PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik się grzeje i pracuje nierówno D13Z6



Muzyk-Grzes
07-08-11, 16:24
Witam po wymianie wałka na CompCams 59300 w głowicy Z6 i założeniu odelżonego kółka rozrządu silnik zaczął nierówno pracować a obroty regularnie spadają praktycznie do zera. Dotychczas było u mnie założone kółko Y7 i całość pracowała normalnie. Na dodatek obecnie silnik na trasie 300km w jedną stroną prawie się zagotował. Temperatura wzrasta po przejechaniu około 30 km i zawsze podnosi się przy przyspieszaniu, wałek jest na dotarciu więc nie przekraczam 3,5K obrotów. Dodatkowo z okolicy (takie mam wrażenie) wałka ,kółka lub pompy wody przy większym obciążeniu wydobywa się metaliczny dzwięk.
ps: Silnik nie był jeszcze strojony bo czekałem na dotarcie wałka.

skolopendra
07-08-11, 17:02
bo czekałem na dotarcie wałka.

to może w tym czasie doczekasz się remontu ...

Sebek_WWL
07-08-11, 17:35
Moim zdaniem pompa wody robi pa pa ubywa ci cieczy chlodzacej?

A i jedz na strojenie potem korekte zrobisz po dotarciu.a wczesniej samodiagnostka bo moze w kolektoze zle coś podłączone

Muzyk-Grzes
07-08-11, 18:17
Cieczy nie ubywa przez pompę, ale jak się zagrzał silnik to zaczęło wypychać poprzez zbiorniczek co mogło by wskazywać na uszczelkę głowicy, ale z drugiej strony na tej uszczelce przejechałem dopiero kilka miesięcy od przekładki głowicy. Jutro przekładam kółko (bo podobno odelżone powoduje zawirowania w obrotach) a jak to nic nie da to założe stary wałek, a nowy dopiero na strojenie.

Whiplash
07-08-11, 21:26
u mnie przy kole 4 kg jak puszcze gaz i szybko wysprzegle, potrafi nawet zgasnac, ale zazwyczaj obroty spadaja do 200 i dopiero sie szybko podnosza na 800, co do gotowania sprawdz czy weze puchna przy dodawaniu gazu, mi oem uszczeleke z6 wydmuchalo po 600km:-)

Muzyk-Grzes
07-08-11, 22:25
Ja zakładałem metalową, ale nie OEM tylko nie pamietam co to za firma była.
ps: Elring

Whiplash
09-08-11, 08:20
erling bardzo dobre uszczelki tylko czy zostala poprawnie zamontowana ??? glowa i blok planowane, sprawdzales te weze czy ci komprecha nie idzie w kanaly wodne ??

billiejoe
09-08-11, 08:50
u mnie przy kole 4 kg jak puszcze gaz i szybko wysprzegle, potrafi nawet zgasnac, ale zazwyczaj obroty spadaja do 200 i dopiero sie szybko podnosza na 800...
Ale kolega pisał o kółku rozrządu a nie zamachowym, chyba że on też błądzi ;)