PDA

Zobacz pełną wersję : Wskaznik paliwa !



ketang
03-04-07, 23:32
Witam
Wiem ze temat walkowany wiele razy.Szukalem tez troche po forum ale odpowiedzi brak.
Nie Bijcie!! :d
Mam pytanko czy wskaznik paliwa po wylaczeniu zplonu opada wam do stanu zero czy pozostaje na miejscu ??
No i od czego zaczac sprawdznie co sie moglo zepsuc wskaznik stoi caly czas w tym samym miejscu. 1/4 baku!
Odlaczylem wtyczke przy baku to wskazowka opadla na sam dol i wiele ponizej.
No ale po tem z nowu to samo.
Jak by co ktos wiedzial to prosze o info !?
Z Gory Dzieki ;)

Acha tankowalem do pelna nie pomoglo!
1.3 93r

skolopendra
03-04-07, 23:49
rozbierz wskaźnik pewnie się zawiesił

u mnie po wyłączeniu nigdy nie opada :d

smooky
04-04-07, 00:03
rozbierz wskaźnik pewnie się zawiesił

No właśnie wygląda na to że się nie zawiesił... jeżeli wskazówka opada po odłączeniu czujnika.
Problem leży gdzieś w "pływaku". Nie wiem jak rozwiązana jest w Civ ta kwestia. U siebie nigdy się tam nie zagłębiałem ;>
Trzeba looknąć do serwisówki...

Postaram się dziś pogrzebać.

Maciek_20
04-04-07, 10:07
U mnkie też wskazówka nigdy nie opada do końca, zawsze po wyłączeniu zapłonu minimalnie osuwa sie w dół ale nigdy do samego końca... podobno to norma.

Maciek69
04-04-07, 13:06
Witam.
U mnie też po wyłączeniu zapłonu wskazówka wskaźnika poziomu paliwa nie opada. Tak już jest w tym modelu.
Pozdro
Maciek

mEjdej
04-04-07, 14:01
...a u mnie robi co lubi. albo pokazuje faktyczny stan, albo idzie ponad maxa, albo opada na sam dol po zgaszeniu auta, albo nie - istna magia. nie wiem czy mase gubi i czy rozkrecic i zobaczyc co tam sie dzieje...

ketang
04-04-07, 17:26
To macie jakis pomysl co sprawdzic i od czego zaczac?
Z tym plywakiem to da sie samemu cos podzialac? robil to ktos moze?
Pozdr

wszolus
04-04-07, 19:31
witam
Odłącz wtyczkę przy baku i weź kawałek przewodu i jedną stroną kabelka dotnij do końcówki od wskazówki paliwa a drugą do nadwozia ( do masy) przy włączonym zapłonie wskazówka powinna pójść na samą góre jak nie pujdzie to będzie trzeba szukać na zegarach jak pujdzie to będzie trzeba wyciągnąć zobaczyć czy pływak nie jest zacięty i czy luźno chodzi góra dół
wskazówka od paliwa pokazuje cały czas ile jest paliwa przynajmiej w hondzie civic 91-95 :)

ketang
04-04-07, 20:11
Dzieki za info.;)
Zrobilem tak jak pisales i wskazowka poszla na sama gore .
Czy mozna ten plywak wyciagnac nie odkrecajac baku ?I czy wogole moge to zrobic samemu czy lepiej zawiesc gdzies do jakiegosc mechaniora ??
pozdro

wszolus
05-04-07, 22:47
samego pływaka nie wyciągałem ale raczej powinien wyjść bez ściągania baku mażesz spróbować sam

alex_waw
06-04-07, 15:32
zostaje na miejscu

Lcfr
07-04-07, 11:04
To macie jakis pomysl co sprawdzic i od czego zaczac?
Z tym plywakiem to da sie samemu cos podzialac? robil to ktos moze?
Pozdr

ja to bym zaczął od sprawdzenia wskazówki...