PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan odnnosnie przypasowania czesci z hb do qp :]



Seth
07-04-07, 17:20
mam pytanko :]

Czy licznik z hb 5 gen bedzie pasowal do mojej qp 5 gen? chodzi glownie obrotomierz, ktorego u mnie nie ma O.o

Druga sprawa to czy np wspomaganie bedzie pasowac - w sensie pompy i reszta z silnika d13b2 do d15b7 ?

Wiecej zapytan za chwile, jak sie troszke z tym szrotem uporam :P

Pozdro

Matey
07-04-07, 17:58
bedzie...

dark
07-04-07, 20:15
to j sie dolacze do tematu, czy dokladka tylnego zderzaka z hb bedzie pasila do coupety??

falek84
07-04-07, 23:45
na 100% nie bedzie pasowac

Seth
07-04-07, 23:54
kolejne pytanie : czy bedzie pasowac caly system elektrycznych szyb? jezeli tak to jak ja mam to podlaczyc do siebie skoro w mojej wersji tego niestety nie bylo? ;/

odnosnie wspomagania - czy napewno bedzie pasowac? tak 100%? :D bo jezeli nie to bede musial to opchnac ;/

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :]

LIO
08-04-07, 00:01
od przodu, do slupka za plecami kierowcy hb i coupe sa takie same !!

Qukie
08-04-07, 00:04
A co z tylnym zawieszeniem LIO? Czy wahacze jedne i drugie, stabilizator, i inne pierdółki są takie same?

LIO
08-04-07, 00:08
takie same
linki recznego moga sie róznic ze wzgledu na wiekszy rozstaw osi w coupe o 5cm niz w hb

Seth
11-04-07, 00:17
dobra, teraz tak:

obrotomierz dziala, tylko ze zablokowala mi sie wskazowka od paliwa ;/ wczesniej nie mialem polaczonych tylko odseparowane paliwo z temperatura. wczesniej jak po podlaczeniu nowych zegarow jezdzilem - wskazowka paliwa byla ciagle ponad poziomem full- nie chciala spasc, wiec odlaczylem zegary i podlaczylem spowrotem i wskazowka lekko spadla do normalnego stanu tak jak powinna byc. Dzisiaj przejechalem juz na tym okolo 100 km a wydaje mi sie ze wskazowka w ogole sie nie ruszyla ;/

Co moze byc nie tak?

druga sprawa to kolejne pytanie :]

jezeli do europejskich zegarow wsadzilem amerykanski predkosciomierz to w jakiej mierze bedzie mi mierzyl odleglosc? mile czy km? wydaje mi sie ze mile, ale jakos tak dziwnie leca :P

Pozdrawiam

edit:

jeszcze jedno - odnosnie wspomagania. Jak rozmawialem z mechanikiem ktory ma mi przekladac wspomaganie - pytal o jakas rame przy drazku kierowniczym? obawial sie ze to nie bedzie pasowac, dlatego chcialem sie tez was poradzic :]

Kolejne pytanie : jak powinna wygladac wiazka w swiatlach postojowych w amerykanskiej wersji - chodzi o kierunki. U mnie niestety wszystko zostalo przerobione na wersje europejska - z oprawki wychodza 3 kabelki z czego jeden jest uciety ;/ czy powinienem gdzies to podlaczyc zeby wszystko wrocilo do pierwotnego stanu? ;/

narazie to wszystko :]

Pozdro :hinczyk:

Lcfr
28-04-07, 10:02
A co z tylnym zawieszeniem LIO? Czy wahacze jedne i drugie, stabilizator, i inne pierdółki są takie same?

wszystko zalezy od wersji....
np qp ej2 nie ma stabilizatora z tylu i nie ma wahaczy na nktórych mozna to zamontowac
muszą byc inne wahacze-np takie jak w eg5




jezeli do europejskich zegarow wsadzilem amerykanski predkosciomierz to w jakiej mierze bedzie mi mierzyl odleglosc? mile czy km? wydaje mi sie ze mile, ale jakos tak dziwnie leca :P


mile




Kolejne pytanie : jak powinna wygladac wiazka w swiatlach postojowych w amerykanskiej wersji - chodzi o kierunki. U mnie niestety wszystko zostalo przerobione na wersje europejska - z oprawki wychodza 3 kabelki z czego jeden jest uciety ;/ czy powinienem gdzies to podlaczyc zeby wszystko wrocilo do pierwotnego stanuu

prosta sprawa
w tej oprace kabel
1-masa
2-włokno 21w - KIERUNEK
3-włokno 5W - postojówka - bierzesz zasilanie z postojówki i tyle