PDA

Zobacz pełną wersję : Zawory, czy nie zawory



flowher
17-07-11, 14:46
Hej,

Mam civic'a z 1997 (d14a4), przejechane 175 000. Od jakiegos czasu przy przyspieszniu slysze dziwny dzwiek. Brzmi to podobnie jak luz na zaworach i slychac to cos kiedy obrotomierz wskazuje ok. 2500 obr/min.
Macie jakies pomysly co to by moglo byc albo jak sprawdzic? Znajomy powiedzial ze zawory w tym aucie sa automatycznie regulowane, wiec nie ma szans zeby byly jakies luzy. Prawda?

I jeszcze pytnko z innej beczki - chcialbym zrobic samodiagnostyke tego auta. Czy to ten kabel ktory powinienem kupic : ELM 327, taki o: http://allegro.pl/elm-327-new-v3-0-obd2-euroscan-2011-elm327-pl-opis-i1702400369.html ??

lozek
17-07-11, 14:55
Hej,

Mam civic'a z 1997 (d14a4), przejechane 175 000. Od jakiegos czasu przy przyspieszniu slysze dziwny dzwiek. Brzmi to podobnie jak luz na zaworach i slychac to cos kiedy obrotomierz wskazuje ok. 2500 obr/min.
Macie jakies pomysly co to by moglo byc albo jak sprawdzic? Znajomy powiedzial ze zawory w tym aucie sa automatycznie regulowane, wiec nie ma szans zeby byly jakies luzy. Prawda?

I jeszcze pytnko z innej beczki - chcialbym zrobic samodiagnostyke tego auta. Czy to ten kabel ktory powinienem kupic : ELM 327, taki o: http://allegro.pl/elm-327-new-v3-0-obd2-euroscan-2011-elm327-pl-opis-i1702400369.html ??

Zawory nie są automatycznie regulowane. Zmień znajomych, których się pytasz o radę, bo jeszcze niedługo Ci powiedzą, że masz samowyważające się koła...

Jedź na sprawdzenie/wyregulowanie zaworów


Do samodiagnostyki nie potrzebujesz żadnego kabla. jest temat o samodiagnostyce. Robisz zwarcie na 2 kabelkach w kostce od samodiagnostyki, przekrecasz kluczyk, liczysz mignięcia (długie to 10, krótkie to 1) i potem patrzysz w rozpiskę kodów.

billiejoe
17-07-11, 15:04
Skoro pytasz o zawory to pewnie z Twojej strony nie było żadnej ingerencji w ten temat dlatego warto to sprawdzić, rozumiem że wraz ze wzrostem prędkości ten stukot również się zwiększa:confused:

Budziniak
17-07-11, 16:31
http://allegro.pl/elm-327-new-v3-0-o...702400369.html ??
gniazdo OBD mają dużo młodsze autka. Nasze mają dwa piny tak jak napisał Paweł

flowher
22-07-11, 15:01
Wlasnie sek w tym, ze wraz ze wzrostem obrotow stukotu nie slychac. Slysze to tylko przy obrotach pomiedzy 2000 a 3000 rpm. Powyzej 3k nie slysze nic nienormalnego

Saiti
22-07-11, 15:55
To wydech pewnie rezonuje

lozek
22-07-11, 16:25
To wydech pewnie rezonuje

To zależy, niektóre silniki D serii brzmią lekko jak diesel na wolnych i NISKICH obrotach :) Wiem, bo sam wziąłem się kiedyś po swapie za poszukiwania opinii o tym zjawisku - myślałem, że zawory są w moim rozjechane a się myliłem i silnik nadal podobnie chodzi a wszystko jest z nim ok (po remoncie jest)

Dodatkowo brzmieć tak może silnik, któremu uszczelniacze popuszczają.

pwl
23-07-11, 12:33
To zależy, niektóre silniki D serii brzmią lekko jak diesel na wolnych i NISKICH obrotach

Mam to samo :D Uszczelniacze nie puszczają (żeby nie było :P)

trycekfan
23-07-11, 13:14
Hmm, kurde a ja cały czas zastanawiałem się :confused: dlaczego mój D14Z4 na jałowym tak cichutko klekocze.Parę razy byłem na regulacji zaworów (przelatałem ok 25000 km i juz 2 razy miałem regulowane) bo myślałem że to może byc przyczyną, ale luzy mieściły się w granicach normy a tu się okazuje że silniki z serii D tak mają ;)
Żeby wszystko było takie proste;)

grafffik
23-07-11, 18:50
mi się wydaje że to panewka daje o sobie znać. albo pierścienie. sprawdź kompresję.

carlosv
23-07-11, 19:08
mi się wydaje że to panewka daje o sobie znać. albo pierścienie. sprawdź kompresję.

x2 zależy jak głosny jest to dzwięk, piszesz że slyszysz ten dzwiek przy określonych obrotach. Kiedys spotkałem się z taka opinia że w nissanach (silniki DET) zanim padnie panewka jest podobny efekt. Nie wiem jak jest w Hondach bo nigdy się z tym nie spotkałem. Jak zawory sprawdzisz ew. wyregulujesz i dalej to bedzie to sprawdz kompresje, przynajmniej bedziesz wiedzial jakie masz pierścienie.

grafffik
23-07-11, 22:23
w d serii jak pada panewka poczatkowo stuka w zakresie 1.500-2.500 rpm. w późniejszym okresie(w kazdym aucie) jest dzwięk jakby ktoś młotkiem walił :D

swoją drogą jak słyszysz ciche postukiwanie na zimnym silniku to mogą to być np. wtryskiwacze :) (co jest zupełnie normalne)

trycekfan
24-07-11, 13:22
Trudno mi powiedzieć czy to panewka, ale gdzieś w listopadzie miałem sprawdzane sprężanie to mam prawie fabryczne ciśnienie, oleju nie bierze nic (mimo że mam gaz i jeżdżę na pełnym syntetyku Mobil1 5W/50) więc pierścienie i uszczelniacze też trzymają ale fakt pozostaje faktem że silnik troszkę klekocze.Mi to osobiście nie przeszkadza,a to cichutkie klekotanie jest niczym w porównaniu do diesla i odgłos pochodzi raczej przy zamykaniu zaworów.Tak bynajmniej jest w moim przypadku

kubson012
24-07-11, 14:26
mi tez sie wydaje ze panewka przerabialem to u siebie i bylo tak samo jak mowisz

Dominik22
24-07-11, 17:18
U mnie też słychać takie dziwne odgłosy, ale tylko na zimnym silniku przez kilka sekund i to za raz po odpaleniu, jak auto jeszcze stoi i jest na ssaniu 1500 rpm.
A jeśli są już typowe początkowe objawy padania panewki, to ile taki motor jest w stanie jeszcze przejechać km ??

arko_go
24-07-11, 19:11
Jaki masz gaz? Jeśli to sekwencja to mogą silniczki krokowe od wtryskiwaczy tak stukać. Każdemu się wydaje, że to właśnie zawory się tłuką.

trycekfan
24-07-11, 21:08
Jaki masz gaz? Jeśli to sekwencja to mogą silniczki krokowe od wtryskiwaczy tak stukać. Każdemu się wydaje, że to właśnie zawory się tłuką.
Instalkę mam sekwencyjną (KME Diego G3+parownik Silver+wtryski Magic Jet+wielozawór OMB) i niedawno minął jej rok użytkowania (dokładnie chyba 4 lipca) i przejechane na niej jest niecałe 30000 km.:D
Hmm:confused:,w sumie jak sie zastanowię to faktycznie jak silnik jest zimny i chodzi na Pb to praktycznie nie ma tego klekotu a jak chodzi na gazie to jest bardziej słyszalny więc chyba faktycznie to wtryski od gazu klekoczą.

rooter666
24-07-11, 22:02
U mnie odwrotnie :D wtryski gazu a też mam Magic Jety ciszej pracują od wtysków benzynowych, fakt że u mnie istalka prawie nowa dopiero 1500 najechane na lpg.