PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dźwięk wydobywający się z silnika



Matyss
07-08-11, 12:58
Witam. Zauważyłem ostatnio w mojej Hondzie że gdy wcisnę sprzęgło to silnik pracuje jak należy, natomiast gdy puszczę sprzęgło to słychać dziwny taki jakby szelest z silnika. I tu moje pytanie co to może być, i jaki ewentualny koszt naprawy? Dodam, że posiadam Civica ej9 1.4.

subbug
07-08-11, 13:09
Łożyska skrzyni biegów powoli dają o sobie znać... Koszt remontu skrzyni przewyższa koszt używanej skrzyni biegów w dobrym stanie. Ale póki szum nie jest bardzo głośny i uciążliwy -po prostu jeździj.

carlosv
07-08-11, 13:10
To zależy czy dźwięk się z silnika czy ze skrzyni.

lugi666
07-08-11, 13:16
rozumiem że ten dzwięk wydobywa się na biegu jałowym na postoju. Jeśli tak to nie żadne łozyska skrzyni tylko łozysko oporowe sprzęgła. Jak narazie nic groźnego

subbug
07-08-11, 13:21
Sorki, mój błąd! lugi666 dobrze prawi!

Matyss
07-08-11, 14:01
Tak na biegu jałowym, choć nie jestem do konca pewny czy takze podczas jazdy tego nie słychać. Wydaje mi się ze słychać, mam głośny przelotowy wydech i podczas jazdy ciężko to usłyszeć. Czyli mówicie że tak długo jeździć aż.... ? :D

lugi666
07-08-11, 15:26
TO jest znak że powoli pada łożysko, ale nie musisz się tym zbytnio przejomować. Jak padnie to wymienisz

Dorikin1989
07-08-11, 17:21
Miałem identycznie. Pojechałem do mechanika i powiedział, żeby jeździć aż się sypnie. Tak też robię, drugi miesiąc - szumy ustały, jest dobrze.

Matyss
07-08-11, 17:39
Aha, czyli muszę wymienić same łożysko oporowe. A już się bałem że czeka mnie wymiana całego sprzęgła.....

subbug
07-08-11, 17:44
No to jeździj do momentu wymiany sprzęgła a łożyskiem sie nie przejmuj. Sprzedają komplety sprzęgła (łożysko, docisk, tarcza). To jest jedna robota... Nie warto rozbierać dla samego łożyska. Moim zdaniem.

pablo_020
08-08-11, 08:15
Jeśli tak to nie żadne łozyska skrzyni tylko łozysko oporowe sprzęgła.

Sorki, mój błąd! lugi666 dobrze prawi!

Bzdura z łożyskiem oporowym jest wszystko ok, w takim wypadku szumi łożysko na wałku sprzęgłowym, już nie raz był ten temat poruszany na forum.
Już pisałem to w temacie jakims ostatnio, nie może szumieć coś co w danym momencie nie pracuje, a łożysko oporowe zaczyna prawocwać po wciśnięciu sprzęgła.

subbug
08-08-11, 10:13
No i dobrze kojarzyłem ;) Zamieszali mi chłopaki,
Bzdura z łożyskiem oporowym jest wszystko ok, w takim wypadku szumi łożysko na wałku sprzęgłowym, już nie raz był ten temat poruszany na forum.
Już pisałem to w temacie jakims ostatnio, nie może szumieć coś co w danym momencie nie pracuje, a łożysko oporowe zaczyna prawocwać po wciśnięciu sprzęgła.
Dobrze, że sprostowałeś.

lugi666
08-08-11, 11:37
Tak to mozemy sobie domniemywać. Rozbierz i wsystko bedzie jasne. Ja tylko zasugerowałem co może być przyczyną