PDA

Zobacz pełną wersję : Check Engine po wymianie świec i odpowietrzeniu sprzęgła



Moruso
05-04-07, 18:16
Witam
Civiczek 1,5 Vtece D15Z3 95r.
Mam problem z szarpaniem auta podczas jazdy więc w innym temacie podpowiedziano mi żebym wymienił świece. Odpowietrzyłem też sprzęgło bo był za duży luz.
Stare świece Bosh 4-ro elektrodowe wymieniłem na NGK 1-dno elektrodowe.
Potem odpowietrzyłem sprzęgło.
Włączam zapłon,zaświeca sie Check Engine,gaśnie...odpalam samochód.Mija jakieś 4-5 sekund i zaświeca się znów Check Engine i już nie gaśnie.
Nic poza tymi 2 czynnościami nie grzebałem przy silniku. Ma ktoś może jakiś pomysł dlaczego zaświeca sie Check Engine?
I jeszcze jedno pytanie.Czy można śmiało zdjąć kleme z akumulatora żeby wykasować błędy w komputerze? Bo słyszałem że niektóre auta mają tak że po zdjęciu klemy potem nie odpale auta :(

Prosze o szybką podpowiedź bo póki co nie chce jeździć przy zapalonym Check Engine.Pzdr

Kovi25
05-04-07, 18:20
czesć raczej z klemami to nie masz co kombinować,nieprawidłowe zdjęcie klem powoduje włacznie kontrolki

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 ]
check engine może byc spowodowane spadkiem napiecia

qba1983
05-04-07, 18:33
1.do kasowania check slurzy bezpiecznik (back up radio 7,5A) w skrzynce bezpiecznikow w komprze siolnika.
2. przed skasowaniem checka moze lepuiej odczytac blad(wszysto znajdzi4esz na forum)
:szukaj:

Moruso
05-04-07, 18:56
Szukałem szukałem,10 stron tematów z Check Engine wiec troszke poczytałem ale pytam dlatego ze stało sie to po wymianie świec i opowietrzeniu sprzegła.
jeszcze pytanko.nie wiem czy to wazne ale na ile sekund wyjac bezpiecznik? cala procedure resetu kompa i uczenia silnika tez przeczytalem. ale niech mi jeszcze ktos tylko powie czy po resecie i odpaleniu autka,jak czekam do wlaczenia sie wentylatora to wtedy ma swiecic check engine czy nie?jesli to nie pomoze to jutro wezme sie za samodiagnostyke.
pzdr

qba1983
05-04-07, 20:28
najpierw zacznij od samodiagnostyki !!

Moruso
06-04-07, 14:57
Samodiagnostyka zrobiona.Błąd nr 41.
41 Grzałka sondy lambda lub jej obwód (silniki D16Z6, D16Z7, B16A2)
41 Grzałka czujnika liniowego przepływu powietrza lub jego obwód (silnik D15Z1)
To znalazłem w tabeli.Ale ja mam silnik D15Z3.Czy odnosi się to też do mojego silnika?

bartol
06-04-07, 16:42
czesć raczej z klemami to nie masz co kombinować,nieprawidłowe zdjęcie klem powoduje włacznie kontrolki

A kto Ci takich bzdur naopowiadal... :bicie:

Moruso
06-04-07, 16:56
Panowie wrócmy moze do rozwiazania mojego problemu.Mianowicie wychodzi na to ze sa 2 opcje:
41 Grzałka sondy lambda lub jej obwód (silniki D16Z6, D16Z7, B16A2)
41 Grzałka czujnika liniowego przepływu powietrza lub jego obwód (silnik D15Z1)

Jak sprawdzic sonde i grzałke? Dysponuje miernikiem :afro: Ale ktore kable powmierzyc i jakie maja byc wartosci? Jak narazie to ja wykrecilem i wyczyscilem szmatka ale nic to nie pomogło.

Druga sprawa to "Grzałka czujnika liniowego przepływu powietrza". Co to jest i gdzie sie znajduje? Bo pierwszy raz słysze o takim czyms :( Moze cos przy przepustnicy albo przy filtrze powietrza? No i oczywiscie jakby ktos mogł to prosze o jakies intrukcje pomiaru;)

skolopendra
06-04-07, 17:55
Jak sprawdzic sonde i grzałke? Dysponuje miernikiem :afro: Ale ktore kable powmierzyc i jakie maja byc wartosci? Jak

było szukaj ,sam pisałem na ten temat


Grzałka czujnika liniowego przepływu powietrza". Co to jest i gdzie sie znajduje?


tu przyznam ze pierwsze słysze :hinczyk:

Moruso
06-04-07, 22:28
kurde nie znalazlem nic o badaniu sondy:(
mozesz podrzucic linka do tematu?
i dla ilo przewodowej to robiles? bo u mnie jest 5 przewodowa.

[ Dodano: Sro 02 Maj, 2007 ]
Panowie znów potrzebuje pomocy.Wymieniłem sonde,resecik i chceck engine dalej świeci.Dziagnostyka i nadal błąd 41:(
Jak odepne kostke od sondy,resecik to check nadal świeci:(
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Jak narazie władowałem kase na sonde i nic nie pomogło:(