PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 - 2km podwyższone obroty - później nie gaśnie i nie chce odpalić...



EltorroOK
10-07-11, 01:00
Witam

Honda CIVIC 95' EG3
D13B2 +LPG

Pokonywałem dziś trasę Piotrków Trybunalski --> Kraków, oczywiście na LPG. Dotarłem prawie do miejsca przeznaczenia. Na ok 2K przed dotarciem na miejsce, silnik zaczął wchodzić sam na wyższe obroty ok 3K ale "dusiłem" go jadąc normalnie na 4 czy 5 biegu. Przed postojem przełączam zawsze na benzynę i w tym przypadku to zrobiłem. Po przełączeniu silnik zgasł. Próbowałem odpalić na benzynie ale bez sukcesu. Na LPG nie odpalam, poza tym z reguły muszę odczekać chwilę żeby móc przełączyć.

Paliwo jest (pół baku), akumulator po trasie naładowany i kupiony 1.5 roku temu. Rozrusznik kręci. Kontrolki nie szaleją. Pompa paliwa raczej brzęczy.

Możecie jakoś pomóc?
- czy może być to coś z zawieszoną przepustnicą?
- czy może to być zawieszony silniczek krokowy?
- miałem podobną historię (bez obrotów) i wtedy był aparat zapłonowy do wymiany
- może moduł LPG blokuje benzynę?

Dzięki z góry za pomoc.

Gąsior
10-07-11, 09:13
możliwe że pływaki w gaźniku przedziurawiły się od jezdzenia na gazie i po przełączeniu na benzynę zalewa się i gaśnie.

EltorroOK
10-07-11, 13:12
Udało się odpalić Hondę...okazało się że odpięła się masa od urządzenia które rozdziela przy gaźniku benzynę i gaz.

Przy okazji okazało się że jeden z wężyków dochodzących do spodniej częsci obudowy filtra powietrza jest pęknięty i spadł z metalowego króćca. Kabelek przycięty i nałożony właściwie.

Myślałem że te 2 sprawy spowodowały podwyższone obroty i gaśnięcie.
Niestety Honda odpala ale utrzymuje wysokie obroty ok 2.5~3K. "Uderzanie lekkie" w pedał gazu powoduje wzrost i opadanie ale tylko do tych 3K.

Odpiąłem też silnik krokowy i podłączyłem i brak jakiejkolwiek różnicy...czyżby to był winowajca?

Odpiąłem akumulator żeby go zresetować i jest to samo.

Więc chyba są 2 możliwości:

Silniczek krokowy padł i dlatego nie mam wolnych obrotów?
Przepustnica jest w jakiś sposób zawieszona ale linka? czy w środku gaźnika?

EltorroOK
10-07-11, 20:23
Witam

Temat do zamknięcia.

Przed droga powrotną aku zresetowany. W trasie Honda sama się naprawiła i podwyższone obroty zniknęły.
Wynika z tego, że na postoju niczego się nie nauczyła...

Brawo dla Hondy za wspaniały (samo naprawiający się) samochód!!!