PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze wskaźnikiem REV



funsurf
31-03-07, 07:24
Ostatnio zauwazylem ze wskaźnik REV nie pokazuje mi ostrzeżenia /poprzez ukazywanie się kółek/ kiedy należy zmienić bieg ze wzgledu na obroty - nic się nie wyświetla nawet przy 5000 obrotach. Mam pytanie czy jest to kwestia ustawień czy też mam jakiś problem z komputerem?

kubek25
31-03-07, 08:50
a probowales pociagnac do maksysymalnych obrotow ? az do samego odciecia ?

5000 obrotow na honde to nic strasznego , on sie zaczyna palic chyva od 6000 albo wiecej

funsurf
31-03-07, 10:22
Tylko, ze wczesniej stopniowo zapalały sie ostrzeżenia teraz nic :(

Mayek
31-03-07, 12:29
One sie zapalaja od conajmniej 6000 obr/min. Jesli nawet wtedy sie Ci nie zapala, to jest opcja w ustawieniach komputera pokladowego do wl/wyl. tych ledow. (REV INDICATOR ma byc na ON)

funsurf
31-03-07, 15:27
Wielkie dzieki - pomoglo :)

Brabus19
18-05-07, 14:12
Witam

Mozecie dokładnie powiedziec w którym miejscu w kompie pokładowym właczyc te diody??

BDavid
18-05-07, 14:35
Mozecie dokładnie powiedziec w którym miejscu w kompie pokładowym właczyc te diody??

powinieneś mieć je włączone od nowości... tyle że one zapalają sie naprawdę późno, prawie przed samym odcieciem... po 6500 np. u mnie

Pik
18-05-07, 17:52
Mozecie dokładnie powiedziec w którym miejscu w kompie pokładowym właczyc te diody?? Kolego, takie rzeczy sa DOKLADNIE opisane w "instrukcji obslugi", ktora kazdy uzytkownik powinien dostac wraz z samochodem!

wowo
27-03-09, 11:05
Ostatnio zauwazylem ze wskaźnik REV nie pokazuje mi ostrzeżenia /poprzez ukazywanie się kółek/ kiedy należy zmienić bieg ze wzgledu na obroty - nic się nie wyświetla nawet przy 5000 obrotach. Mam pytanie czy jest to kwestia ustawień czy też mam jakiś problem z komputerem?

Testowałem, u mnie zapalają się od 6 000.
Pozdrawiam

kvas
27-03-09, 11:49
Heh a nie uwazacie ze odcinka jest stosunkowo za wczesnie? U mnie kole 7000. Mysle ze ten silniczek pociagnal by wiecej...

radmac
27-03-09, 13:00
pewnie i pociągnie więcej obrotków, ale takie zabawy to po gwarancji.

szoi
27-03-09, 13:26
zdecydowanie za wcześnie odcina...

Artur S.
27-03-09, 14:50
Też uważam że R18-ka ma trochę za szybko odcięcie (6800rmp?) Mógłby przynajmniej dać się pokręcić jak jak np. stary poczciwy D14Z4 - bodajże do 7200rpm. Mimo że kurdupel, to była jednak niezła wiertareczka ;)
Pzdr - Artur S.

browocofil
27-03-09, 14:51
zdecydowanie za wcześnie odcina.
Też mam takie spostrzeżenia. W momencie odcięcia cały czas ciągnie, nie czuć spadku mocy

szoi
27-03-09, 14:57
Cytat:
Napisał szoi
zdecydowanie za wcześnie odcina.

Też mam takie spostrzeżenia. W momencie odcięcia cały czas ciągnie, nie czuć spadku mocy
dokładnie tak czasem człowiek w ferworze walki zapędzi się i niemiła niespodzianka z odcięciem...

kvas
28-03-09, 17:57
Kurde piszmy list do Hondy :):):)

bunet
28-03-09, 18:45
Kurde piszmy list do Hondy :):):)

Ludzie listy piszą.....:)))
Chyba Maryla:)

ryszard.m
29-03-09, 15:49
U mnie jest tak, ze wyświetlacz REV zaczyna świecić się dopiero wtedy, jak już odcina mi paliwo.
W sumie niezbyt mnie ten akurat wyświetlacz obchodzi, ale odcinanie paliwa w tym modelu Hondy odbywa się moim zdaniem, nieco za wcześnie i w dośc niespodziewanym momencie.
Kilka razy tak miałem i zawsze stanowiło to dla mnie zaskoczenie.
Być może powinni coś zrobić ze skrzynią biegów, bo chyba nie jest to (przełożenia) najmocniejszy element tego samochodu, biorąc pod uwagę rozkład mocy, jaką dysponuje.

lukione
30-03-09, 22:57
Przełożenia są idealne i nie ma co się do nich czepiać, trzeba sie wieździć w fure i tyle;)

Edit
Kręci się tyle ile na trzeba, w moim topicu jest wykres i na seryjnym dolocie moc spada pod koniec.

darekcivic
20-12-14, 20:24
U mnie wskaźnik REV pokazywał (zapalały się lampki) już przy stosunkowo niskich obrotach, natomiast od kilku dni w ogóle nie zapalają się lampki... Nadmienię, że w ustawieniach jest pozycja ON.
Jaka może być tego przyczyna?

darekcivic
21-12-14, 15:24
Czy są osoby na forum które udzielą mi konkretnej rady?Chcę nadmienić że dzwonłem w sprawie wskażnika REV do ASO honda w Warszawie konkretnie Honda Plaza i nie udzielono mi zadnych konkretów

Czy są osoby na forum,które mogą mi udzielić informacji w tej sprawie

Nadmieniam że dzwoniłem do ASO Honda w Warszawie Honda Plaza i żadnych konkretów

szczepar
21-12-14, 16:07
Czy są osoby na forum które udzielą mi konkretnej rady?Chcę nadmienić że dzwonłem w sprawie wskażnika REV do ASO honda w Warszawie konkretnie Honda Plaza i nie udzielono mi zadnych konkretów

Czy są osoby na forum,które mogą mi udzielić informacji w tej sprawie

Nadmieniam że dzwoniłem do ASO Honda w Warszawie Honda Plaza i żadnych konkretów

Pierwsze wypadało by się przywitac - 2 posty i 2 z nich zróbcie coś bo mi nie działa - ani dzień dobry ani pocałuj mnie w dupę.
A następnie kolejno :
1. Sprawdzić wszystkie bezpieczniki - i te pod maską i te w kabinie (to w ramach zapoznania się z samochodem)
2. Przeczytać instrukcję dostarczoną z samochodem
3. Po przeczytaniu instrukcji znaleść kawałem spokojnego miejsca, sprawdzić podświetlene , ustawić na maksimum i przeciągnć silnik do odcięcia (2 bieg to 100 km/h) , sprawdzić czy nie zapalają się kontrolki REV.
4. Sciągnąć serwisówke z przyczepionych działów
5. Uzupełnić profil - nie jesteśmy jasnowidzami
6. Znaleść lub przeczytać jak zrobić : test diagnostyczny wskaźników, test błędów silnika - było to wielokrotnie opisywane - dlatego znaleść a nie pytac , pytanie świadczy o lenistwie.
7. Opisać zachowanie samochodu na : pkt 3, pkt 6
8. Cierpliwie czekać , nie każdy żyje forum i nie zawsze odpowiedź jest lub będzie udzielona
9. Zapoznać się z tym czym jest forum
10. Zapoznać się z czym jest usługa płatna Wizyta ASO
11. Po porównaniu pkt 9 i 10 zdecydować się co robić dalej.

Pozdrawiam.

daromc
22-12-14, 18:59
szczepar, lepiej bym tego nie napisał:)