PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko o wynalazek z ebay-a



Lao
10-05-05, 15:35
Czy może wiecie o co to chodzi, na jakiej zasadzie ma to działać i gdzie się to montuje?

To: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=72653&item=7973306413&rd=1

LIO
10-05-05, 16:21
wiemy. To jest tzw tani rezystorek, które mozesz kupic w sklepie elektronicznym za 1,5 pln, albo na allegro za 30zl. Wczepia sie go w czujnik temperatury powietrza. Bylo juz o tym na forum, uzyj opcji szukaj z haslem REZYSTOR(EK)

boomer
10-05-05, 16:24
Bylo juz chyba na ogolnym w watku "Na allegro...ebay..." To magiczne urzadzonko za jedyne 1,5eur (u nas chyba z 20zl) daje 100KM, sam kupilem i mierzylem na hamowni :D Malo rolek nie pourywalem... Tylko musisz miec magnetyzery i 2 cipy. Moga siedziec z tylu ale 2 musza byc :D
Tak na serio to nie wierz we wszystko co czytasz na aukcjach :)

Lao
10-05-05, 19:03
Nie wierze apsolutnie, że zwykły rezystorek może dać 25PS.
Pytałem, bo wyczytałem kiedyś w necie, że w haniach jest czujnik który niedopaloną mieszankę kieruje spowrotem do kolektora ssącego (częściowo) dzięki czemu zmniejsza zanieczyszczenie atmosfery, ale zanieczyszcza nam czyste zasysane powietrze.
Tam opisywali jak zablokować zaworek tak żeby uniemożliwić im cofanie się do kolektora ssącego. Blokada polegała na docięciu uszczelki tak żeby komp nie wywalał błędu.
I tak sobie pomyślałem że jest to coś z tym związane.

Dzięki za info. A czy umie ktoś mi racjonalnie wytłumaczyć jaki niby ma mieć wpływ tego rezystorka na jakiekolwiek podniesienie mocy? Czy jest to równoznaczne z magnetyzerani, których jestem wielkim zwolennikiem :D

LIO
10-05-05, 19:12
czytaj temat o rezystorkach, tam juz bylo napisane, szkoda pisac od nowa, skoro dyskusja juz byla

VTC

Lao
10-05-05, 20:56
Już wszystko wiem o rezystorkach :grin: Szkoda mi osób które nabrały się na to na Allegro :( ECU ma za zadanie utrzymaywać najlepszy stosunek mieszanki powietrze - paliwo, czyli 14:1. Poprzez czujniki takie jak min. sonda lambda, przepływomierz pow. i omawiany czujnik temperatury pow. Więc każda zmiana jego rezystęcji powoduje tylko zmienienie tego stosunku i w efekcie słabsze osiągi. Niestety zbyt bogata mieszanka w paliwo nie jest lepsza od 14:1

Jutro postaram się odszukać artykułu o czujniku odprowadzania spalin do kolektora. To akurat ma sens ale ja nie wiem gdzie się on u mnie znajduje.

maciek
10-05-05, 22:04
Już wszystko wiem o rezystorkach :grin: Szkoda mi osób które nabrały się na to na Allegro :( ECU ma za zadanie utrzymaywać najlepszy stosunek mieszanki powietrze - paliwo, czyli 14:1. Poprzez czujniki takie jak min. sonda lambda, przepływomierz pow. i omawiany czujnik temperatury pow. Więc każda zmiana jego rezystęcji powoduje tylko zmienienie tego stosunku i w efekcie słabsze osiągi. Niestety zbyt bogata mieszanka w paliwo nie jest lepsza od 14:1

Jutro postaram się odszukać artykułu o czujniku odprowadzania spalin do kolektora. To akurat ma sens ale ja nie wiem gdzie się on u mnie znajduje.
To tez nie jest prawda. Sa setupy w ktorych caly zakres obrotow jest nastawiony na ekonomie.
Jesli sprawisz tym rezystorkiem ze mieszanka bedzie akurat idealna jesli chodzi o moc - oki udalo sie. Ale rownie dobrze mozesz zaczac ostro przelewac silnik itp.
Sprawa imo rozchodzi sie o to ze jest to bardzo druciarska metoda - polega na niewiedzy sprzedajacych i kupujacych.