PDA

Zobacz pełną wersję : Za wysokie obroty 3000 rmp



MR_[B]
31-07-11, 09:33
Witam.

Mam takowy problem. Po odpaleniu Hanki obroty wskakują na 3000 obrotów na ssaniu później oscylują pomiędzy 1,5 a 2 tyś obrotów. Krokowy czyściłem nic nie pomogło. Najdziwniejsze jest to że jak dodam lekko gazu i puszczę to obroty (normalnie reagują) ale spadają do 1500 i później z powrotem wędrują na 3000 rmp .. Dodam że ściągałem dolot i zatykałem ręką przepustnice w celu sprawdzenia czy nie łapie nigdzie lewego powietrza i samochód od razu zgasł jak się zassał.

Może miał ktoś podobny przypadek bo przekopałem forum i nie znalazłem podobnego przypadku.

Pozdro

skolopendra
31-07-11, 10:20
bo przekopałem forum i nie znalazłem podobnego przypadku.

słabo kopałeś
wyczyść teraz przepustnicę

MR_[B]
31-07-11, 10:52
o przepustnicy tez czytałem, ale wygląda jak by się domykała normalnie, linka od gazu też luźna.

Ok. przeczyszczę nie zaszkodzi jej to na pewno.

Saiti
31-07-11, 11:13
No to czujnik położenia przepustnicy lub MAP sensor, nie?

maniak2007
31-07-11, 17:37
a jak dla mnie to bedzie wina FITV, trzeba Go wyczyścić i wkręcić wiecej ;]

MR_[B]
31-07-11, 18:08
a jak dla mnie to bedzie wina FITV, trzeba Go wyczyścić i wkręcić wiecej ;]

raczej nie ale wezmę to pod uwagę, ssanie jest jak odpalę x2 czyli 3000 a później jest 1500 -2000 (obroty nie falują) , jutro spróbuje z tym map sensorem bo już jeden mechanik to obstawiał :) ew. czujnik temperatury najbardziej mnie to dziwi że jak wciskam gaz to przy schodzeniu z obrotów spada do prawidłowych aby potem wskoczyć z powrotem na za wysokie ...

Gozdo
31-07-11, 21:27
może sie nie dogrzewa silnik...

kazik2_h9w3
01-08-11, 06:29
Może po prostu wystarczy wkręcić tą śrubkę do regulacji na przepustnicy ???

MR_[B]
01-08-11, 18:45
ostatnio odpowietrzałem hamulce i być może pompa siadła. Dziś odpiąłem przewód od map sensora idący do przepustnicy obroty sobie spadły i jechałem zadowolony, nagle dojeżdżam do świateł a tu hamulców nie ma. Słabo się znam na mechanice ale pedał po pompowaniu nawet nie zrobił się twardy. Gdy podłączyłem z powrotem map sensora hamulce zaczęły działać a obroty znowu o 1,5 większe :)

MR_[B]
27-02-12, 20:40
Jak by ktoś kiedyś miał taki problem rozwiązanie się znalazło był to jednak zawór FITV rozkręcił się całkowicie :) przemycie i ponowne skręcenie rozwiązało problem

jasiek09
27-02-12, 21:04
;1580706]Jak by ktoś kiedyś miał taki problem rozwiązanie się znalazło był to jednak zawór FITV rozkręcił się całkowicie przemycie i ponowne skręcenie rozwiązało problem To fajnie ale ciekawi mnie co odłączałeś bo to napewno nie był map sensor :)

;1404778]ziś odpiąłem przewód od map sensora idący do przepustnicy obroty sobie spadły i jechałem zadowolony, nagle dojeżdżam do świateł a tu hamulców nie ma. Słabo się znam na mechanice ale pedał po pompowaniu nawet nie zrobił się twardy

MR_[B]
01-03-12, 00:08
to był map sensor :) tylko powodem straty hamulców był nieszczelny układ hamulcowy a nie to że odłączyłem map sensor.

_Mucha_
07-06-13, 22:54
To fajnie ale ciekawi mnie co odłączałeś bo to napewno nie był map sensor :)

co to jest za zawóe FITV ??