PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o koszt wymiany zawieszenia



pejson
30-07-11, 11:01
Witam, mam pytanie, może głupie ale kompletnie się na tym nie znam: z jakim kosztem trzeba się liczyc przywymianie całego zawieszenia w civicu coupe 5g??nie chodzi mi o jakieś sportowe zawieszenie itp tylko żeby było dosyc dobre a tanie. z góry dzięki za odp.pozdrawiam

subbug
30-07-11, 12:23
Tuleje bo pewnie są stare i zjedzone - około 1200zł na przód i tył (poliuretan). 600zł Sprężyny i tyle samo amortyzatory, może ciut więcej. Bezpiecznie liczyć 2500 zł. Będzie twardo i sztywno.
Kwota za same części, do tego jeszcez robocizna

Nemereth
01-08-11, 09:35
Tuleje bo pewnie są stare i zjedzone - około 1200zł na przód i tył (poliuretan). 600zł Sprężyny i tyle samo amortyzatory, może ciut więcej. Bezpiecznie liczyć 2500 zł. Będzie twardo i sztywno.
Kwota za same części, do tego jeszcez robocizna


Co do tuleji to sie absolutnie nie zgodzę. Komplet Poliuretanowy do Coupe V generacji to 700 zl, wymienic mozna samemu tylko trzeba sie namahac i miec dostep do prasy.

Jezeli chodzi o wymiane zawieszenia to zakup sobie zamienniki OEM: sprężyny Eibach i amortyzatory KYB, cena niestety nie pamietam teraz. a wymienic mozna samemu pod domem bez wiekszych problemów ;)

kubson012
01-08-11, 15:04
sprężyny Eibach i amortyzatory KYB

eibachy to ok 500 KYB ok 1200 troszke drozej co KONI STR to jest chyba najtansza opcja na cos w miare dobrego i wytrzymalego

Budziniak
02-08-11, 08:25
a czy umiecie czytać ze zrozumieniem ?

nie chodzi mi o jakieś sportowe zawieszenie itp tylko żeby było dosyc dobre a tanie
skoro pejson napisał że nie potrzebuje sportowego zawieszenia to wystarczy jak kupi amortyzatory Kyb Excel-G do tego seryjne springi które właśnie ma na aucie. Zapłaci ćwierć ceny tego co podaliście i będzie zadowolony. Do tego rynek zamienników jest tak bogaty że bez problemów dostanie każdą tulejkę lub wahacz który ma w zawieszeniu. Pejson napisz skąd jesteś