PDA

Zobacz pełną wersję : Świecący Check kontrol w Civic,96r.,1.6 VTEC,D16Z6,Coupe



Maier
28-07-11, 07:01
Na początek chcem się przywitać,w waszym gronie,jestem starym Hondziarzem,ale zawsze miałem Preludy,ostatnio zdradziłem Honde dla Jeepa Grand Cherokee,jeśli ktoś chce takie auto powinien się głęboko zastanowić:cool:spokorniałem i Jeepa opchnołem i zakupiłem jak w tytule.A więc tak, świeci się check ,zerowanie poprzez słynne 10 sekund ,bezpiecznikiem od radia nic nie daje,wymieniłem ułamaną sonde w katalizatorze,i myślałem że to sprawe załatwi,ale tak się nie stało,Preludy miały (4-gene.),taką kostke w którą mostek wkładałem i odczytywałem za pomocą mrugnieć kontrolki Check błędy,pytanie jest coś takiego w moim Civic Coupe??bo gniazdo do kompa zlokalizowałem,dodam jeszcze że mam gaz sekwencyjny,może też gazownia wymaga regulacji,za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.;)

Lune
28-07-11, 09:09
Witaj,
W swoim Coupe również masz możliwość samodiagnostyki, mostkujesz tą dwupinową kostkę i przekręcasz zapłon - zczytujesz mignięcia kontrolki Check. Jeśli mimo resetu kontrolka nie gaśnie, to znaczy, że nadal jest błąd. Samodiagnostyka powinna wszystko wyjaśnić ;)

Maier
29-07-11, 07:29
A więc błędy odczytane,23 i 65,mam manuala ale jakoś u mnie z angielskim cienko,niemiecki perwekt hhahaha,koledzy bardzo prosze o rozszyfrowanie po polsku co to za błędy:D

agent_lol
29-07-11, 08:47
23 czujnik spalania stukowego - od tego bedzie wywalało czeka

Maier
29-07-11, 08:53
Dzięki sredeczne,ten czujnik twoim zdaniem podlega wymianie czy jakimś czyszczeniu?? dodam jeszcze że mam gaz sekwencyjny,może gazownia do regulacji się kwalifikuje ?? honde mam od 2-tygodni dlatego chcem do zimy wszystko ogarnąć,i tak hondka dostała na dzień dobry niezły pakiecik startowy:D,ale ciąg dalszy przedemną.

agent_lol
29-07-11, 12:05
ten czujnik wygląda jak mały mikrofonik i na 99% nie podlega czyszczeniu http://allegro.pl/czujnik-spalania-stukowego-honda-i1732428896.html - nie wiem czy jest taki sam do kazdej hondy

Maier
01-08-11, 07:34
A gdzie znajde,ten czujnik spalania stukowego,wiem że jest gdzieś w kadłup silnika wkręcony,ale gdzie ????mam wszystkie objawy walniętego tego czujnika :

1.spadek mocy

2.gazu chochluje 15 lit.

rooter666
01-08-11, 09:05
Jest wkręcony nad filtrem oleju.

Maier
06-08-11, 12:39
A więc,check zgasł:)sonde załatwiłem używaną od takiego silnika jak u mnie,i nawet błąd czujnika spalania stukowego też zniknął:D

piroman
06-08-11, 13:41
w D16Z6 nie ma czujnika spalania stukowego:rolleyes:

Soviet
06-08-11, 14:24
Jest wkręcony nad filtrem oleju.

tam jest czujnik ciśnienia oleju ;)

Maier
07-08-11, 07:36
w D16Z6 nie ma czujnika spalania stukowego:rolleyes:

niema:(ale mechanik wymacał go nad filtrem oleju,swoją drogą to teraz mnie zagiołeś,w moim aucie pierwotnie od nowości był silnik D16 Y8,nie wiem co zaszło w historii mojego coupe,że wsadzili silnik D16Z6,przecież musieli coś zrobić z tym fantem przy przkładce,bo jeżeli komp musi mieć sygnał od czujnika spalania stukowego,a jego niby jak twierdzisz w Z6 nie ma,to komp cały czas wywalał by bład 23,no i chodził w jakimś trybie awaryjnym,a błąd skasowałem przejechałem już jakieś dwa dni po skasowaniu i nic,z drugiej strony to też dziwne że jak sonde wymieniłem to obydwa błędy się skasowały:confused:

rooter666
07-08-11, 09:48
tam jest czujnik ciśnienia oleju ;)

no to ja już nie wiem :rolleyes: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?79885-Gdzie-czujnik-spalania-stukowego-!&

piroman
07-08-11, 12:51
to co masz zaznaczone na tym zdjeciu to jest właśnie czujnik stuków (którego w D16Z6 nie ma)

http://img59.imageshack.us/img59/1027/455xj.jpg

poniżej pod rurką a nad filtrem masz czujnik ciśnienia oleju



w moim aucie pierwotnie od nowości był silnik D16Y8,nie wiem co zaszło w historii mojego coupe,że wsadzili silnik D16Z6,przecież musieli coś zrobić z tym fantem przy przkładce,bo jeżeli komp musi mieć sygnał od czujnika spalania stukowego,a jego niby jak twierdzisz w Z6 nie ma,to komp cały czas wywalał by bład 23
domyślam się że jak wsadzili Z6 to razem z kompem P28 więc wtedy nie musieli nic więcej z tym kombinowac.... no chyba że masz kompa z Y8:rolleyes:

Maier
08-08-11, 07:39
Musze dzisiaj sprawdzić jaki mam komp,ale czar dzisiaj rano znowu prysł CHECK powrócił:( ale z nowym błędem 9,co to za błąd koledzy??? jakiś armagedon w tym moim nowym nabydku,tak to jest jak auto ma gaz wstawiony (sekwencja),pewnie nie zła regulacja mi się szykuje u gazowników.