PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie B20Vtec



KamilŁDZ
26-07-11, 16:21
Silnik B20Z1 z głowicą B16A2, stukanie słychać na tym filmie

http://www.youtube.com/watch?v=F4zl6YgM9WI

Wymieniłem LMA, stukanie po tym trochę ucichło, ale dalej występuje. Rozrząd ustawiony na znaki, zawory wyregulowane.
Co to może być? Panewka? Prowadnice zaworowe? Czy może coś innego?

Yotomeczek86
26-07-11, 16:48
Mam nadzieje że się mylę... ale mi to na panewkę wygląda

KamilŁDZ
26-07-11, 16:55
dzwięk ten pojawił się po założeniu czapki z B16A2, wcześniej nic nie stukało

tyniek
26-07-11, 23:16
A dałeś do sprawdzenia głowicę przed założeniem??

Ralfi
27-07-11, 01:20
Może być wałek krzywy i stuka, ale na oko tego nie sprawdzisz, ew. wyjmując wałek i sprawdzając jego łoża, czy nie są wytarte. Chociaz ja faktycznie zacząłbym od sprawdzenia panewek korbowodowych. Może wczesniej nie stukało, teraz dostało dożo większej kompresji i stuka...

maniak2007
27-07-11, 10:26
sprawdź panewy, lecz jak dla mnie przy obróconej panewie dźwięk powinien sie nasilać po dodaniu gazu, a na filmiku nie slychać zeby stukanie było mocniejsze.

KamilŁDZ
27-07-11, 13:11
jak odbierałem głowicę od Sławka to teoretycznie była tylko do planowania i zakładania, miała być zrobiona, wymienione uszczelniacze itp., ale okazało się, że uszczelniacze wałków są stare, więc mam podejrzenia, że nic w niej nie było robione :mad:

co do wałka, to przed założeniem głowicy oglądałem wałki i wszystkie krzywki były w ładnym stanie.

zacznę od sprawdzenia panewek.

tyniek
27-07-11, 23:45
KamilŁDZ nie chcę nic mówić. Ale najpierw bym zdjął głowicę i dał do sprawdzenia. Wyjdzie taniej niż byś dół rozbierał:rolleyes: