PDA

Zobacz pełną wersję : problem z silnikiem D15B2



Gizmo099
30-07-11, 11:30
Mój silnik po wielu naprawach dalej chodzi nie równo.. wrażenie jest takie jak by nie chodził na wszystkie baniaki.. sprawdzałem to ale chodzi na wszystkich.. no i w dodatku strasznie kopci.. to wszystko stało sie po zresetowaniu kopmutera. wymieniłem juz
- rozrząd
- kable
- swiece
- sonde
- krokowy był czyszczony okolo 5 miesiecy temu
- kopułka była również sprawdzana
- i cos jeszcze napewno bylo robione ale juz nie pamietam

juz nie wiem co jest grane bo co mechanik to ma inna teorie.. jeśli możecie to pomóżcie bo ja juz nie mam pomysłów co jeszcze moge zrobic.. a i dodam ze oleju nie bierze nic.. ile było 3 miesiace temu tyle jest dalej. z Góry dzięki :)

arko_go
30-07-11, 12:10
A woda w chłodnicy nie ubywa?? nie kopci na biało przypadkiem?

subbug
30-07-11, 12:18
Na jaki kolor kopci?
Szara zaslona - łyka olej, biała zasłona - spala płyn chłodniczy, czarna zasłona dymna - zalewa paliwem (za bogata mieszanka)
Jeździłeś nim trochę w całym zakresie obrotów? Komputer musi "nauczyć się" jeździć. Być może dlatego chodzi jeszcze nie równo.

radar333
30-07-11, 13:09
Jeszcze zawory sprawdź, może się nie domykają.

Gizmo099
30-07-11, 13:54
wody w chłodnicy nic nie ubywa.

kaczor662
30-07-11, 15:12
znam auto, płyn jest ok, oleju na bagnecie nic nie ubywa, kopci typowo na czarno i smierdzi paliwem, sonda była juz wymieniana nie pamietam ile razy, a problem dalej ten sam

subbug
30-07-11, 15:56
Za bogata mieszanka, przyczynami może być : map sensor, czujnik położenia przepustnicy, wtryskiwacze. Możesz jeszcze raz zrobić reset kompa, nie zaszkodzi. Sonda na bank jest dobra?

Gizmo099
30-07-11, 16:04
komputer juz byl resetowany i nic.. sprawdze to co napisałeś. map sensor dawałem na podmianke ale od coupe. jest troche inny no ale i tak to nic nie pomogło

subbug
30-07-11, 16:23
Filtr powietrza czysty jest? Może uszczelka pod kolektorem dolotowym nie jest szczelna i nie dostaje powietrza tyle ile trzeba do komory spalania bo ucieka bokiem? Na pewno problemem jest za bogata mieszanka paliwa.

Gizmo099
30-07-11, 17:28
filt mam stożkowy mam. sprawdze jeszcze sprawdze ta uszczelke