PDA

Zobacz pełną wersję : Pas przedni - odświeżenie?



Dark47
31-07-11, 12:58
Interesuje mnie odświeżenie przedniego pasa w mojej Hondzie Civic EJ9. Od momentu zakupu samochodu zauważyłem, że w okolicach mocowań grilla do pasa farba się zważyła i widać, że rdza się za nią ostro bierze od spodu. Dodatkowo w kilku miejscach przy śrubach też pojawia się rdza, tak więc chciałbym zdemontować zderzak, grill oraz lampy i zedrzeć tą zważoną farbę oraz cały przedni pas oczyścić i odświeżyć na nowo.

Moje pytanie dotyczy tego czego użyć do zabezpieczenia pasa? Wiadomo starą farbę zedrę papierem ściernym oraz rdzę oczyszczę szczotką drucianą, ale czym zabezpieczyć pas przed rdzą? Proszę o rady jak postępować i jak się za to zabrać profesjonalnie? Góra pasa oczywiście będzie umalowana pod kolor nadwozia?

Infi
31-07-11, 13:41
ja proponuje tobie tak zdzierac rdze potem na to organika C. po 48h papier scierny jeszcze raz i podklad na rdze,podklad akrylowy i potem normalnie lakier. z pewnoscia inni powiedza ze organika nie jest potrzebna ale na pewno nie zaszkodzi a rdze lepiej zneutralizuje niz sam podklad reaktywny.

GT-R
31-07-11, 19:07
Jeżeli masz rdzę na przednim pasie to wejdź pod auto i zobacz co jest na podłużnicach ;) A co do malowania to Infi wszystko napisał :)

Dark47
01-08-11, 00:04
Infi - dzięki za informację. Mam tylko prośbę, napisz mi jak możesz dokładniej wraz z linkami do jakiś sklepów co potrzebuje, żeby kupić? Chcę zrobić to porządnie, a widzę, że jesteś obeznany w temacie?

GT-R - Akurat auto pod spodem jest zdrowe jak ryba, jedynie mi rdza wcina pas w miejscu mocowania klimy oraz mocowania grilla, reszta pasa jest zdrowa.

GT-R
01-08-11, 20:27
Ja polecam wybrać się do dobrego sklepu lakierniczego a nie kupować na allegro. W takich sklepach z reguły pracują ludzie którzy znają się na rzeczy więc na pewno doradzą co i jak.

Infi
01-08-11, 23:02
tak jak napisal GT-R nie warto sie bawic z allego przy tak malej operacji odwiedz jakis punkt lakierniczy i tam wszystko powinno byc. potrzebujesz bardzo male ilosci i tak zostanie ci 90% zakupionych preparatow. Tylko pamietaj zeby sie nie bawic z ruda usuwanie do czystej blachy tylko to ci da pewnosc i spokoj na kilka lat.

Dla pewnosci chemia, ktora musisz kupic:
Organika Cortanin C (cena za butle max 10zl)
Podklad reaktywny (bardzo cienka warstwa na elementy z rdza)
Podklad akrylowy (podklak ktory kladziesz na reaktywny)
Baza + Lakier (czyli twoj kolor lakieru z samochodu)

LukasN
01-08-11, 23:04
ja bym dorzucił do tego podkład epoksydowy przed akrylowym i w ogóle cacy by było ;)

kaczy_skc
02-08-11, 00:58
Albo epoksydowy, albo cortanin (którego ludzie nie polecaja tak samo jak brunoxa), albo reaktywny, na to podkład akrylowy, bo szpachla i lakier nie trzyma sie do specyfików "na rdzę"

Dark47
23-08-11, 08:49
To może ktoś poleci coś w kilku punktach co potrzebuję kupić prócz lakieru, rozpuszczalnika i ewentualnie papieru ściernego i szczotki drucianej oraz opis jak postępować w kilku punktach?

PAWELEKHONDA
29-08-11, 20:12
a ten brunox nie dory uzywał ktos? tak zapytam przy okazji:)

PlushaQ
30-08-11, 19:42
a ten brunox nie dory uzywał ktos? tak zapytam przy okazji:)

U mnie zaczęła wychodzić ruda na błotniku, pod zderzakiem tylnym, oczyściłem, odtłuściłem, psiknąłem brunoxem… bezbarwne coś na bazie epoksydu właśnie. Rozwiązanie co prawda tymczasowe, ale jak narazie widać, że woda się tego nie ima - w sensie, kropelkuje i nie przywiera do blachy. Na tymczasowe zabezpieczenie uznaję to za całkiem spoko. Na dłuższą metę… nie wiem, mam to na budzie od 2 miesięcy i nic się nie dzieje.

Dark47
31-08-11, 08:27
U mnie ogólnie pas przedni jest w dobrym stanie, najgorzej ma się jedynie mocowanie chłodnicy oraz klimatyzacji, tam pod śrubami wyszła mu ruda i zważyła się farba. Chcę to ogarnąć, ale w sumie nadal nie wiem czego użyć. Bo wiadomo pas przedni będę musiał wyszlifować papierem ściernym od góry, a potem dobrać lakier i prysnąć go ponownie, od spodu wiadomo, że trzeba odczyścić rdzę i ponownie podmalować od wewnątrz, ale w sumie nie wiem czy wyczyścić, oblecieć jakimś odtłuszczaczem i potem pomalować Hammeritem od spodu?

PlushaQ
31-08-11, 14:14
Kawałka rdzy nie zauważysz, pomalujesz to Hammerite'm i ruda po sezonie wyjdzie na nowo. Kup gumę do malowania podwozi - konsystencja mazi. wymaluj tym, wygrzej i będzie klasa… ;]