

Zobacz pełną wersję : ZAPAROWANE SZYBY ;/ pomocy



kiślo
08-08-11, 22:22
Witam. Panowie otóż mam problem w mojej hance gdyż podczas deszczu albo wtedy gdy jest wilgotne powietrze strasznie parują mi szyby i bardzo długo odparowywują a tylnia to prawie wogóle nie odparowuje ;/ wshystkie nawiewy działają bardzo dobrze jedynie nawiew na szybę przednią jest bardzo delikatny... Czy ktoś rozwiązał już podobny problem w swojej hani?

lugi666
08-08-11, 22:30
jeśli masz klime to ją włącz:) i wymień filtr kabiny

RazoR91
08-08-11, 22:33
Zaparowane szyby "leczy" się zimnym powietrzem a poźniej ciepłym w umiarkowanym stopniu.

Podobno umycie szyby szamponem Bambino (chyba każdy kojarzy, buteleczkę z rysunkeim kaczki :o ) wystarcza aby pozbyć się parowania na kilka dni do tygodnia :)

paFeł
09-08-11, 00:15
Jeśli auto to VI gen EJ9 to zapewne w czasie deszczu leje Ci się woda do bagażnika (tylne lampy lub odpowietrzniki pod zderzakiem) Sprawdź, poszukaj była o tym mowa na forumie.

djwafel
09-08-11, 00:59
Sprawdź czy pod dywanikami nie masz wody...

Kubuniek
09-08-11, 11:02
Albo jak ja czasem miałem jak mi się dziecko w samochodzie bawiło, ustawienie powietrza na sterowniku powinno być na przewietrzanie z zewnątrz. Może masz ustawione, że bierze cały czas z kabiny i dlatego paruje.

Gumas
09-08-11, 16:21
MAM TEN SAM PROBLEM :(
i wode miałem pod kołem zapasowym co zrobić by tego juz nie było?

djwafel
09-08-11, 16:30
MAM TEN SAM PROBLEM :(
i wode miałem pod kołem zapasowym co zrobić by tego juz nie było?

Gumas poszukaj już o tym była mowa nawet jest foto relacja, trzeba uszczelnić lampy wyczyścić odpowietrzniki i uszczelnić je do chodzi mi o nie zatykanie ich tylko o uszczelnienie jej dokoła.

kiślo
09-08-11, 20:27
a więc Panowie... nie mam wody pod wycieraczkami... wody w bagażniku już nie mam od dawna bo niedawno uszczelniałem lampy i odpowietrzniki ...i nie mam ustawione na cyrkulację powietrza w samej kabinie... Tutaj kolega coś wspominał o filtrze kabiny ... może to to ... gdzię on się dokładnie znajduje??

od dawna bo niedawno ;DDDDD LOL :)

djwafel
09-08-11, 21:30
a więc Panowie... nie mam wody pod wycieraczkami... wody w bagażniku już nie mam od dawna bo niedawno uszczelniałem lampy i odpowietrzniki ...i nie mam ustawione na cyrkulację powietrza w samej kabinie... Tutaj kolega coś wspominał o filtrze kabiny ... może to to ... gdzię on się dokładnie znajduje??

od dawna bo niedawno ;DDDDD LOL :)

Filtr kabinowy masz nad nogami pasażera. Ściągasz taką czarną zaślepkę pod nim znajduję się filtr. Pewnie trzeba go wymienić.

kiślo
10-08-11, 07:06
dzięki wielkie DJwafel ;))

djwafel
10-08-11, 09:24
dzięki wielkie DJwafel ;))

Proszę bardzo ;)

burmistrzVIgen
10-08-11, 14:13
Wymień filtr ok 20 zł albo mniej. Możesz mieć także rozwalone pokrętło od przełączania nawiewu na szybę przednią!!!

Enigmatiqu
10-08-11, 15:31
A) wystawić samochód na pozadne wietrzenie najlepiej w gorący słoneczny dzień
b) wymienić filtr powietrza jeżeli posiadasz, najlepiej na cos bardziej gąbczastego (ja w ej2 nie mam ?)
c) prawie napewno wywalic uszczelke spod wywietrznika w bagazniku i zastąpic silikonem co bardzo ładnie spełnia swoją role
d) sprawdzic czy nie trzyma się w kanapach wilgoć
e) porzadnie umyć szyby ( dym z papierosów ładnie robi parowane szyby)
f) polecam owiewki zwykłe heko czy coś bo można wietrzyć fure w czasie deszczu



w sumie wiecej nie moge powiedzieć u mnie parują jak jest juz naprawde jakiś hardcore na zewnatrz

Heiner
11-08-11, 15:33
...no i po raz kolejny - klima wlaczona, jesli ja posiadasz ;)

Saiti
11-08-11, 15:48
i wode miałem pod kołem zapasowym co zrobić by tego juz nie było?

Wyjmij koło zapasowe.

Przepraszam, musiałem xD

kiślo
11-08-11, 19:11
no wyjąłęm te koło zapasowe ... ale nic nie pomogło ... co to jeshcze może być??

Nemereth
12-08-11, 13:23
zamknij się w bagażniku, niech ktoś leje wodę po łączeniach blach, światłach, szybach i patrz gdzie się leje ;)
albo zrób dziurę w podłodze bagażnika.

paFeł
13-08-11, 13:06
Mów do słupa a słup........
Przeczytaj ze ZROZUMIENIEM ten temat:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?54987-Z-cyklu-WODA-W-BAGA%AFNIKU-FINA%A3-%28male-fotostory%29&highlight=woda%20baga%BFniku