PDA

Zobacz pełną wersję : WŁAMAĆ SIĘ DO SWOJEGO SAMOCHODU - wymiana wkładki stacyjki



Łukasz007
07-04-07, 20:03
Koledzy, mam problem z moim samochodem przez swoją głupotę.
Zgubiłem jedyny kluczyk do mojej hondy. Czy ktoś wie jak się wymiania
wkładke w stacyjce? i czy to że przez przypadek zablokowałem kierownice
nie pozwala mi się już dostać do mojego samochodu?
Prosiłbym o kilka porad jak to zrobić.
Pozdrawiam

Gruszka
07-04-07, 20:32
Lukasz gdzies pisales, ze nie masz immo. Podjedz do gosci od zamkow, oni awaryjnie otwieraja auta, od razu zdejmij boczek i wyjmij wkladke zamka i dorob u nich nowy kluczyk. Chyba wyjdzie najtaniej.

Pzdr.

Łukasz007
07-04-07, 21:04
Ale mam wyjąć bloczek z zamka drzwi i taki im zanieść na wzór?

Gruszka
07-04-07, 21:20
Tak, jak zdejmiesz boczek z drzwi, to dostaniesz sie do wkladki. Zanosisz ja do gosci od zamkow, zostawiasz kumpla aby przypilnowal auta zaraz wracasz z nowym kluczykiem i juz jezdzisz.

KuBiK
07-04-07, 21:28
z drzwi lub klapy z czego wygodniej ci wyjac ja wyjmowalem z klapy. dorobili kluczyk w pare minut. zamki a drzwiach i klapie sa raczej takie same ale stacyjka ma wiecej zapadek ale mysle ze fachura od dorabiania bedzie wiedzial co i jak zrobic aby bylo dobrze :)

wojtus1199
14-12-09, 21:58
Panowie a takie pytanko:) Jak się tą wkładke wymienia? Pracochłonna jest to operacja? I jakie narzędzia potrzeba. Pytam ponieważ pewno będe musiał wymienic wkładke z drzwi kierowcy bo nie ma tej blaszki zasłaniającej i ciagle mi zamarza;/ no i druga sprawa ze zamek cos cięzko chodzi;/ wd40 niebardzo pomogło. mozna go jakoś zregenerować?

Baracuzzz
14-12-09, 22:51
tu masz jak wyciągnąć bębenek z zamka:
http://images38.fotosik.pl/234/26f679252622a991.jpg

kwazer
02-01-10, 12:06
no dobrze ale jak wyglada wymiana wkladki w stacyjce?
w manualu ani tu na CK nie znalazlem, albo mi gdzies umknelo
a chce byc przygotowany:d bo nie moge sobie pozwolic na unieruchomienie hani
na nie wiadomo jak dlugo:(

JeNNy_forever
02-01-10, 15:06
a to ja mam zaś ten sam problem tylko z drugiej strony :D

gościowi od którego kupiłem auto ktoś chciał się do niego włamać i jest wywalony zamek na kluczyk od strony kierowcy tak że nie da się go otworzyć kluczykiem ale auto wyposazone jest w centralny na pilota więc problemu nie odczuwam, natomiast chciałem się dowiedzieć czy trzeba wymienić komplet czyli zamki w obu drzwiach + stacyjka + bagażnik czy idzie w jakiś sposób dorobić rozwalony zamek? nie mam immo jak coś

Qrak
02-01-10, 16:59
kwazer jezeli masz stary kluczyk to nie ma problemu z wymiana stacyjki. Rozkrecasz plastiki oslaniajace kolumne kierownicza (3 wkrety od spodu), zdejmujesz je, wkladasz kluczyk, przekrecasz na pozycje I, co pozwoli Ci na wcisniecie takiego malego sworznia ktory wchodzi w obudowe stacyjki i zapobiega usunieciu stacyjki przez kogos niepowolanego ;] pozniej montaz w odwrotnym kierunku. Gorzej jezeli nie masz kluczyka, ale to tez da sie obejsc. Rozkrecasz platiki, zdejmujesz kiere, przelaczniki tez pewnie bedziesz musial zdjac, wyjmujesz stacyjke z cala obudowa i malym wiertlem musisz rozwiecic ten sworzen o ktorym mowilem

kwazer
02-01-10, 21:35
dzieki Qrak:cool:
wszystko jest a wymiana sie nalezy bo jest tak rozwalona,
ze sie dziwie, ze jeszcze wszystkie zapadki z tego wkladu nie powypadaly:P
wlasnie zastanawialem sie co ja tam trzyma coby nie siedziec przy tym i nie dumac:confused:

jeszcze raz thx:D


a to ja mam zaś ten sam problem tylko z drugiej strony :D

gościowi od którego kupiłem auto ktoś chciał się do niego włamać i jest wywalony zamek na kluczyk od strony kierowcy tak że nie da się go otworzyć kluczykiem ale auto wyposazone jest w centralny na pilota więc problemu nie odczuwam, natomiast chciałem się dowiedzieć czy trzeba wymienić komplet czyli zamki w obu drzwiach + stacyjka + bagażnik czy idzie w jakiś sposób dorobić rozwalony zamek? nie mam immo jak coś

mozesz zaniesc do jakiegos dobrego punktu gdzie klucze dorabiaja
ja jak dorabialem grot to pilota scyzoryka to koles mowil ze mozna wklad
z zamka do niego przyniesc i moze cos poprawic, bo mialem problem
a nie wiem czy taka operacja sie uda bo i tak wymieniam wszystkie wkladki wiec szkoda niepotrzebnie kasy wydawac:P

04,01,2010 wkladka wymieniona:D
czy pomoglo ano pomoglo na kilka problemow naraz:D
zaskoczyla blokada kiery nareszcie, potem nie moglem odblokowac a jak juz odblokowalem to
i sie okazalo ze caly uklad lzej chodzi:D odpala malinowo i kluczyk nie wypada:P
czyli warto zainwestowac te pare groszy a nie naprawiac staroci;p