PDA

Zobacz pełną wersję : Bierze olej.



freeway
26-07-11, 17:25
Witam.Mam problem w D15B7,mianowicie bardzo szybko znika olej.3 tyg temu wlałem do pełna a dzisiaj bagnet jest suchutki.
Zbiornik z płynem wyrównawczym jest pełny(ostatnia dolewka?nie pamiętam ale dawno temu).
Silnik oczywiście pracuje równo,nie traci mocy,obrotów oraz nie wzrasta nagle temperatura.Pod autem nigdy nie zostawała nawet kropla oleju.Wycieków nigdzie nie zauważyłem.
Pytanie,co może byc nie tak.Spodziewam się że czeka mnie remont silnika.

marcinbynio
26-07-11, 17:30
To zależy jak wygląda Twoja jazda, Jak agresywnie to wiadomo bedzie szybciej znikał. Zacznij od sprawdzenia kompresji, następnie możesz wymienić uszczelniacze w głowicy. Ale moim zdanie to pewnie nie trzymają pierścienie. Czeka Cię remont silnika:)

freeway
26-07-11, 17:51
Dzięki za poradę.W najbliższym czasie sprawdzę kompresję i zastanowię się co dalej.
Oczywiście lubię mocniej depnąć na gaz.

Soviet
26-07-11, 21:57
w naszych Hondach najczęściej winowajcom są zużyte pierścienie tłokowe. tuleje cylindrów są tak twarde i wytrzymałe że w 99% przypadków zetrą się pierścienie a tuleja ani drgnie (próg/owal). Aczkolwiek bywa i tak że wpierdziela przez zawory. Ja na Twoim miejscu kupiłbym z jakiegoś w miare pewnego źródła D16 jakieś. Bo remont wyjdzie Cię nie dużo mniej niż całe D16.

Pozdro

DamianHonda
26-07-11, 22:10
Określiłbym najpierw ile znika oleju w odniesieniu do 1000km i wtedy będzie mozna myślec dalej. Nie mniej jeżeli nie ma wycieków to olej jest przepalany i nic sie nie zmieni dopóki nie wyremontujesz silnika. Wszelkie uszczelki przede wszystkim pod glowica, uszczelniacze i pierścienie idą do wymiany.

Dominik22
26-07-11, 22:53
Sprawdź jeszcze spaliny. Depnij mocniej i zobacz bo jak dym widać dopiero przy schodzeniu z obrotów, to wtedy do wymiany uszczelniacze zaworowe. Jak dymi przez cały czas, proporcjonalnie do obrotów silnika, czyli coraz wyższe obroty i coraz więcej dymu - wtedy to wina pierścieni.
Ale określ jeszcze ile spala oleju na 1k, czy widać niebieski dymek ?

reaktor
26-07-11, 23:22
nie ma co określać jak ponad litr na 3 tyg to w najlepszym wypadku wychodzi koło 5-7 litrów na 10k
ja na twoim miejscu zalał bym go moto doktorem żeby nie dolewać oleju co chwile u a kase preznaczył na swap

freeway
27-07-11, 05:17
Dziękuję za informację.Długo zastanawiałem się nad swapem jednak ja w tej kwestii jestem kompletnie zielony.Jakby ktoś chciał pomóc/doradzić zapraszam na priv.

radar333
27-07-11, 09:44
Musisz podać ilość oleju jaka ubyła w odniesieniu do jakiegoś przebiegu. Na bagnecie od max do min jest ok. 0,7 L.

Soviet
27-07-11, 14:24
musisz podać ilość oleju jaka ubyła w odniesieniu do jakiegoś przebiegu. Na bagnecie od max do min jest ok. 0,7 l.

1 litr

subbug
27-07-11, 14:48
Moim zdaniem lepiej zrobić remont. Dobre D15B7, to dobre D15B7. Zawsze można zmienić czapkę na D16 i zrobić mini-me. Samo D16 wiadomo, że było mocniej deptane, w końcu do tego służy i z tego jest frajda ;) Osobiście bałbym się trochę robić SWAP, chyba, że ze znanego mi auta gdzie wiedziałbym jak właściciel się obchodził z motorem. Średni remont silnika Cię czeka, Pierścienie tłokowe i uszczelniacze zaworowe, do tego planowanie głowicy, wymiana uszczelek, najlepiej wszystkie, pod pokrywą, pod głowicą, pod miską olejową, kolektory, i po bokach ;) No i można obejrzeć jak wyglądają panewki korbowe. Przy jednej robocie można je zmienić i mieć spokój w duszy.

freeway
27-07-11, 15:47
Musisz podać ilość oleju jaka ubyła w odniesieniu do jakiegoś przebiegu. Na bagnecie od max do min jest ok. 0,7 L.

Wlałem ok 2.5L oleju na +,-1.5tys km.

Pitbull228
27-07-11, 16:12
a jaka jest ilość olej pomiędzy otworami na bagnecie w V genie D15B2 ???

Saiti
27-07-11, 16:22
litr chyba.

subbug
27-07-11, 16:23
a jaka jest ilość olej pomiędzy otworami na bagnecie w V genie D15B2 ???
Taka sama jak w D15B7 - ten sam słupek jest. Mniej jak litr - 0.7L

mlodywitek
27-07-11, 16:23
Ja właśnie jestem na etapie remontu silnika, konkretnie to już robię typowo kapitalny remont iz moje b18c4 jak dawalem jej po garach to brala mi niesamowicie duzo oleju. U mnie to trochę inaczej wygląda, także nie bede się tu rozpisywał... Ja u Ciebie widziałbym na pewno nową uszczelke pod głowica, uszczelniacze i pierscienie - jak masz to kupowac to tylko oryginalne Hondowskie, zadnych zamiennikow nie kupuj, bo to się mija z celem. Jak złozysz ten zestaw to będziesz miał poprawę o jakieś 95% i będzie delikatnie brała oleju tyle ile powinna na 1000 km. : )

DamianHonda
27-07-11, 17:25
Kupe oleju Ci łyka. Tak jak wyżej jak remont to tylko na cześciach oem i pierscienie rik.

Soviet
27-07-11, 17:58
pierscienie rik

a teikoku i NPR to już nie? Pewnie Ty masz RIK i dlatego takie.

lozek
27-07-11, 18:07
a teikoku i NPR to już nie? Pewnie Ty masz RIK i dlatego takie.

też mam rikeny od remontu i też polecam

sivy
27-07-11, 19:30
ja załozyłem i rikena i teikoku i npr zarówno japan jaki i europe i wszystkie działają ;)

freeway
27-07-11, 20:26
Bardzo dziękuję za pomoc i doradztwo.Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego odzewu.Po weekendzie zabieram się za autko.pozdro

mlodywitek
28-07-11, 00:19
apropo pierścieni, to ja sugeruje tylko i wylacznie OEM, owszem sa drozsze od innych, ale na pewno lepsze i wiedza o tym ludzie doskonale : ) Co oryginal, to oryginal i nie ma gadania : P No chyba że chcę się to zrobić po dobrych pieniądzach, wtedy jakieś zamienniki dobrej firmy , pozdrawiam panowie : )

reaktor
28-07-11, 00:55
oem czyli co twoim zdaniem?

michael92
28-07-11, 01:00
oem czyli co twoim zdaniem?

OEM czyli oryginał Honda

Whiplash
28-07-11, 01:11
jak cos to mam pierscionki NPR na zbyciu do d15 :)

reaktor
28-07-11, 01:25
OEM czyli oryginał Honda

nie ma czegoś takiego

honda nie struga sama uszczelek z dentek tylko kupuje od podwykonawców RIK i TEikoku ale nie wiem w czym sa gorsze od NPR
wiec nie pisz takich głupot

RDK
28-07-11, 08:17
teikoku i rikeny to sa właśnie OEM tylko w ASO Hondy kupisz je w hondowskim opakowaniu za chyba 600zl
a kupując w sieci gdzieś kupujes za ok 200 chyba [do B serii, nie pamietam bo 2 lata teu kupowałem]

freeway
28-07-11, 13:18
Witam ponownie.Dzisiaj na ciepłym silniku przyglądałem się temu co wylatuje z wydechu.Więc,nie dymiło nic do momentu wskoczenia na wysokie obroty,wtedy to poleciała dosyć pokaźnych rozmiarów jasna chmurka.Uszczelniacze zaworowe?

vnv_nation
28-07-11, 13:43
Przeciez to wrozenie z fusow, moga byc uszczelniacze, moga byc pierscienie, rozne rzeczy moga byc. Wymien uszczelniacze na poczatek, koszt najmniejszy. Jesli nie pomoze, to czeka cie rozbiorka silnika i tyle.

jasiek09
28-07-11, 14:21
Uszczelniacze zaworowe?
nie, pierścienie.

DamianHonda
28-07-11, 15:47
a teikoku i NPR to już nie? Pewnie Ty masz RIK i dlatego takie.
Dlatego, że rik to te co aso proponuje w swojej ofercie jako oem...


Przeciez to wrozenie z fusow, moga byc uszczelniacze, moga byc pierscienie, rozne rzeczy moga byc. Wymien uszczelniacze na poczatek, koszt najmniejszy. Jesli nie pomoze, to czeka cie rozbiorka silnika i tyle.

Ale zasada jest taka żeby robić wszystko na raz bo koszt robocizny jeden a wszystko jest może być równie padnięte a jak nawet nie to gdy uszczelnisz jedno to będzie uciekać innym ujściem.

RDK
28-07-11, 15:52
co prawda nie rozebrałem 983758765 silników Hondy, ale ztcp to uszczelniacze można wymienić bez zwalenia głowicy [kiedyś gdzieś tak słyszałem] a wymiana pierścieni to już zwalenie głowicy więc uszczelka dochodzi, etc.
Ale fakt - jak robić to od razu wszystko. Przy okazji można zobaczyć jak wyglądają panewki bo jak bierze dużo oleju to jest prawdopodobieństwo że kiedyś mogło trochę zabraknąć i są mocno zniszczone, jak są 3,4 rysy to pół biedy, chociaż jak masz kasę to można wymienić [pomijając fakt że założenie nowych panewek ot tak sobie to też trochę nie do końca zgodnie ze sztuką]