PDA

Zobacz pełną wersję : K20Z1 engine (Integra, RSX)



Beiron
02-08-11, 20:55
Witam, z ciekawości chciałbym zapytać szczęśliwych posiadaczy Integry (lub RSX) jak sprawują się silniki ala K20Z1 i podobne dwulitrówki instalowane w tych samochodach. W niedalekiej przyszłości chcę zakupić RSX'a dlatego chcę pozbierać trochę informacji :)
Na ile podobne są części z Integry do RSX i ich dostępność? Jak ze spalaniem (czy można zejść poniżej 10 bo to dla mnie oznacza już niskie - a przy szaleństwie to już się nie patrzy na zużycie paliwa)?
Nie obrażę się jeśli rozwinie się pare innych wątków. Informacji nigdy nie za wiele :)
Z góry dzięks, pozdrawiam

jacekrsx
12-08-11, 12:55
Witam,
Od 4 lat jestem posiadaczem 2006 Acura RSX Type-S. Wcześniej był jeszcze rocznik 2002 przez 2 lata więc w sumie 6 lat :)
I mogę Ci szczerze powiedzieć jedno, ten samochód nigdy mnie nie zawiódł :D
Przejechałem nim dość sporo, jedna z dłuższych wycieczek miała 6000mil, (10,000km) i obyło się bez żadnych problemów.

Wracając do pytań. Jeśli chodzi o spalanie, to różnie to wychodzi ale średnio można powiedzieć że od 8 do 12 w zależności jak się jeździ, to wiadomo.
Do tej pory nie potrzebowałem jeszcze żadnych części w PL więc trudno mi coś na ten temat powiedzieć, ale słyszałem ze niektóre części od civica type-r pasują bez problemu.

Z innych rzeczy to mogę jeszcze dodać, jest to bardzo praktyczny całoroczny samochód, wnętrze jest bardzo wygodne i wszystko tam gdzie powinno być. Po złożeniu tylnej kanapy jest dość sporo miejsca jak na tak mały samochód, spokojnie wchodzą 3 rowery albo ....pralka, sprawdzone :)

Jeśli szukasz jakiś informacji to zapraszam na forum dedykowane tylko temu modelowi
http://forums.clubrsx.com/
Znajdziesz tam dosłownie wszystko :)