PDA

Zobacz pełną wersję : nierównomierne scieranie sie opon



Qbica
31-03-07, 14:05
zauważyłem ostatnio że przednia lewa opona jest o jakies 2-3 milimetry bardziej starta niz pozostałe a tym bardziej prawa przednia która powinna być jednakowo starta, koła są wyważone, na przeglądzie wyszło tylko że łożyska są do wymiany (narazie ich nie słychać) i tulejka wahacza wybita co według mnie nie ma związku z oponą...nie wiem w czym może być przyczyna...dodam że opony to klebery 195/50/15

UkiNH
31-03-07, 17:19
sprawdź sobie zbieżność

skolopendra
31-03-07, 17:31
sprawdź sobie zbieżność inaczej
nie będzie :d

Qbica
31-03-07, 18:45
ustawiana jakies 2 miesiace temu...

skolopendra
31-03-07, 18:52
a o sie działo ze ustawiałeś??
może znowu sie rozjechałA

Lcfr
31-03-07, 22:38
amory są OK?

Efyr
01-04-07, 15:48
Sprawdź daty produkcji opon, może jedna starsza dlatego szybciej się zużywa.
A może hamulce nie równo biorą, albo jeden źle odbija.

Qbica
02-04-07, 10:08
dzis jade do mechanika umówic sie na wymiane tulejki wahacza, łożysk i zrobie zbieżność jeszcze raz...amory dobre...a zbieżność ustawiałem po tym jak, skasowałem felge na dole wielkości połowy auta, doradził mi tak gość od prostowania felg...a może od tego uderzenia cos innego dało dupy...??

Wally
02-04-07, 12:00
Qbica, robiles sama zbieznosc czy moze cala geometrie?? Moze zbieznosc jest cacy ale kąty Ci sie porozjezdzaly

marf
02-04-07, 13:44
Tulejka wahacza dużo może nabroić, te skasowanie felgi (zwłaszcza jeśli to te same koło) również może być znaczące....

Qbica
02-04-07, 14:27
cała geometria była robiona...powymieniam to co trzeba i powinno być ok, dziwi mnie tylko to że w wielu przypadkach gdy cos jest nie tak z geomeria to kosi jedna strone opony, a moja jest starta jednakowo na całym obwodzie, a bieżnik taki dziwny..."poszarapny"

Wally
02-04-07, 14:44
a bieżnik taki dziwny..."poszarapny"

I moze tutaj jest pies pogrzebany - moze opona sie wyzabkowala z powodu skonczonych amorkow

Pstrokaty
02-04-07, 14:51
Mi właśnie po wymianie tuleii i ustawieniu zbieżności zaczęło nierównomiernie ździerać opony, a na nierównościach (studzienki) rzucało tyłem samochodu.

Pojechałem ustawić zbieżność i geometrię do innego zakładu i ... okazało się, że była masakrycznie spieprzona.

Tak więc nie każdy robi to dobrze!!!

Qbica
03-04-07, 12:01
byłem dzis sie umawiac na geometrie, przedstawiłem problem...i chyba mam odpowiedź na pytanie...jak rozwaliłem alufelge to przez jakies 10 dni jezdziłem na jednej feldze 13' gosc stwerdził że to najprawdopodobniej to...moje pytanie... czy to możliwe??