PDA

Zobacz pełną wersję : po swapie świruje prędkosciomierz



californiasun
26-07-11, 19:56
witam mam zagwozdkę bo po swapie d14a4-->d14a4 świruje prędkościomierz.tzn. po przejechaniu ok 2 km nagle zapala sie kontrolka "zółty silnik" i przestaje działać prędkościomierz.poza tym jedzie i nie traci mocy a silnik pracuje rowno.co może byc przyczyna?

Revi
26-07-11, 20:01
Coś może być źle podłączone.

californiasun
26-07-11, 20:21
najwidoczniej tak... tylko co?

Soviet
26-07-11, 21:39
W skrzyni od góry masz czujnik prędkości. Wykręć go przeczyść wyczyść też styki i wizualnie obczaj wiązkę tą do tego czujnika. Jak problem dalej wystąpi wyjmij czujnik końcówkę (ten bolec) załóż na wkrętarkę, posadź kogoś w środku, przekręć kluczyk i przez jakiś czas sprawdzaj jak zachowuje się prędkościomierz.

Ralfi
27-07-11, 01:13
Ja mysle, ze przy swapie zmieniles skrzynie tez na inna, z innym czujnikiem i jest on zapewne uszkodzony (czasem dziala, czasem nie, tak sie to objawia). A moze zbieg okolicznosci, ze akurat tak po prostu wzial sie i sie zepsul. ew. niezatrzasnieta wtyczka na czujniku predkosci.

subbug
27-07-11, 16:07
Zgadzam się z przedmówcami - sprawdź wtyczkę przy skrzyni biegów - blisko grodzi się znajduje, koło rozrusznika przy skrzyni, ona musi byc wciśnięta na "pstryk" inaczej po prostu jest za słabo - sprawdź bolce przy okazji i gniazdo przy skrzyni czy nie sa zapaprane.

californiasun
28-07-11, 11:16
wiec znalazłem tą wtyczkę, odpinam ją a tu co? zalana płynem chłodniczym (niebieski płyn, więc tylko przypuszczam że to on). sprawdzę dziś czy pomogło takie osuszenie.

subbug
28-07-11, 12:03
zalana płynem chłodniczym
Pytanie, skąd masz tam płyn chłodniczy?

sprawdzę dziś czy pomogło takie osuszenie.
Jeśli nie doszło do zwarcia, powinno pomóc, daj znać jak to wyszło.

californiasun
29-07-11, 15:22
dzieki wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem - po osuszeniu złączki wszystko juz jest ok. a płyn chłodniczy w tym miejscu?....pojecia nie mam skad on tam sie znalazl:)

Yotomeczek86
29-07-11, 15:52
Bardzo prosta odpowiedź... jak się odpinało węże od termostatu mogło nalecieć na VSS i stąd się on tam znalazł :)