PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zamknąć szyby. Opuszczona.



.LukAs.
08-08-11, 15:33
Siemanko. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to co mnie męczy i staram się to naprawić jakoś od godzinki. Więc tak. Ostatnio jak podnosiłem szybkę kierowcy na sam koniec jakoś dziwnie strzelała. Teraz jest tak, że nie domyka się wcale.. Wyżej nie chce iść, chociaż do końca brakuje jej ze 2-3 cm.. I na koniec zaczyna strzelać i trzęsie nią. Chciałem ją jakoś podnieść bo jak się bierze ją od spodu i podnosi ręcznie to czuć luz tylko nie wiem co i jak i jakimi śrubkami.. Boczek itp juz dawno rozebrane tylko nie mam pojęcia jak zlikwidować ten luz.. Z góry dzięki za szybką odpowiedź bo i tak mam wszystko rozebrane :P

djwafel
08-08-11, 18:45
Zobacz czy Z szyn nie wypadło, czy szyny są twardo umiejscowione, poszukaj czy gdzieś nie brakuje śrubek.

.LukAs.
10-08-11, 13:31
No właśnie to jest tak, że jest luz na szybie i można nią ruszać do góry spokojnie, a z szyn nic nie wypadło i wszystkie śrubki też są na miejscu.. Może trzeba pokręcić jakimiś śrubkami żeby ten luz wyregulować czy po prostu jakoś podnieść szybę...?

freeway
10-08-11, 15:04
Jak trzyma się w szynach a nie dochodzi do końca to prawdopodobnie wyleciała z bocznych uszczelek/prowadnic.Miałem podobny problem tylko że szybie brakowało z 10cm do zamknięcia.

.LukAs.
11-08-11, 01:56
Chyba wiem co się dzieje. Kilka zębów w zębatce przy silniczku jest wytartych i jak podnosi szybę to w pewnym momencie przestaje ją unosić, zebatka się ślizga i dlatego trzęsie szybą. I teraz pytanie czy i jak da się wymienić samą zębatkę? Czy trzeba całość i jak w takim razie się zabrać do tego.. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł ale ja raczej innego rozwiązania jak wymiana nie widzę..

SorryAleNiChu
11-08-11, 21:44
Ostatnio jak oglądałem na discovery program Wheeler Dealers i naprawiali jakiegoś Rovera to mieli te same objawy, po ściągnięciu boczka okazało się jak u ciebie że kilka ostatnich zębów nie ma. Niestety nie udało im się znaleźć samej ""zębatki" i musieli kupić cały mechanizm. Mimo tego i tak bym poszukał/popytał czy ktoś nie ma na sprzedaż.