PDA

Zobacz pełną wersję : falowanie obrotów od 1 tys do 2.5 tys na postoju D16Y8



ROZI10
31-03-07, 15:53
mam civica d16y8 kupiłem go i od poczatku falowały w nim obroty od 1 do 2.5 tys ob.
ja wypne sensor-map to faluja ale słabiej około 1,5-2,5 tys na zimnym an ssaniu mam około 2,6-2,9 tys potem spadaja tak jak napisałem wyzej. wymieniłem czujnik połozenia przepustnicy tamten nie podawał wogóle połozenia. wyczysciłem cała przepustniuce uszczelniłem cały układ dolotowy i nadal jest to samo nie wie ktoś co to moze byc??? ma ktos taki silnik w swoim civic-u?? i miał takie problemy

z góry dziekuje za pomoc

skolopendra
31-03-07, 15:56
chyba łapie lewe powietrze przy kolektorze,albo krokowy

pomierdor
31-03-07, 23:10
zobacz czy masz dobry komp bo gdzieś czytałem że jeśli jest z usa to ma 2 czujniki wicej i jeśli nie podłaczy się ich to własnie min są takie objawy w kodzie na kompie europejczyków jes G a w usa A ale nie jestem pewien

ROZI10
01-04-07, 18:07
zobacz czy masz dobry komp bo gdzieś czytałem że jeśli jest z usa to ma 2 czujniki wicej i jeśli nie podłaczy się ich to własnie min są takie objawy w kodzie na kompie europejczyków jes G a w usa A ale nie jestem pewien

a gdzie sa te czujniki ??? do czego sa podłaczone???

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 ]

chyba łapie lewe powietrze przy kolektorze,albo krokowy

nigdzie nie moge dostac czesci wiec wyczyszcze krokowy ale jak go wypinam to spada na 1.6 tys i troche faluja obroty wiec chyba jest ok bo reaguje na wypiecie

pomierdor
01-04-07, 22:17
czujnik przeciążenia silnika oraz położenia wału lub coś w tym stylu.ale głowy nie dam sobie uciąć że to jest do tego modelu.czytałem o tym gdzieś na honda.slask.pl

ROZI10
02-04-07, 15:37
czujnik przeciążenia silnika oraz położenia wału lub coś w tym stylu.ale głowy nie dam sobie uciąć że to jest do tego modelu.czytałem o tym gdzieś na honda.slask.pl

czujnik położenia wału?? on daje sygnał kiedy ma dac iskre jak jest ****iety to nie odpali silnik. to ma jakies znaczenie co do obrotów??

maro86
06-04-07, 21:57
wyczysc krokowy!!! mi po tym zabiegu stoja rowno i na swoim miejscu

ROZI10
07-04-07, 23:01
wyczysc krokowy!!! mi po tym zabiegu stoja rowno i na swoim miejscu


ale az tak ci falowały ?? do 2.6 tys ??

rem36
08-04-07, 00:00
silnik dostaje lewe powietrze albo przez nieszczelnosc w ukladzie ssacym albo przez zle wyregulowana przepustnice, jak po odlaczeniu krokowego masz 1,6k to mozesz sobie darowac jego czyszczenie bo to nie jego wina, dodatkowo czujnik polozenie przepustnicy po wymienei trzeba ustawic tak zeby napiecie na pinei idacym do kompa bylo na zamknietej o,5 a na otwartej 5 V.

ROZI10
08-04-07, 10:50
silnik dostaje lewe powietrze albo przez nieszczelnosc w ukladzie ssacym albo przez zle wyregulowana przepustnice, jak po odlaczeniu krokowego masz 1,6k to mozesz sobie darowac jego czyszczenie bo to nie jego wina, dodatkowo czujnik polozenie przepustnicy po wymienei trzeba ustawic tak zeby napiecie na pinei idacym do kompa bylo na zamknietej o,5 a na otwartej 5 V.
a nie powinno byc na zamknietym 0 a na otwartej 2 V ?? jesteś pewien ??
bo byłem u elektryka i powiedział mi ze powinno byc 0 a na otwartej 2 V
a teraz wstawiłem do niego i mi robi mam odebrac po swietach ?? !!
z góry dzieki za informacje

maro86
08-04-07, 10:52
maro86 napisał/a:
wyczysc krokowy!!! mi po tym zabiegu stoja rowno i na swoim miejscu



ale az tak ci falowały ?? do 2.6 tys ??

no az tak bardzo to nie, ale falowanie ustalo

rem36
08-04-07, 16:01
a nie powinno byc na zamknietym 0 a na otwartej 2 V jesteś pewien
bo byłem u elektryka i powiedział mi ze powinno byc 0 a na otwartej 2 V
a teraz wstawiłem do niego i mi robi mam odebrac po swietach
z góry dzieki za informacje

zakres ma byc napewno miedzy 0,5 a 5V ale chyab zle napisalem i na otwartej ma byc 0,5 a na zamknietej 5V zreszta to latwo sprawdzi czy przy przekrecaniu spada czy rosnei napiecie, wiec nei ma co sobei zawracac glowy pamietaniem ;) w kazdym razie w skrajnych polozeniach ma byc napewno 0,5 i 5V.

Moruso
09-04-07, 16:16
Z napięciami sie zgadzam od 0,5-5V.Silnik krokowy możesz łatwo zbadać sprawdzająć opór na poszczególnych uzwojeniach(w zależnosci ile jest pinów). Sprawdz sobie tez czy podaje napiecie na krokowy i na czujnik polozenia przepustnicy.Ja miałem podobne problemy tyle że nie w Hondzie a Hyundaju :d Wymieniałem świece,kable WN,czyściłem przepustnice,uszczelniałem,potem wkoncu wymieniłem przepustnice wraz z czujnikiem położenia przepustnicy.Niestety nic to nie dało.4 wielkich znawców mechaników(za takich sie uważali) po 2 dniach grzebania załamywało rece:) W serwisie po podpieciu powiedzieli mi ze czujnik temp powietrza jest uszkodzony ale tez nie dawali gwarancji:/ Wiec jak dla mnie to nie taki błachy problem jak sie wydaje każdemu.Ale powodzenia,Honda to nie Hultaj,na pewno dasz rade;)