PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 4D IV 1.5 - Vtec i Vtec-e



Pavel777
09-07-11, 23:53
Witam. Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość.

Szukałem i czytałem dużo jednak jest taka masa rożnych sprzecznych informacji w tym zaśmieconym internecie że mam mętlik w głowie.. nie potrafię odróżnić dobra od zła :P

Jestem zainteresowany kupnem Hondy Civic 4D VI generacji z silnikiem o pojemności 1500 dm3. Vtec-e

1.Generalnie jest problem z odróżnieniem Vtec od Vtec-e.
Które to które.. jak je rozpoznać ..

Znalazłem na forum takie informacje

http://i53.tinypic.com/24ljzw7.png

2. Z tabeli wynika że tylko 3 silniki z serii D15 są wersją „economy” czy rzeczywiście TYLKO te silniki są super oszczędne w kwestii zużycia paliwa?

Pytam ponieważ w rożnych źródłach mówią również np. o D15Z6..

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?11737-Jaki-silnik-wybrac-Pom%F3%BFcie-w-wyborze!-%28Poradnik%29

D15Z6
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 114 KM
Spalanie w cyklu miejskim: ~7,5l/100
Za:
- bardzo oszczędny
- całkiem dynamiczny
- VTEC-E

3. Piszą również „VTEC i VTEC-E to 2 różne filozofie jeżeli chodzi o osiągi i zużycie paliwa”

Czy rzeczywiście różnice są aż takie wyraźne? Nie znalazłem danych…

4. Z kolei z tego co piszą drudzy wnioskuję że nie powinienem się upierać na Vtec-e tylko ogólnie na silnik D15**

5. Jak to jest z instalacjami LPG w tych silnikach (Vtec oraz Vtec-e)..
Jedni mówią żeby nie gazować a drudzy że gazuje bezproblemowo instalacjami sekwencyjnymi.. Czy istnieją komplikacje przy pracy na LPG?

Pomożecie rozwiać wątpliwości?

EDIT: Przepraszam najmocniej za napisanie tego posta w tym dziale. Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu technicznego

Budziniak
10-07-11, 00:13
Znajdź i kup zadbany egzemplarz d15z8 a będziesz zadowolony. Silnik ten też ma zmienne fazy ale skierowane one są w stronę zmniejszenia zużycia paliwa. Dodając do tego długa skrzynię można stwierdzić że na trasie silnik tej jest baaardzo econo.
Jeżeli znudzi się się jazda tym silnikiem a pewno tak będzie można łatwo zmienić reakcję na gaz i dodać mu energii.
Na forum jest odpowiedni dział o gazie i wielokrotnie czytałem spis poszczególnych części i jakich firm użyć aby złożyć sprawnie działającą instalacje


Spalanie w cyklu miejskim: ~7,5l/100
miałem nawet ciut mniejsze ale tylko na początku jak samochód był 100 % seryjny i 100 % OEM :o

rafal86
10-07-11, 09:59
jesli zalezy Ci na małym spalaniu to jak najbardziej polecam silnik z serii Vtec-e.
Vtec jest zorientowany na moc, "kopa" po przekroczeniu pewnych obrotów, natomiast tak jak kolega wyzej napisał jego wersja econo to poprostu ekonomia:) swoje d15z6 mam od stycznia i przez te pól roku moje spalanie srednie na podstawie strony motostats.pl wychodzi....6,6l takze bardzo zadowalające.

Pavel777
10-07-11, 11:16
Dzięki za rady :D jednak wciąż nie uzyskuje odpowiedzi na moje pytania :P

Rafal86 piszesz że masz D15z6 i polecasz silniki Vtec-e a z tabeli powyżej wnioski można wyciągnąć inne.


Mówiąc o Vtec-e tabela pokazuje tylko 3 silniki:
D15Z3
D15Z3E
D15Z8

a polecasz D15Z6

nie wiem jak się odnieść do twojej wypowiedzi... i właśnie o to chodzi że tak jest wszędzie :P nijak nie mogę doczytać..
Zaczynam rozumieć że generalnie wszystkie Vtec'i 1.5 są oszczędne tyle że Vtec-e są oszczędne jeszcze bardziej..

Vtec mają podwójną krzywkę dla mieszanki normalnej i bogatej
Vtec-e mają potrójną krzywkę dla mieszanki ubogiej 1:24 normalnej i bogatej

6. Czy moje rozumowanie jest poprawne ? :confused:
7. Wszystkie modele Civica z silnikiem 1.5 mają kontrolkę "economy"?
8. Jaka jest różnica w spalaniu Vtec-e D15Z8 oraz Vtec D15Z6

Ponawiam prośbę o wyjaśnienie :o

rafal86
10-07-11, 20:34
w tej tabeli cos nie gra bo d15z6 to praktycznie to samo co d15z8 czyli vtec-e. d15z6 był montowany w HB a d15z8 w tak zwanej angielce.
Nie wszystkie 1.5 miały kontrolke eco. Tylko własnie modele vtec-e miały taką kontrolke a więc np. d15z6 i d15z8. Róznica w spalaniu mysle ze żadna a jesli to minimalna bo HB jest lżejszy od angielki czy sedana.
Zasada działania systemu vtec-e jest taka ze przy delikatnym wciskaniu pedału gazu do pewnych wartosci obrotów silnika Honda jedzie na 12zaworach. Przykładowo u mnie na autostradzie 5 bieg przy prędkosci nieco ponad 120km/h mam 3,2rpm i jeszcze swieci sie kontrolka eco także spokojnie mozna jechac ekonomicznie w trasie:) jak wcisniesz pedał mocniej to auto pracuje na 16zaworach.

Znalazłem fajny tekst wyjasniający zasade działania tego systemu:
"Silnik 1,5 SOHC VTEC-E
Silnik 1,5 jest dostępny dla nabywców trzy i czterodrzwiowych Civiców w wersjach oznaczanych skrótem LS. Przy spokojnej jeździe, samochód napędzany tym silnikiem spala ubogą mieszankę, zapewniając nieprzeciętnie oszczędna eksploatację. Jeśli kierowca zdecyduje się na bardziej dynamiczną jazdę, wystarczy wyrazić to naciskając odpowiednio na pedał gazu. Nowy silnik wywodzi się z silnika VTEC-E o tej samej pojemności skokowej. Posiada on pojedynczy wałek rozrządu umieszczony w głowicy, sterujący pracą czterech zaworów każdego z cylindrów. Mechanizm systemu VTEC steruje pracą rozrządu w ten sposób, że w każdym z cylindrów jeden z zaworów ssących prawie się nie otwiera, gdy silnik pracuje w trybie spalania ubogiej mieszanki.

Przy średnicy cylindrów wynoszącej 75 mm i skoku tłoka równym 84,5 mm, pojemność skokowa silnika wynosi 1495 cm3. Silnik ten, podobnie jak jednostki napędowe o pojemności 1,6l, wyposażono w układ dolotu powietrza z komorą wyciszającą i rezonatorem Helmholtza. Służy to obniżeniu hałasu zewnętrznego i wewnętrznego.

W porównaniu do wcześniej stosowanego silnika VTEC-E, nowa jednostka napędowa posiada zawory dolotowe o większej średnicy (30 mm zamiast 27 mm), wzrósł skok zaworów i stopień sprężana (z 9,3:1 do 9,6:1 ). Dodano też czujnik, który śledząc drobne nierównomierności obrotów wału korbowego, pozwala układom elektronicznym nadzorującym pracę silnika dobrać możliwie najbardziej ekonomiczny skład mieszanki paliwowo-powietrznej.

Czujnik ten pozwala szybciej i dokładniej śledzić prawidłowość procesu spalania paliwa w silniku, niż poprzednio stosowany czujnik składu mieszanki LAF. Układ elektroniczny dokonuje obecnie zmiany trybu pracy przy obrotach silnika od 2700 obr/min przy całkowicie otwartej przepustnicy do 3300 obr/min przy małych otwarciach przepustnicy. Wał korbowy wyposażono w dwufunkcyjny tłumik drgań, który pochłania zarówno drgania skrętne, jak i giętne.

W wyniku tych zmian, jednowałkowy silnik o pojemności skokowej 1,5 litra osiąga moc 114 KM przy 6500 obr/min i moment obrotowy 138 Nm przy 5200 obr/min. Jego poprzednik osiągał 90 KM przy 5500 obr/min i 129 Nm przy 4500 obr/min. Nowy silnik oferuje podobne do poprzednika oszczędności w zużyciu paliwa przy delikatnej jeździe, a przy tym pozwala na znacznie dynamiczniejszą jazdę, gdy warunki drogowe tego wymagają. Jest to osiągnięcie możliwe do docenienia dopiero na tle jednego z najbardziej szanowanych rywali Civica: VW Golf GTi, wyposażony w ośmiozaworowy, dwulitrowy silnik dysponuje tą samą mocą maksymalną, ale przy rocznym przebiegu 20 tysięcy kilometrów może zużyć aż 400 litrów paliwa więcej."

Pavel777
11-07-11, 11:01
Dzięki rafał86 za podjęcie tematu. No trochę się rozjaśniło.
Czyli Vtec-e jest montowany w samochodach z oznaczeniem LS - chodziło mi właśnie żeby to rozpoznać na pierwszy rzut oka.
Przy wyborze silnika rzeczywiście chodzi mi o małe użycie paliwa jednak mam świadomość ze ciężko będzie znaleźć wymarzonego Vtec-e dlatego chciałem zaciągnąć opinii również na temat innych silników 1,5 ( np. różnice w spalaniu)

A czego się spodziewać po oznaczeniu 1.5i... zwykłego Vteca?

Pavel777
17-07-11, 18:22
Ktoś się jeszcze wypowie? :o

kazik2_h9w3
17-07-11, 20:12
A czego się spodziewać po oznaczeniu 1.5i... zwykłego Vteca?
Nie
To także V TEC E Tylko 90 konny Z3 czy Z1 najłatwiej rozpoznać model silnika patrząc na sam silnik obok skrzyni po lewej stronie na bloku jest wybite
Oczywiście mogę się mylić jak coś to proszę o poprawkę

bednar_ek35
17-07-11, 21:24
Dokładnie tak jak wyżej,szukaj oznaczeń na bloku silnika bo tak to sie pogubisz.D15z1-3 to silniki 90-konne,D15Z6-Z8E to ilniki 114 i 115-konne.Jak coś to ja w tej chwili chce sprzedać swoje EK3 w sedanie z D15Z6 na pokładzie troszke podłubane.