PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE - wymiana kabli zapłonowych , czy już czas?



tommi28
21-07-11, 22:52
Witam

Pytam tu bo albo wymiana kabli zapłonowych albo FD w skrzyni,niestety koszt podobny ...

D15z6, kabelki pewnie od nowosci, na jednym prawie nieczytelny napis SUMIMOTO, reszta bez oznaczeń, auto jeździ na gazie, impedancja 7,5 ; 8,5; 10 ; 12 omów, kiedy jest baardzo ciemno to po przegazowaniu widać na nich mnóstwo takich maluteńkich iskierek zarzących się ale nie ma zadnych przeskoków iskry(!!), kiedy się oprzeć łokciem o kable to czasem coś lekko uszczypnie (kopnie), nie zauwazyłem natomiast problemów zimą czy po deszczu.
Nie podoba mi się jednak, ze auto nie kręci się najlepiej powyzej 6500obr (na youtube widzę lepsze kręcenie) i do setki robi jedynie 9 sek przy idealnym starcie, koła ma 15, zawory cacy, nowe swiece, wydech, dolot, skrzynia skrócona, waga około 1070kg + ja 80. Spalanie gazu przy super ekonomicznej jeździe 7,8 i mniej nie da rady sprawdzałem wiele razy. Obroty czesto troche falują na gazie (blos).

Czy wymiana przewodów coś da/pomoze/polepszy osiągi?
Wydatek ~250 zł jeśli nie będzie poprawy trochę mi nie w smak, a wezmę jedynie NGK, np te:
http://moto.allegro.pl/przewody-kabl...729640494.html

proszę o pomoc

jasiek09
21-07-11, 23:13
Nie podoba mi się jednak, ze auto nie kręci się najlepiej powyzej 6500obr (na youtube widzę lepsze kręcenie) i do setki robi jedynie 9 sek przy idealnym starcie, koła ma 15, zawory cacy, nowe swiece, wydech, dolot, skrzynia skrócona, waga około 1070kg + ja 80.
na gazie czy na benzynie ?( 9 sek to niezły wynik, to nie wyścigówka :) Ja na twoim miejscu przewodów bym nie ruszał, sam jeżdżę z blosem i nawet jak miałem przewody do wymiany bo była dyskoteka i w deszczu szarpał z wysokimi obrotami nie było problemów.

vnv_nation
21-07-11, 23:21
Najpierw zakladaj gaz, a potem kombinuj z osiagami... zamaluje mnie takie cos..
Poza tym gaz do d15z6.. jak to benzyny pali tyle co lepszy diesel.. no ale niewazne :P
9 sekund hm chyba sam mierzyles ten czas z zegarkiem na reku troche bardzo zaokraglajac :D
A kable jak wykazuja oznaki zuzycia to je po prostu wymien. Sa to rzeczy typowo eksploatacyjne.

tommi28
21-07-11, 23:36
Najpierw zakladaj gaz, a potem kombinuj z osiagami... zamaluje mnie takie cos..
Poza tym gaz do d15z6.. jak to benzyny pali tyle co lepszy diesel.. no ale niewazne :P
9 sekund hm chyba sam mierzyles ten czas z zegarkiem na reku troche bardzo zaokraglajac :D
A kable jak wykazuja oznaki zuzycia to je po prostu wymien. Sa to rzeczy typowo eksploatacyjne.

Mama ci na benzyne daje ze nie rozumiesz sensu zakładania gazu kiedy się robi 30.000 rocznie?
Mnie załamuje jak widzie takiego cwaniaczka w czapeczce i białych bucikach który zalewa v-powera za 20zł;)

Tak, siedziałem z kolegą i liczył na głos zapisując kolorowym ołówkiem na brystolu i wyszło mu 9 ;)

1. montujesz kamerkę, kręcisz przyspiechę do 140/180 tak robie najczęsciej, wrzucasz na kompa i odtwarzasz w programie np subedit gdzie masz do 1/10sek, mało wiarygodne? Mnie wystarczy, pomiarow mam kilkadziesiąt w różnym setupie, przy róznych temperaturach, miejsce mam stałe, wypoziomowane ;) licznik sprawdzony gps-em, przy 100 mam 98 czyli więcej niz seria bo obwód koła nieco większy,

2. 4000-5000 oszczędności rocznie a jeżdze już tak 2,5 roku... na b18 już jest, kwestia czasu :)

3. najlepszy czas 8,5, a do 150 - 20 sek, zwykle robi teraz 9, sadze ze powinno byc troche lepiej...

4. na gazie jest nieco szybsza

5. sprawdziłem właśnie kable - nic nie świeci, popryskalem i jest jedna malutka kropeczka czasami gdzieś koło aparatu, ale te kable kurde są stare ;/ niemniej jednak w cenie kabli moge mieć krótkie FD albo wałek d16z6 :)


na gazie czy na benzynie ?( 9 sek to niezły wynik, to nie wyścigówka Ja na twoim miejscu przewodów bym nie ruszał, sam jeżdżę z blosem i nawet jak miałem przewody do wymiany bo była dyskoteka i w deszczu szarpał z wysokimi obrotami nie było problemów.

A jak wygląda u Ciebie spalanie, osiagi bena/gaz? Jak regulujesz blosa? Na ile masz ustawioną dużą srubę a na ile parownik?
pozdrawiam

jasiek09
21-07-11, 23:59
A jak wygląda u Ciebie spalanie, osiagi bena/gaz? Jak regulujesz blosa? Na ile masz ustawioną dużą srubę a na ile parownik?
pozdrawiam
Jedzie wydaje mi się że dobrze, tak jak inne minime:)Pali 9-10l LPG, blos reguluje pod wskaźnik diodowy który podłączony jest do sondy, aktualnie blos jest wykręcony około 1 obrotu a parownik wykręcony prawie maksymalnie do końca ( do 200KM),slit w blosie jest zalutowany od dołu bo przylewało go na dole i na jałowym. Na mniejszym parowniku miałem problemy z wysokimi obrotami gdy w butli było już poniżej połowy gazu.Teraz jest cud malina w każdym zakresie obrotów.

tommi28
22-07-11, 00:20
MAsz moze zdjęcie tego zalutowanego slita? Tzn miałeś bogato na jałowym i nie dało się zejść na ubogą?

jasiek09
22-07-11, 00:29
Miałem bogato na jałowym, podczas hamowania silnikiem też, i przy jeździe na niskich biegach z niskimi obrotami. Na obu parownikach było to samo mimo że śruby od wolnych obrotów na parowniku i na blosie były zakręcone. Taki urok blosa i małego silnika chyba :) Slit zalutowałem około 2mm od dołu, zdjęciami nie dysponuje. Teoretycznie powinno się dobrać odpowiedni rozmiar slita, jednak z mniejszymi niż standardowy jest problem z dostępem. Pasowałoby ten temat przenieść do LPG bo dyskusja trochę zboczyła na inny temat.

tommi28
22-07-11, 00:36
Racja ale moze ktoś skorzysta.

U mnie również 2 3 4 biegi AFR wskazuje bogato, jedynie na 5 schodzi na ubogo i hamując biegami zawsze bogato. Kiedyś robiłem test - hamowałem zawsze biegami, spalanie na całej butli wyszło coś około 8,7 vs około 8,1 przy wyrzucaniu na luz. Aaa jako ciekawostkę dodam ze zimą mi pali mniej a normalnie czy jeżdzę 80 i econo czy 140 to spalanie praktycznie nie różni się, 8,5 prócz tego z hamowaniem silnikiem nigdy mi nie wyszło a zawsze lece lewym pasem:)

Spróbuję pokombinować z tym slitem, nie obawiasz się ze cyna (lut) się odklei i poleci w zawory?

jasiek09
22-07-11, 00:43
U mnie spalanie spadło ponad pół litra z tego co pamiętam po zalutowaniu. Cyna się trzyma dobrze i jest jej tak mała ilość że w razie czego krzywdy nie zrobi.

tommi28
22-07-11, 00:46
U mnie spalanie spadło ponad pół litra z tego co pamiętam po zalutowaniu. Cyna się trzyma dobrze i jest jej tak mała ilość że w razie czego krzywdy nie zrobi.

Sprawdzę i dam znać ;)

Kurcze wciąż nie wiem co z tymi kablami... czytałem ze nowe mają koło 2omów a moje 7-12, czy to jakoś wpływa na prace silnika?

Budziniak
23-07-11, 08:53
jeżeli to coś Ci pomoże to ja mam ponad 300.000 nalatane i nadal mam OEM kabelki. Lecz widzę juz na nich miejscami białawy nalot co wskazuje że mają już dość ,zresztą czuję na rozgrzanym silniku delikatne wygubianie i podejrzewam właśnie kable.
Tommi a kopułkę i palec to wymieniałeś ??

tommi28
23-07-11, 14:09
Tommi a kopułkę i palec to wymieniałeś ??

Nie ale czyściłem. Nie słyszałem ze to się wymienia. Dlaczego i co to daje?
Wczoraj jechałem w nocy jakies 100 km po deszczu, nic nie przerywało, zadnych objawów zeby wilgoć jakiś wpływ miała na kable, choć gorzej przyspieszał na niskich obrotach ale sądze ze to przez wiatr.