PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami...



brzoza20
30-03-07, 11:45
Witam. Jestem tu nowy i od razu z problemem :P chodzi o to, że przy moim D13B2 z 1995 roku którym jeżdżę o jakiegoś miecha zaczęły się jakiś tydzień temu problemy z obrotami. Póki silnik był zimny to jako tak chodził, ale jak się rozgrzał to zaczynał nierówno pracować... obroty skakały i silnik gasł :( pojechałem do kolesia, który reguluje silniki w motorach crossowych. Podkrecil mi obroty, troche przyspieszyl podobno zapłon. Teraz Civ nie gasnie i trzyma obroty na rozgrzanym silniku ok 1000-1100. Ale niestety jak zupełnie wystygnie np. po całej nocy to po odpaleniu obroty wskakują na 3-4 tys ;/ i trzymają się tak długo aż silniczek się trochę rozgrzeje... wtedy wracaja na ten ok 1000 obr/min. Co robic ? wyczytałem gdzies na forum zeby zerknac na takie ustrojstwo jak EACV i to wyczyscic... ze to niby pomoze. Co o tym przypadku sądzicie ?

Skoti
30-03-07, 14:16
mam ten sam model tylko 94r. mam ten sam problem co ty gaz mi jak byl rozgrzany a teraz na podkreconych obrotach na ssaniu jest 4tys. jak sie okazało mam peknieta uszczelke pod głowicą-nie miałem kompresji i dlatego mi gasł. mozliwe ze masz to samo. sprawdz czy ci wody z chlodnicy nie "je"

brzoza20
01-04-07, 22:26
no własnie z chłodnicy nic nie ubywa... podobno silnik mam w idealnym stanie... myślę o tym EACV czy jak to się zwie... pomóżcie ktoś kto się na tym zna :)