PDA

Zobacz pełną wersję : Obrotomierz



Furious
15-10-04, 17:33
Witam. Mam kanadyjskiego Civiczka ktory nie ma obrotomierza.. z lewej temperatura srodek predkosciomierz i z prawej paliwko. Czy ktos sie orientuje za ile i gdzie (wawa) mozna by to przerobic tak aby deska wygladala jak w innych civiczkach... z obrotomierzem z lewej a po prawej ze wskaznikami?

cihy
15-10-04, 17:38
zgaduję, że z przerobieniem deski na taką z obrotomierzem byłby problem... trzebaby kupić całą tą "puszkę" z zegarami, a sam problem "pobrania" predkosci obrotowej z silnika podobno jest sprawą banalną ;) chyba łatwiej założyć osobny obrotomierz, jakoś ciekawie go wbudować?
pamiętam, ze na hondapl.org cos o tym kiedys bylo...

Jasiu
15-10-04, 18:01
Witam,

takie pytanko Furious - jaki masz silnik?

a co do obrotomierza - albo kupujesz europejskie zegary z obrotomierzem, wyjmujesz swoje, wkladasz te nowe, podpinasz wszystkie kostki i obrotomierz dziala (kolega przerabial tak, moge dac namiar). Koszt zegarow 150-300 zl uzywane ofkors - jeden minus taki ze twoj przebieg sie nie zgadza (co mnie by dosyc wkurzalo).
Drugie wyjscie - kupujesz (ew. sprwadzasz ze Stanow) obrotomierz zewnetrzny i gdzies sobie montujesz - albo to wpinasz gdzies w kostke przy zegarach albo podlaczasz gdzies pod maska (aparat zaplonowy?). - cena ok. 250zl.
Pozdrawiam,
Jasiu

Furious
15-10-04, 18:24
Silniczek to 1.5 D15B7, niby powinienem sie cieszyc bo 102 konie ale jakos srednio z tymi osiagami u niego..
A co do tych 2 opcji.. to kurcze zadna mi nie pasuje.. Chcialbym miec europejskie zegary z moim przebiegiem :] Bo jak zewnetrznie... to jakos nie mam pomyslu gdzie to umiescic.
Ale dzieki na info :)

cihy
15-10-04, 18:40
można ciekawie wbudować pooglądaj sobie foty z hotimportnights - wybierzesz coś zajefanego :D

duchu
15-10-04, 18:41
ładne zewnętrzne obrotomierze można zamówić w D&W, koszt około 50 ojro. Całkiem ciekawe, sam się zastanawiam nad zakupem tylko jakieś miejsce muszę wykombinować na montaż

[/img]

ARTX
15-10-04, 19:02
albo najlepiej kup cale zegary np od d15b2

LIO
15-10-04, 19:34
Furious piszesz, ze nie masz pojecia gdzie umiescic taki zewnetrzny. Trzeba troche wyobrazni, moze zjarac sie trzeba zeby ja rozwinac ;)
http://img46.exs.cx/img46/1630/20_17_big.jpg

wystarczy tylko jeden, ten pierwszy, chyba ze reszte tez chcesz

a jak nie toi pozostaje ci tylko przelozyc cale zegrary

TENCIO
15-10-04, 19:36
Silniczek to 1.5 D15B7, niby powinienem sie cieszyc bo 102 konie ale jakos srednio z tymi osiagami u niego..
A co do tych 2 opcji.. to kurcze zadna mi nie pasuje.. Chcialbym miec europejskie zegary z moim przebiegiem :] Bo jak zewnetrznie... to jakos nie mam pomyslu gdzie to umiescic.
Ale dzieki na info :)

mia[list]em ten silnik przedtem w coupe i nie moge powiedziec zeby byl wolny?! proponuje zabudowac obrotomierz dodatkowy bo seria zazwyczaj ma przeklamania.

Furious
15-10-04, 20:51
Widocznie jest cos nie wyregolowane jak trzeba... mam kumpla z Civem 1,4 z `97 i generalnie idziemy nos w nos... dopiero od 140km/h zostawiam go w tyle.
Moze kwestia opon... jak dobrac idealny rozmiar/szerokosc opony do samochodu? Sa jakies wzorki matematyczne na to? :) MAX osiągów przy MIN oporach :]

Maru
15-10-04, 21:02
Chcialbym miec europejskie zegary z moim przebiegiem
to co Jasiu napisał to prawda, ale czemu masz mieć kogoś prędkościmierz nie rozumiem - parenaście razy dłubałem przy zegarach i odkręcenie 3 śrubek i przełożenie Twojego aktualnego predkościomierza to nie jest wielki wyczyn, więc kup zegary od D15 B2 (szroty to koszt 150 PLN) czy kazde inne z obrotomierzem (oczywiście w zależności jakie masz wyposażenie ABS, SRS - ale to są jedynie kostki więc odłączenie też zero problemu), rozbierz wyciągnij prędkościomierz, zamień z Twoim podłącz i śmigaj - zero problemów sprawdziłem i jakoś działa, także nie koniecznie opcja zewnętrznego musi być jedyną

Bero
16-10-04, 01:39
bardzo ladnie prezentuja sie zewnetrzne obrotomierze w slupku, tak jak na zdjeciu pare postow wyzej... ale szczerze powiem, jak zewnetrzny to warto zalozyc z shiftlightem, fajna sprawa

LIO
18-10-04, 15:49
fuck, tu tez nie widze swojego postu, a juz odpowiadalem chyba w tym temacie.
Bero na tej fotce obrotomierz jest z "sziftlajtem"

Tomo
18-10-04, 15:57
zniknęło kilka postów bo trzeba było odtworzyc forum z poprzedniego dnia z archiwum

Bero
18-10-04, 22:27
Bero na tej fotce obrotomierz jest z "sziftlajtem"slusznie, teraz zauwazylem... nie przyjrzalem sie samemu obrotomierzowi tylko ogolowi...