PDA

Zobacz pełną wersję : Stożek + dolot + doprowadzenie powietrza...



[H] Dylu [H]
01-04-07, 22:13
Witam

Posiadam Civica 3D d14a3 75@90KM

LINK (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=27739)

chce założyć w niej układ dolotowy...tzw "power rure" + filtr + jakieś sensowne (jeżeli wogule konieczne) doprowadzenie powietrza...

Najchętniej założył bym sobie jakiś gotowy KIT, ale zupełnie nie wiem czego szukać...

Używałem :szukaj: -ki ale tak na prawdę nie znalazłem informacji dla laika a ja potrzebuje wiedzieć od początku co z czym i jak się je...co trzeba wymontować, co zamontować, jak poprowadzić rurę, jaki stożek kupić, czy stożki się wymienia lub demontuje np na zimę, czy rurę prowadzi się do miejsca na filtr czy od razu na przepustnicę...tak więc jeżeli znajdzie się jakiś życzliwy posiadacz Civica z wiedzą na interesujący mnie temat to bardzo prosiłbym o pomoc...mile widziane foto :)

Pozdrawiam
Dylu

Lcfr
01-04-07, 22:18
Dylu [H]]Witam

Posiadam Civica 3D d14a3 75@90KM

LINK (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=27739)

chce założyć w niej układ dolotowy...tzw "power rure" + filtr + jakieś sensowne (jeżeli wogule konieczne) doprowadzenie powietrza...

Najchętniej założył bym sobie jakiś gotowy KIT, ale zupełnie nie wiem czego szukać...

Używałem :szukaj: -ki ale tak na prawdę nie znalazłem informacji dla laika a ja potrzebuje wiedzieć od początku co z czym i jak się je...co trzeba wymontować, co zamontować, jak poprowadzić rurę, jaki stożek kupić, czy stożki się wymienia lub demontuje np na zimę, czy rurę prowadzi się do miejsca na filtr czy od razu na przepustnicę...tak więc jeżeli znajdzie się jakiś życzliwy posiadacz Civica z wiedzą na interesujący mnie temat to bardzo prosiłbym o pomoc...mile widziane foto :)

Pozdrawiam
Dylu


no temat naprawde jest obfity....
zeby tak od poczatku do konca to opisac to naprawde bedzie trudno...
proponuje jednak grzebanie w szukajce+popatrywanie projektów w dziale Nasze Hondy...

Albo moze przyjedz kiedys na spot w wawie i szybciej sie dowiesz... ;]


w skrócie:
- musisz kupic dolot przystosowany do poziomej przepustnicy
- zdemontowac rezonator i seryjna puszke filtra
- stozek mozesz/ ale nie musisz/ demontowac na zime
- stozki sie czysci
- rure z nawiemem ciagniesz ze zderzaka w okolice filtra

[H] Dylu [H]
01-04-07, 22:23
Dylu [H]]Witam

Posiadam Civica 3D d14a3 75@90KM

LINK (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=27739)

chce założyć w niej układ dolotowy...tzw "power rure" + filtr + jakieś sensowne (jeżeli wogule konieczne) doprowadzenie powietrza...

Najchętniej założył bym sobie jakiś gotowy KIT, ale zupełnie nie wiem czego szukać...

Używałem :szukaj: -ki ale tak na prawdę nie znalazłem informacji dla laika a ja potrzebuje wiedzieć od początku co z czym i jak się je...co trzeba wymontować, co zamontować, jak poprowadzić rurę, jaki stożek kupić, czy stożki się wymienia lub demontuje np na zimę, czy rurę prowadzi się do miejsca na filtr czy od razu na przepustnicę...tak więc jeżeli znajdzie się jakiś życzliwy posiadacz Civica z wiedzą na interesujący mnie temat to bardzo prosiłbym o pomoc...mile widziane foto :)

Pozdrawiam
Dylu


no temat naprawde jest obfity....
zeby tak od poczatku do konca to opisac to naprawde bedzie trudno...
proponuje jednak grzebanie w szukajce+popatrywanie projektów w dziale Nasze Hondy...

Albo moze przyjedz kiedys na spot w wawie i szybciej sie dowiesz... ;]

a moze sprobujesz cos naswietlic...co nie co sie ogarniam co mam pod ta maska...najbardziej interesuja mnie zagadnienia zwiazane z tym co kupic i jak doprowadzic powietrze na stozek lub gdzie ma sie konczyc zeby dostawac wiatru z konstrukcji komory silnika...

AndMal100
01-04-07, 22:49
Dylu [H]]a moze sprobujesz cos naswietlic...co nie co sie ogarniam co mam pod ta maska...najbardziej interesuja mnie zagadnienia zwiazane z tym co kupic i jak doprowadzic powietrze na stozek lub gdzie ma sie konczyc zeby dostawac wiatru z konstrukcji komory silnika...

Co kupic? Najlepiej dedykowny pod ten model. Proponuje KIT AEM'a
Doprowadzenie powietrza nie bedzie u Ciebie łatwe, ponieważ masz klime. Spróbuj zamontowac jakis CAI i wyrzucić stożek do nadkola.
AM

[H] Dylu [H]
02-04-07, 05:22
Dylu [H]]a moze sprobujesz cos naswietlic...co nie co sie ogarniam co mam pod ta maska...najbardziej interesuja mnie zagadnienia zwiazane z tym co kupic i jak doprowadzic powietrze na stozek lub gdzie ma sie konczyc zeby dostawac wiatru z konstrukcji komory silnika...

Co kupic? Najlepiej dedykowny pod ten model. Proponuje KIT AEM'a
Doprowadzenie powietrza nie bedzie u Ciebie łatwe, ponieważ masz klime. Spróbuj zamontowac jakis CAI i wyrzucić stożek do nadkola.
AM
no wlasnie tak sie przygladalem ze tam jest niewiele miejsca, ale w sumie ta standartowa pucha co idzie do filtra skads je zasysa, tak wiec zakonczenie power rury filtrem stozkowym w miescu gdzie standatowy uklad pobiera powietrze bedzie zlym pomyslem??

a co do nadkola...nie bardzo kumam :huh: ...mial bym wyciac dziure w nadkolu od strony komory silnika i wypuscic tam stozek ?? przeciez przy brzydkiej, deszczowo blotnej pogodzie momentalnie zrobi sie na nim syf i malaria

Lcfr
02-04-07, 06:36
Dylu [H]]

a co do nadkola...nie bardzo kumam :huh: ...mial bym wyciac dziure w nadkolu od strony komory silnika i wypuscic tam stozek ?? przeciez przy brzydkiej, deszczowo blotnej pogodzie momentalnie zrobi sie na nim syf i malaria

stozek w nadkolu = CAI
i wcale tragicznie sie nie brudzi
wiecej szczegółow poszukaj


a co do nawiewu ze zderzaka to tu troszke:
http://www.hondapl.org/forum/showgallery.asp?id=1344

[H] Dylu [H]
02-04-07, 06:58
Dylu [H]]

a co do nadkola...nie bardzo kumam :huh: ...mial bym wyciac dziure w nadkolu od strony komory silnika i wypuscic tam stozek ?? przeciez przy brzydkiej, deszczowo blotnej pogodzie momentalnie zrobi sie na nim syf i malaria

stozek w nadkolu = CAI
i wcale tragicznie sie nie brudzi
wiecej szczegółow poszukaj


a co do nawiewu ze zderzaka to tu troszke:
http://www.hondapl.org/forum/showgallery.asp?id=1344

bede obstawal raczej przy rozwiazaniu umieszczenia stozka w okolicach miesjca standartowej puszki filtra i doprowadzenia do niego chlodzenia...w linku ktory podales bardzo fajnie jest to rozwiazane...musze zdemotowac na probe rezonator i puche i zobaczyc jak tam mozna poprowadzic powietrze...

a jaki KIT do mojej hondy polecasz...jakis link moze ;)

Lcfr
02-04-07, 07:02
Dylu [H]]
bede obstawal raczej przy rozwiazaniu umieszczenia stozka w okolicach miesjca standartowej puszki filtra i doprowadzenia do niego chlodzenia...w linku ktory podales bardzo fajnie jest to rozwiazane...musze zdemotowac na probe rezonator i puche i zobaczyc jak tam mozna poprowadzic powietrze...

a jaki KIT do mojej hondy polecasz...jakis link moze ;)

to jest chyba jedno z bezpieczniejszych rozwiązań.....

ja akurat nie jestem za "kitami" -jak obejrzysz moj podpis (qp 123HP) to zobaczysz ze ja mam kibelrure i jestem zwolennikiem takich rozwiązań... a poza tym do d14a3 to kompletnie sie nie orientuje w ofercie gotowych kitów...


i gotowe wyroby są przewaznie "za krótkie" by mozna bylo je tak obudowac.

[H] Dylu [H]
02-04-07, 07:38
Dylu [H]]
bede obstawal raczej przy rozwiazaniu umieszczenia stozka w okolicach miesjca standartowej puszki filtra i doprowadzenia do niego chlodzenia...w linku ktory podales bardzo fajnie jest to rozwiazane...musze zdemotowac na probe rezonator i puche i zobaczyc jak tam mozna poprowadzic powietrze...

a jaki KIT do mojej hondy polecasz...jakis link moze ;)

to jest chyba jedno z bezpieczniejszych rozwiązań.....

ja akurat nie jestem za "kitami" -jak obejrzysz moj podpis (qp 123HP) to zobaczysz ze ja mam kibelrure i jestem zwolennikiem takich rozwiązań... a poza tym do d14a3 to kompletnie sie nie orientuje w ofercie gotowych kitów...


i gotowe wyroby są przewaznie "za krótkie" by mozna bylo je tak obudowac.

jezeli nie KITy to polec czesci, z ktorych zbuduje sam uklad dolotowy...

Lcfr
02-04-07, 14:07
Dylu [H]]

jezeli nie KITy to polec czesci, z ktorych zbuduje sam uklad dolotowy...

moj to kibelrura (rurka pcv)
dobre tez sa plastikowe rynny albo rurki kwasówki (sa takie rozne w obi np.)

[H] Dylu [H]
02-04-07, 14:40
Dylu [H]]

jezeli nie KITy to polec czesci, z ktorych zbuduje sam uklad dolotowy...

moj to kibelrura (rurka pcv)
dobre tez sa plastikowe rynny albo rurki kwasówki (sa takie rozne w obi np.)

a co z czujnikiem u mnie?? i z tym wezykiem dochodzacym do boxa na filtr?? bo ja chcialbym zrobic bezposrednio na przepustnice a nie przez taka pusta puche...bo chyba ma to jakies znacznie...

Powiedz mi jeszcze jaka mniej wiecej srednice ma ta rura ??

no i co do samego filtra...cos konkretnego polecasz??

skolopendra
02-04-07, 14:47
jak dobry zestaw dedykowany
to będzie miał już wejścia na odmę i czujnik iat :d

średnica lepiej jedną z mniejszych nie więcej niż 70mm.bo poleci dół obrotów

[H] Dylu [H]
02-04-07, 15:00
jak dobry zestaw dedykowany
to będzie miał już wejścia na odmę i czujnik iat :d

średnica lepiej jedną z mniejszych nie więcej niż 70mm.bo poleci dół obrotów

prawde mowiac jestem fanem robienia samemu a nie kupowania gotowcow...coz...wieksza radosc :) powidzcie mi czy wyrazna roznica bedzie jak zrobie rure bezposrednio na przepusnice a nie przez pudelko od filtra, ktore ma juz miejsca na czujnik i ta rurke :)

i powiedzcie mi jeszcze...gdybym stozek zalozyl na standartowoa rure idaca do filtra, ewentualnie przedluzyl ja jakims PCV aby siegala w chlodniejsze miejsce...bylo by ok...czy nie bardzo ?? :)

Wally
02-04-07, 15:20
średnica lepiej jedną z mniejszych nie więcej niż 70mm.bo poleci dół obrotów

Nie do konca jestem pewien - ja mam rure 75mm i jakos nie narzekam, nie znalazlem rury ok 60mm a kibelrury sa w rozmiarach 50mm a potem juz 75... Podobno niezle w d14a3/4 sprawuje sie parowa z wielka komora "rozprezna" czy jako to sie tem zwie.

P.S. a nie myslal nikt z Was nad zrobieniem czegos ka ksztalt rezonatora do stozka :) - teoretycznie w standardowym ukladzie rezonator poprawia dol wiec... :D

skolopendra
02-04-07, 16:08
ja mam rure 75mm i jakos nie narzekam,
sprobuj 60 może też narzekał nie będziesz :d
60 są na allegro
fakt faktem z komorą rozprężna były by najlepsze,ja osobiście nigdy takich na sprzedaż nie widziałem

[H] Dylu [H]
02-04-07, 16:25
czyli rura 60 lub 75...oki...

a jak dobiera sie sam stozek ?? i co z pomyslem zalozenia go na rure ktora juz jest w komorze silnika od normalnego dolotu

skolopendra
02-04-07, 16:42
Dylu [H]]i co z pomyslem zalozenia go na rure ktora juz jest w komorze silnika od normalnego dolotu
jak już tak się za to bierzesz

to kup sobie wkład k&n do komory filtra
myślę ze lepiej wyjdziesz na tym :aloha:

Lcfr
02-04-07, 18:59
to kup sobie wkład k&n do komory filtra
myślę ze lepiej wyjdziesz na tym :aloha:

dokladnie

zły dolot t o czesto gorzej niz seria
a wkladka praktycznie zawsze daje 1-2KM

[H] Dylu [H]
02-04-07, 19:31
to kup sobie wkład k&n do komory filtra
myślę ze lepiej wyjdziesz na tym :aloha:

dokladnie

zły dolot t o czesto gorzej niz seria
a wkladka praktycznie zawsze daje 1-2KM

wrocmy wiec do dolotu :)

Nikt mi jeszcze nie napisal czy bede mial roznice jezeli zrobie dolot do puszki gdzie jest filtr a jezeli zrobie dolot prosto na przepustnice...wiadomo ze robiac rure do puszki jest o wiele latwiej bo ona ma juz wbudowane miejsca na czujnik i rurke...

no i chcialbym sie rowniez w koncu dowiedziec jak dobiera sie stozek do silnika, jakie sa polecane do mojej Hani, ale takie zebym nie zbankrotowal, co wy polecacie z doswiadczenia

no i jeszcze sprawa rur...bylem w OBI to kibel rury maja tylko 50mm lub 100mm nic po miedzy...a ustalilismy ze 60-70 to bedzie odpowiedni rozmiar...co polecacie w tej kwestii??

Lcfr
02-04-07, 19:37
Dylu [H]]

Nikt mi jeszcze nie napisal czy bede mial roznice jezeli zrobie dolot do puszki gdzie jest filtr a jezeli zrobie dolot prosto na przepustnice...wiadomo ze robiac rure do puszki jest o wiele latwiej bo ona ma juz wbudowane miejsca na czujnik i rurke...

no i chcialbym sie rowniez w koncu dowiedziec jak dobiera sie stozek do silnika, jakie sa polecane do mojej Hani, ale takie zebym nie zbankrotowal, co wy polecacie z doswiadczenia

no i jeszcze sprawa rur...bylem w OBI to kibel rury maja tylko 50mm lub 100mm nic po miedzy...a ustalilismy ze 60-70 to bedzie odpowiedni rozmiar...co polecacie w tej kwestii??


dolot jak dla mnie to TYLKO na przepustnice
pozostawienie seryjnej puszki to nieporozumienie


stozek dobierz dedykowany lub popatrz jakie sa dedykowane do modelu i dobierz podobny rozmiarami... Firma jak dla mnie AEM/JR/K&N (KOLEJNOSC NIE MA ZNACZENIA)

co do rur to 75mm pcv tez jest-sam mam taka
a rynnny plastik sa 60 mm

[H] Dylu [H]
02-04-07, 19:40
Dylu [H]]

Nikt mi jeszcze nie napisal czy bede mial roznice jezeli zrobie dolot do puszki gdzie jest filtr a jezeli zrobie dolot prosto na przepustnice...wiadomo ze robiac rure do puszki jest o wiele latwiej bo ona ma juz wbudowane miejsca na czujnik i rurke...

no i chcialbym sie rowniez w koncu dowiedziec jak dobiera sie stozek do silnika, jakie sa polecane do mojej Hani, ale takie zebym nie zbankrotowal, co wy polecacie z doswiadczenia

no i jeszcze sprawa rur...bylem w OBI to kibel rury maja tylko 50mm lub 100mm nic po miedzy...a ustalilismy ze 60-70 to bedzie odpowiedni rozmiar...co polecacie w tej kwestii??


dolot jak dla mnie to TYLKO na przepustnice
pozostawienie seryjnej puszki to nieporozumienie


stozek dobierz dedykowany lub popatrz jakie sa dedykowane do modelu i dobierz podobny rozmiarami... Firma jak dla mnie AEM/JR/K&N (KOLEJNOSC NIE MA ZNACZENIA)

co do rur to 75mm pcv tez jest-sam mam taka
a rynnny plastik sa 60 mm

pytanie tylko jak na rurze z PCV, stali czy aluminium wlasnej konsrukcji zamontowac ten czujnik i ta rurke...

a moze wiesz gdzie mozna nabyc gotowa konstrukcje dedykowana do mojej hani i ile to kosztuje...

Lcfr
02-04-07, 20:05
Dylu [H]]

pytanie tylko jak na rurze z PCV, stali czy aluminium wlasnej konsrukcji zamontowac ten czujnik i ta rurke...

a moze wiesz gdzie mozna nabyc gotowa konstrukcje dedykowana do mojej hani i ile to kosztuje...


normalnie
wywiercic otwory i wkleic mniejsze rurki w których bedzie czujnik i rurka (patrz jak w dedykowanym)

a nabyc jak i gdzie nie wiem bo nie szukalem - juz pisalem

opalaszek
02-04-07, 20:05
poszukaj na allegro.
ja kupiłem za 130zł + filtr 100zł (mozesz kupić jakis tanszy)

[H] Dylu [H]
02-04-07, 20:21
poszukaj na allegro.
ja kupiłem za 130zł + filtr 100zł (mozesz kupić jakis tanszy)

230 za kpl to bez tragedii jeszcze...zuc linkiem co kupiles i powiedz jak sie sprawuje...masz jakies foto ??


@lcfr...jak wogule dziala ten czujnik ktory tam jest...stykowy na cisnienie??

skolopendra
02-04-07, 20:43
Dylu [H]]230 za kpl to bez tragedii jeszcze.

w miarę dobry stożek to ok 180zł ;)
rura 500mm fi 60-70 60zł kolanko 25zł

czujnik reaguje na temperaturę zasysanego powietrza

opalaszek
02-04-07, 20:48
ja kupiłem stozek w norauto za 100zł jacky

i dolot z http://www.mtuning.pl/ (w wyszukiwarce wpisz dolot civic i ten 4 od góry)

podaj emaila to ci podesle. (niestety nie potrafie wstawić fotek)

[H] Dylu [H]
02-04-07, 21:02
ja kupiłem stozek w norauto za 100zł jacky

i dolot z http://www.mtuning.pl/ (w wyszukiwarce wpisz dolot civic i ten 4 od góry)

podaj emaila to ci podesle. (niestety nie potrafie wstawić fotek)

co ty na to ...

taki FILTR (http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?cPath=21_59&products_id=451) + taki DOLOT (http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?products_id=214) do tego jakies doprowadzenie zimnego powietrza...


i jak mozesz to fotki tego jak to u ciebie wyglada pod maska wyslij na t.dylewski(at)wp.pl

opalaszek
02-04-07, 21:07
foty wysłane.

Ja bym takiego stozka do sibie nie wstawił.

Ty zrobisz jak uważasz.

Lcfr
02-04-07, 21:20
dolot=tak
stozek=nie

[H] Dylu [H]
02-04-07, 21:20
foty wysłane.

Ja bym takiego stozka do sibie nie wstawił.

Ty zrobisz jak uważasz.

myslisz ze bedzie duzo gorszy od tego z norauto za 100 pln ?? mi sie wydaje ze to ta sama liga...


dolot=tak
stozek=nie

polec mi w koncu jakis konkretny stozek w takim razie :E tak powiedzmy do tych 100-120 pln zebym sie z caloscia do 250 pln zmiescil

Lcfr
02-04-07, 21:37
Dylu [H]]
foty wysłane.

Ja bym takiego stozka do sibie nie wstawił.

Ty zrobisz jak uważasz.

myslisz ze bedzie duzo gorszy od tego z norauto za 100 pln ?? mi sie wydaje ze to ta sama liga...


dolot=tak
stozek=nie

polec mi w koncu jakis konkretny stozek w takim razie :E tak powiedzmy do tych 100-120 pln zebym sie z caloscia do 250 pln zmiescil

pamietajcie, ze przy kupowaniu filtra / stozka to nie tylko zakup!!!!!!!!!!!!!
co badzie pom 10-20-30KKM?
trzeba wyczyscic!!!!!!!! bo bedzie brudny (szczególnie stozek)
i o ile sie kupi K&N/JR to srodki do czyszczenia sa dostepne bezproblemowo
a w innych aomach juz nie jest tak rózowo...

i szczególnie jak ktos robi dolot, który jeździ cały rok ( z zima wlacznie) to wie jak to sie brudzi... czyszczenie jest potrzebne....


wiec produkty "mokre" z dostepnym czysciwem maja jakis sens....
no i ww przypadku K&N/JR dosc potwierdzona jakosc i marke....

[H] Dylu [H]
03-04-07, 05:27
Dylu [H]]
foty wysłane.

Ja bym takiego stozka do sibie nie wstawił.

Ty zrobisz jak uważasz.

myslisz ze bedzie duzo gorszy od tego z norauto za 100 pln ?? mi sie wydaje ze to ta sama liga...


dolot=tak
stozek=nie

polec mi w koncu jakis konkretny stozek w takim razie :E tak powiedzmy do tych 100-120 pln zebym sie z caloscia do 250 pln zmiescil

pamietajcie, ze przy kupowaniu filtra / stozka to nie tylko zakup!!!!!!!!!!!!!
co badzie pom 10-20-30KKM?
trzeba wyczyscic!!!!!!!! bo bedzie brudny (szczególnie stozek)
i o ile sie kupi K&N/JR to srodki do czyszczenia sa dostepne bezproblemowo
a w innych aomach juz nie jest tak rózowo...

i szczególnie jak ktos robi dolot, który jeździ cały rok ( z zima wlacznie) to wie jak to sie brudzi... czyszczenie jest potrzebne....


wiec produkty "mokre" z dostepnym czysciwem maja jakis sens....
no i ww przypadku K&N/JR dosc potwierdzona jakosc i marke....

jak czesto trzeba czyscic stozek i jakie preparaty do tego sluza...np do K&N


i powiedz mi jeszcze co sadzisz o takim stozku :

K&N RC-3250 (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-RC-3250-Tapered-Filter-JEGS_W0QQitemZ180094875314QQcmdZViewItem)

ŚREDNICA GÓRNA: 89mm

ŚREDNICA DOLNA: 127mm

ŚREDNICA MONTAŻU: 70-81mm

WYSOKOŚĆ: 152mm


rura bylaby, jak juz wyzej pisalalem TAKA (http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?products_id=214) + do tego jakis AirDukt...

bedzie ok ?

Angrekoo
03-04-07, 10:37
tez borykam sie z problemami przy budowie wlsanego dolotu.
Już chcialem kupic ten z Mtuning, ale on jest jakiś dziwnie krótki
http://img168.imageshack.us/img168/6348/sssssssssswo9.jpg (http://imageshack.us)

i teraz sam juz nie wiem czy go brać- choc bylem juz zdecydowany na 100%

zuras555
03-04-07, 10:45
Przede wszystkim porządny stożek, a rury to już kwestia portfela. Ja miałem ten RC 3250 (koszt filtra 165zł chyba - kupowałem wszystko razem) i było cycuś. Nierdzewka co prawda (u mnie było 68mm) nagrzewała sie bardzo szybko, ale jeśli jest rura doprowadzająca zimne powietrze to jest ok. Dół sie troszke pogorszył, ale na wyższych obrotach była bonanza:D Obecnie mam wkładke K&N i też jestem bardzo zadowolony. Coś za coś - jest cicho, za cicho ... ale czuć różnice w porównaniu do serii, dużo lepiej się wkreca i nie czuc zmulenia na niskich jak było przy stożku.
pzdr

[H] Dylu [H]
03-04-07, 12:49
zamowilem rure z mtuning (ostania :)) i stozek od nich ten za 55 pln polecany do tej rurki...czemu taki marny ?? gadalem ze znajomym mechaniorem...powiedzial mi ze jak nie mam w tej hondzie 200 kucy pod maska i nie robie profesjonalnej instalcji dolotowej to czy wsadze taki makrokeszo-filtr czy najlepszy K&N to i tak roznicy nie bedzie...wazne tylko aby uklad byl szczelny i bylo dobrze pociagniete chlodne powietrze do niego...do tego dodal ze w przypadku gdy nie ma roznicy lub jest praktycznie nie wyczowalna miedzy tanim a drogim to lepiej kupic co rok nowy za 55 pln niz co roku czyscic taki drogi...kosmetykami za 60 pln

muzammil
03-04-07, 16:44
tak sobie czytam i czytam:)) i wlasnie mam zamiar zrobic cos z moim ukladem dolotowym.nie bardzo chyba chce stozek bo z tego co czytalem to nie jest to zabawa warta mocy samochodu(przy takim silniku i takiej jezdzie chyba nie ma sensu zakladac stozka??), wiec postanowilem ze moze po prostu wlozyc sportowa wkladke?powiedzcie mi jak bedzie sie zachowywal samochod z wkladka a jak z przebudowanym ukladem na stozek??w ktorym przypadku bedize wikesza poprawa??zalezy mi glownie na niskich obrotach bo moja honda strasznie mulasto sie zbiera a slyszalem ze stozek raczej psuje dol a poprawia gore... no i sprawa glosnosci; nie chce zeby buczalo i bylo glosno bo jak wiadomo 5gen nie ejst zbyt dobrze wygluszona. prosze o jakies sensowne i fachowe podpowiedzi.aha mam D15B7,co radzicie?? pozdrawiam

zuras555
03-04-07, 16:49
zalezy mi glownie na niskich obrotach bo moja honda strasznie mulasto sie zbiera a slyszalem ze stozek raczej psuje dol a poprawia gore...
to wszystko zależy od długości i objętości dolotu.... u mnie tak sie działo, ale dzwiek byl tego wart:)


no i sprawa glosnosci; nie chce zeby buczalo i bylo glosno bo jak wiadomo 5gen nie ejst zbyt dobrze wygluszona
no to tylko wkładka:D

skolopendra
03-04-07, 20:21
Dylu [H]]do tego dodal ze w przypadku gdy nie ma roznicy lub jest praktycznie nie wyczowalna miedzy tanim a drogim :bicie:

kup tani , a cały syf który przepuści, wraz z olejem uczyni piękną pastel ścierna
dla silnika .
lepiej odrazu wsypać piasek ,będzie szybciej :aloha:

[H] Dylu [H]
03-04-07, 20:43
Dylu [H]]do tego dodal ze w przypadku gdy nie ma roznicy lub jest praktycznie nie wyczowalna miedzy tanim a drogim :bicie:

kup tani , a cały syf który przepuści, wraz z olejem uczyni piękną pastel ścierna
dla silnika .
lepiej odrazu wsypać piasek ,będzie szybciej :aloha:

no coz...twoje zdanie przeciwko zdaniu mechanika z duzym doswiadczeniem...pragne przypomniec ze kupilem ten tani filtr po to aby na nastepny sezon po zimie go zmienic na nowy zamiast czyscic i oslabiac filtrowanie...tak wiec wydaje mi sie ze bedzie ok...

Lcfr
03-04-07, 20:52
Dylu [H]]

Dylu [H]]do tego dodal ze w przypadku gdy nie ma roznicy lub jest praktycznie nie wyczowalna miedzy tanim a drogim :bicie:

kup tani , a cały syf który przepuści, wraz z olejem uczyni piękną pastel ścierna
dla silnika .
lepiej odrazu wsypać piasek ,będzie szybciej :aloha:

no coz...twoje zdanie przeciwko zdaniu mechanika z duzym doswiadczeniem...pragne przypomniec ze kupilem ten tani filtr po to aby na nastepny sezon po zimie go zmienic na nowy zamiast czyscic i oslabiac filtrowanie...tak wiec wydaje mi sie ze bedzie ok...


1. skad wiesz, ze czyszczenie osłabia filtowanie??????????????????
K&N daje gwarancje na milion km ale Ty wiesz lepiej?

2. mechanik - swiatowej sławy znany mechanik........

3. kupujac k&N/JR mozesz czyscic go czesciej... ja np. robiac ponad 30kkm rocznie czyszcze stozek przynajmniej 3 razy na rok (co 10kkm)+ do tego mam 2 aut (kobiety) + ojciec jeździ na wkladzie. Wszystko obslugiwane jednymczysciwem-wiec za te Twoje drogie 60 zł serwisuje 3 auta i 3x w roku mamnowy filtr....

5. mialem wklad K&N na którym zrobiłem 100kkm (czysczac go co10-11kkm ) i ten wklad po tym przebiegu nie wykazywal ZADNYCH oznak zuzycia....


Ja jestem za rura (dolotem) z kibelrury czy czegostam ale za to porzadny filtr
In ie pisz ze ten za 60zł jest taki drogi bo JR kosztuje 120pln a dobry k&N to 160 i wiecej
to chyba nie jest jakas makabra???????????

[H] Dylu [H]
03-04-07, 21:03
Dylu [H]]

Dylu [H]]do tego dodal ze w przypadku gdy nie ma roznicy lub jest praktycznie nie wyczowalna miedzy tanim a drogim :bicie:

kup tani , a cały syf który przepuści, wraz z olejem uczyni piękną pastel ścierna
dla silnika .
lepiej odrazu wsypać piasek ,będzie szybciej :aloha:

no coz...twoje zdanie przeciwko zdaniu mechanika z duzym doswiadczeniem...pragne przypomniec ze kupilem ten tani filtr po to aby na nastepny sezon po zimie go zmienic na nowy zamiast czyscic i oslabiac filtrowanie...tak wiec wydaje mi sie ze bedzie ok...


1. skad wiesz, ze czyszczenie osłabia filtowanie??????????????????
K&N daje gwarancje na milion km ale Ty wiesz lepiej?

2. mechanik - swiatowej sławy znany mechanik........

3. kupujac k&N/JR mozesz czyscic go czesciej... ja np. robiac ponad 30kkm rocznie czyszcze stozek przynajmniej 3 razy na rok (co 10kkm)+ do tego mam 2 aut (kobiety) + ojciec jeździ na wkladzie. Wszystko obslugiwane jednymczysciwem-wiec za te Twoje drogie 60 zł serwisuje 3 auta i 3x w roku mamnowy filtr....

5. mialem wklad K&N na którym zrobiłem 100kkm (czysczac go co10-11kkm ) i ten wklad po tym przebiegu nie wykazywal ZADNYCH oznak zuzycia....


Ja jestem za rura (dolotem) z kibelrury czy czegostam ale za to porzadny filtr
In ie pisz ze ten za 60zł jest taki drogi bo JR kosztuje 120pln a dobry k&N to 160 i wiecej
to chyba nie jest jakas makabra???????????

wole co rok wymienic filtr na nowy niz go czyscic, jak by czyszczenie nie bylo inwazyjne to na przegladach serwisowych nie dostawal bys nowego filtra za kazdym razem tylko byl by on czyszczony...przekonal mnie do tego nie byle mechanik tylko serwisant hondy...ale nie wazne...

dojdzie, zaloze, pojezdze i powiem jak sie sprawdza...a jak mi sie uda pozycze jakiegos K&N to zaloze dla porownania...zobaczymy te "drastyczne" roznice...

Lcfr
03-04-07, 21:20
rozumiem
ja nic nie wiem
jak i technicy, K&N i JR i innych firm...
masz racje.......




koniec dyskusji z mojej strony....



ps. na przegladach serwisowych dostajesz filtr nowy bo nie jest to wklad K&N=czyli nie jest to bawelna a papier który ma przepuszczalnosc o 40%mniejsza niz ta bawełana.... ale Ty i Twój wspaniały mechanik z hondy to wiecie....
I na koniec dodam, ze moze raz do roku llepiej jest wymieniac filtr na nowy ale na NOWY DOBRY JAKOSCIOWO
a ktos Ci zagwarantowal ze to "G" za 60 zł co kupiles wytrzyma rok?
ze po 2-3 miesiacach bedzie filtrowac tak samo? I jak to sprawdzisz?
Są pewne firmy, które daja dobry produkt, który trzyma jakaś okresloną jakosc przez okreslony czas i daja na to gwarancje. Jaka jest gwarancja ze to co kupisz bedzie trzymac te parametry???????? Zaoszczedzisz 60zł (i w stosunku do mnie bedziesz jezdził ciagle na brudnym filtrze) i to Cie tak zadowala???????? Do tego nie bedzie mozliwosci wyczyszczenia a jedynie wzrokowa ocena, ze syf zbierasz.....






koniec dyskusji z mojej strony....

skolopendra
03-04-07, 21:34
Dylu [H]]przekonal mnie do tego nie byle mechanik tylko serwisant hondy.

zmień mechanika, ma zły wpływ na Ciebie :d

[H] Dylu [H]
03-04-07, 21:36
rozumiem
ja nic nie wiem
jak i technicy, K&N i JR i innych firm...
masz racje.......




koniec dyskusji z mojej strony....



ps. na przegladach serwisowych dostajesz filtr nowy bo nie jest to wklad K&N=czyli nie jest to bawelna a papier który ma przepuszczalnosc o 40%mniejsza niz ta bawełana.... ale Ty i Twój wspaniały mechanik z hondy to wiecie....
I na koniec dodam, ze moze raz do roku llepiej jest wymieniac filtr na nowy ale na NOWY DOBRY JAKOSCIOWO
a ktos Ci zagwarantowal ze to "G" za 60 zł co kupiles wytrzyma rok?
ze po 2-3 miesiacach bedzie filtrowac tak samo? I jak to sprawdzisz?
Są pewne firmy, które daja dobry produkt, który trzyma jakaś okresloną jakosc przez okreslony czas i daja na to gwarancje. Jaka jest gwarancja ze to co kupisz bedzie trzymac te parametry???????? Zaoszczedzisz 60zł (i w stosunku do mnie bedziesz jezdził ciagle na brudnym filtrze) i to Cie tak zadowala???????? Do tego nie bedzie mozliwosci wyczyszczenia a jedynie wzrokowa ocena, ze syf zbierasz.....






koniec dyskusji z mojej strony....

nie ukrywam ze masz mocne argumenty...pozyjemy zobaczymy...jak nie bede zadowolony zmienie stozek na inny...narazie glownym zaganieniem bedzie poprawny montaz dolotu i skuteczne doprowadzenie powietrza na filtr.

sunnboy
04-04-07, 08:35
only KN :aloha: zadne inne shit..filtry KN sa w samochodach typu Nascar tak wiec chyba sa jednak dobre ;)

niko
04-04-07, 09:10
Ciacho

Dokladnie tak jak przedmowcy napisali:
podstawa to dobry stozek ;)
Ja u siebie mam K&N za 180pln a zamontowany jest na seryjnej rurce, ktora idzie z przepustnicy do filtra :d Pucha rozprezna wywalona i jest miejsce zeby pociagnac jakies doprowadzenie powietrza spod zderzaka na stozek :aloha:

Pozdro

Wally
04-04-07, 09:12
[H] Dylu [H], opanuj sie prosze z tym cytowaniem bo sie watek rozbil na 3 strony i wiekszosc to Twoje przypisy...

Co do stozka to ja tez popelnilem blad wieku mlodzienczego i zamowilem Jacky ale myje i impregnuje go co 5kkm dedykowanymi srodkami (plyn do mycia + olej w sprayu) i na razie jest ok ale na nastepny sezon kupuje K&Na (z rabatem CKLP w intercarsie wychodzi calkiem przyjemna cena).

rafalb33
04-04-07, 11:04
test filtracji stozkow (http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/)

Jak widzisz nawet k&n nie filtruje idealnie, to co dopiero jakies chinskie gowno za pare zlotych??

opalaszek
04-04-07, 13:04
Wally,

uwazasz ze stozki jacky są do kitu??
dlaczego tak uważasz??

Wally
04-04-07, 13:30
Czy Jacky jest kiepskie ?? Nie jestem w stanie tego stwierdzic bo nie umiem zmierzyc jego skutecznosci filtracji ale uwazam, ze stosunek cen miedzy jacky a k&n siekagajacy 1:4 cos nam mowi. Bawelna bawelnie nie jest rowna i nie sadze, zeby uznane firmy kazaly sobie placic jedynie za marke, w koncu taniej byloby kupic 3-4 filtry Jacky czy Aoma niz jeden Apexi/JR/K&N prawda ?? Osobiscie ludze sie tym, ze filtr Jacky wraz z kosmetyki pielegnacyjne nie beda mialy skutecznosci filtracji nizszej niz standartowy filtr powietrza filtronu w standardowym dolocie.

opalaszek - zamieszczam Twoje zdjecia dolotu


http://img152.imageshack.us/img152/8497/dsc00349uy0.jpg
http://img152.imageshack.us/img152/1269/dsc00350od8.jpg
http://img150.imageshack.us/img150/9492/dsc00351gw0.jpg

sunnboy
04-04-07, 19:47
opalaszek - zamieszczam Twoje zdjecia dolotu
:aloha: dobra powerrura :hinczyk: musi ssac jak mloda ukrainka :d

otis
05-04-07, 08:50
A powiedzcie mi dlaczego owe power rury są lepsze niż standardowa rura łącząca przepustnice z filtrem?? Jedna i druga jest gładka w środku. Jedna i druga ma podobne załamanie. Na czym polega ten czar?

Lcfr
05-04-07, 09:56
A powiedzcie mi dlaczego owe power rury są lepsze niż standardowa rura łącząca przepustnice z filtrem?? Jedna i druga jest gładka w środku. Jedna i druga ma podobne załamanie. Na czym polega ten czar?

renomowanej firmy powerrura ma odpowiednia srednice i dlugosc-kiedys przez kogos wyliczona i daje jaka mala gwarancje, ze poprawia osiagi....
dlatego robiac home made warto wczesniej pomierzyc inne produkty...

skolopendra
05-04-07, 11:24
i daje jaka mala gwarancje,
dobrze napisane małą

znam przykład kiedy to kumpel w dedykowanym,drogim dolocie do Integry stracił 10KM :aloha:

Lcfr
05-04-07, 14:16
i daje jaka mala gwarancje,
dobrze napisane małą

znam przykład kiedy to kumpel w dedykowanym,drogim dolocie do Integry stracił 10KM :aloha:

i tak sie zdarza....
ale lepiej chyba kopiowac cos markowego niz brac wymiary "z nieba"
chyba, ze ma sie dostep do hamowni to mozna kombinowac kilkarazy na roznych dlugosciach...

Homie
23-09-10, 20:06
panowie i co taka power rura faktycznie cos daje niż zwykły nie osłonięty dolot ? Nie wygląda to za elegancko ja sam przymierzam się do obudowy i w zderzaku wyciąć dziurę.

Matt69
23-09-10, 20:36
Też się przymierzam z tym ze ja nie bedę robił jakichś dodatkowych usprawnien tylko zastanawiam sie który dolot lepszy

http://moto.allegro.pl/zesatw-dedykowany-aoma-civic-1992-95-stozek-i1243678138.html

http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?products_id=5540

http://www.mtuning.pl/sklep/product_info.php?products_id=212

Czekam na wasze opinie :)

kacza_mc
23-09-10, 21:51
panowie i co taka power rura faktycznie cos daje niż zwykły nie osłonięty dolot ? Nie wygląda to za elegancko ja sam przymierzam się do obudowy i w zderzaku wyciąć dziurę.

pierwszorzędnie chciałbym zaznaczyć, iż wszystko można zrobić elegancko- jeżeli ktoś czuje na to zapotrzebowanie
drugorzędnie power rura power rurą, wystarczy pomyśleć i już wiadomo że pozwala na swobodny przepływ powietrza, nie ma rezonatorów bądź jak kto tam mówi tłumików kolektora, oporów, ani żadnych zbędnych "hamulców powietrza", jeżeli dodamy do tego zimne powietrze, to chyba objaśniać nie musze, zimnego powietrza więcej wejdzie niż ciepłego tak ?tak, jedna z prostszych zachowań objętości powietrza, jeżeli więcej cząsteczek powietrza wejdzie to znaczy że będzie wydajniejsze kalorycznie BOOM pod głowicą co za sobą niesie wyższy moment obrotowy ( nie jakieś super strzał nitro, bez wychyleń wyobraźniowych, chyba każdy wie po co jest Intelcooler w Klekotach )

może to nie praca inżynierska, miało być sprawnie, trwale i wydajnie, szacowany koszt to stożek simoty (50 zł) reszte miałem w warsztacie :)

http://img299.imageshack.us/img299/7770/zdjcie392.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/6758/zdjcie388.jpg

http://img837.imageshack.us/img837/7201/zdjcie393.jpg

wrażenia są pozytywne, bardzo dobrze spisuje sie na obrotach powyżej 4500, Stożek nawet po bardzo wytężonej pracy prawej nogi jest zimniutki, mało, prawie cała rura jest chłodna, ale chce ją zmienić z 75mm na 60mm z powodu zbyt dużego rozprężenia na niższych obrotach, i oczywiście po zimie wydech który wydaje mi się ze teraz jest opornikiem wkręcania się obrotów, ( mam lekki zamach )


Też się przymierzam z tym ze ja nie bedę robił jakichś dodatkowych usprawnien tylko zastanawiam sie który dolot lepszy

http://moto.allegro.pl/zesatw-dedyko...243678138.html

http://www.mtuning.pl/sklep/product_...oducts_id=5540

http://www.mtuning.pl/sklep/product_...roducts_id=212

Czekam na wasze opinie

co do Ciebie, lepszym rozwiązaniem będzie kupno samej rury od aomy lub czegoś jeszcze tańszego a zainwestowanie w lepszy filtr stożkowy, K&n a może nawet apexi, rura to rura ale filtr to nie rura :), te filtry z tym wiatraczkiem od spodu to poprostu mnie zabiły :D aoma to chyba jedna z gorszych firm, od biedy Simote możesz kupić

Homie
24-09-10, 14:47
hmm kacza_mc mówisz że aż tak dobrze się spisuje ? :) ja mam opatulony w izolacji i doprowadzany pod mache ;/
pięknie to nie wygląda ale nie o to chodzi w Twoim projekcie ważne że się spisuje a jeździłes może bez doprowadzenie tego dolotu ? było znacznie gorzej ? :) zastanawiam się czy gra jest warta swieczki ;) poza tym u mnie nie było by już tak łatwo :D

kacza_mc
25-09-10, 17:13
tak początkowo jeździłem bez doprowadzenia powietrza i bez odizolowania silnika, i powiem Ci że różnica jest i to nawet duża, nie jest to może CAI ale pewnie zbliżony efekt, CAI zaciąga z nadkola każdy sie rozwodzi CAI CAI, ja zobaczyłem czy moim bass refleksem zaciąga, brat dawal w kotły a ja czułem jak ładnie zaciąga, pewnie idealne odizolowanie od silnika dało by efekt odkurzacza mniejszej mocy ale nie chce mi sie w to bawić, trzeba zauważyć że przy prędkości to powietrze samo sie tam wpycha, naprawde dobra modernizacja, zamiast CAI wolał bym to, na zime można zawsze tą dziure od seryjnego dolotu zapchać i nie ma obaw, ale ja i tak nie zapcham jej :)

a co do efektu wizualnego- dla mnie nie jest istotny, jak zmienie rure na 60, mam zamiar w czarny mat prysnąć cały dolot, kupie naklejke K&N na tą moją puche i większość da się nabrać:)
chciałbym zauważyć że rura jest obejmą ( do rur) przykręcona do komory silnika ta pucha biała też trzyma się na dole, wszystko jest skrzętnie i wytrzymale ;)