PDA

Zobacz pełną wersję : Sprężyny progresywne



sielka82
11-05-05, 15:05
Sory że zawracam głowe ale co wogóle znaczy że sprężyny są progresywne? Czym różnią się od zwykłych?

LIO
11-05-05, 15:13
Zeby sie nie produkowac, to zamieszcze taka ladna formulke

Sprężyny można podzielić, ze względu na charakter pracy na dwie grupy: LINEARNE i PROGRESYWNE. Czym się różnią? Jeśli na sprężynę linearną podziałamy siłą 100 kg ugnie się ona o 1 cm. Dołożenie kolejnych 100 kg spowoduje ugięcie o kolejny centymetr, kolejne 100 kg kolejny centymetr itd.
W sprężynie progresywnej proporcje są inne. Początkowe ugięcie 1 cm spowoduje 50 kg, ale skrócenie jej o kolejny centymetr wymaga już nacisku 200 kg.
Aby jednak taka sprężyna ugieła się o 3 cm trzeba działać na nią siłą już 450 kg. Progresywne sprężyny w porównaniu do linearnych mogą przenosić większe obciążenia przy mniejszym skróceniu. Tak więc sprężyny progresywne mogą być znacznie krótsze od linearnych, zachowując jednocześnie bezpieczną odległość nadwozia od nawierzchni.

sielka82
11-05-05, 15:44
Dzięki tez już ten tekst znalazłem. Sory za kłopot. Zeby nie otwierac jeszcze jednego tematu mam pytanko. Założyłem nowe sprężyny progresywne o obniżeniu -40mm i samochód wydaje mi sie tak samo położony jak seryjnie. Czy możliwe jest ze te spręzyny usiądą. Założyłem je dopiero dzisiaj i przejechałem dopiero ze 20 km. Bede wdzięczny za sugestie.

MartinS
11-05-05, 16:47
mogą sie jeszcze ulożyc,choc powinienes od razu zobaczyc róznice...chyba nastapiła pomyłka i założyłeś odwrotnie przód z tyłem

jinjet
11-05-05, 16:48
mysle ze bez zadawania tego pytania na forumm odpawiedz znalazl bys w google!!!