PDA

Zobacz pełną wersję : szumi skrzynia d14a3



marcin-ej9
02-08-11, 23:39
panowie zaczela mi lekko szumiec skrzynia na luzie jak wcisne sprzeglo przestaje czyli wiadomo ze lozyska w skrzyni teraz pytanie czy wymiana oleju cos da? czy nie pchac sie w koszta i szukac nowej skrzyni? ile taka skrzynia pojezdzi dodam ze szum slyszany jest tylko na luzie na wyzszych predkosciach cisza

s3b
02-08-11, 23:50
Nie szumi Ci skrzynia tylko łożysko oporowe tzw. wyciskowe, które jest na tarczy sprzęgła. Łożyska nie musisz wymieniać, wystarczy samo łożysko oporowe.

pablo_020
03-08-11, 03:17
Jak może szumieć coś co w danym momencie nie pracuje ?
Jeżeli już to łożysko na wałku sprzegłowym.
Jak najbardziej jest to problem ze skrzynia nie sprzegłem. Wymiana oleju raczej nic nie da.
Pojeździ raczej jeszcze troche, słyszałem o przypadku, że ktoś przejechał 40tyś. km i sie nie rozsypało.

Soviet
03-08-11, 10:36
Nie szumi Ci skrzynia tylko łożysko oporowe tzw. wyciskowe, które jest na tarczy sprzęgła. Łożyska nie musisz wymieniać, wystarczy samo łożysko oporowe.

co to w ogóle za tekst? ja nie zrozumiałem niemal nic z tego co napisałeś.

Co do szumu to fakt łożyska na wałku sprzęgłowym często szumią ale tak naprawdę dowiesz się co jest do wymiany jak rozbierzesz skrzynie. Jak dla mnie to kup używkę od kogoś z forum.

pablo_020
03-08-11, 13:29
Skoro jest cisza podczas jazdy, a na biegu jałowym szumi to na 90% jest to łozysko na wałku sprzęgłowym.
Gdyby szumiało podczas jazdy też można by było obstawiać jakieś łożysko na wałku głownym.

marcin-ej9
03-08-11, 14:39
Skoro jest cisza podczas jazdy, a na biegu jałowym szumi to na 90% jest to łozysko na wałku sprzęgłowym.
Gdyby szumiało podczas jazdy też można by było obstawiać jakieś łożysko na wałku głownym.

czyli co z tym fantem robić? bo już się pogubiłem . Czyli oporowe sprzęgła? dziwne bo w kwietniu zakładane miałem kompletne sprzęgło exedy . szumi tylko na postoju na luzie - wcisnę sprzęgło przestaje. jaki przybliżony koszt naprawy? czy się nie przejmować i jeździć dalej?

pablo_020
03-08-11, 14:57
Nie, nie oporowe sprzęgła, tylko na wałku sprzegłowym czyli w skrzyni.
Ja też mam tak u siebie, i jeźdzę puki sie nie rozsypie :)
Koszt, nie wiem, strzelam 500-600 zł?

rafal86
03-08-11, 18:32
miałem tak samo tylko mi bardziej jakby popiskiwało. Najpierw na luzie tylko,potem coraz głosniej i w trakcie jazdy było słychac. Po wciśnieciu sprzęgła cisza.
Wymieniłem skrzynie i po problemie