PDA

Zobacz pełną wersję : moduł, cewka , czy może coś jeszcze????



wlochu81
29-03-07, 11:46
Cześć!
Zawiożłem auto do elektryka aby ustawi mi zapłon, bo od pewnego czasu czasami mi przerywał jak jechałem! po wymianie świec i kabli problem nie zniknął! kopułka jest prawie nowa! a diagnoza elektryka brzmiała :" chyba moduł , albo cewka- niewiem" bo po zapaleniu silnik pracuje 3-4 min i gasnie! elektryk twierdzi ze przed zapaleniem jest iskra a po tych 3-4 minutach znika i jej niema!
co myślicie o tym?
każda sugestia sie liczy:)

skolopendra
29-03-07, 13:12
było :szukaj:

wlochu81
29-03-07, 13:32
uppssss! biore sie za to:)

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 ]
to okazuje się że może być to i to:( najgorsze jest to , że nie można zwrócić cześci elektrycznych z powrotem! więc pewnie bedę miał za niedługo do sprzedania cewkę lub moduł..

piroman
04-12-07, 23:16
Nie chcąc zakładać nowego tematu dopiszę się do tego bo od kilku dni moja Hania stoi unieruchomiona a ja mam już coraz wiekszy mętlik w głowie. Mianowicie auto nie zapala a jak już zapali to zaraz się dławi i gaśnie. Próba zwiększenia obrotów poprzez dodanie gazu kończy się podobnie.
To co do tej pory sprawdziłem to:
- świece (wymienione na nowe), stare były okopcone na czarno,
- aparat - rozebrałem, wyciściłem kopułkę, styki, palec, pomierzyłem cewkę
- pompa paliwa - raczej działa bo słychać przekaźnik, no i "czuć" paliwo na świecach
- kable zapłonowe - raczej w b. dobrym stanie, nie świecą w nocy

Wydaje mi się, że to bedzie jednak moduł zapłonowy albo cewka. Co do cewki to nie jestem pewien jaka powinna być rezystancja uzwojenia wtórnego. Jedne źródła podają rezystancję w kΩ (np manual 12.9-19.3) a inne w Ω. Ja namierzyłem ok 17,8 kΩ i teraz nie wiem czy jest OK i kupić moduł czy cewkę ??
A może macie jeszcze jakieś inne pomysły ??

skolopendra
05-12-07, 11:11
czy cewkę ??
o ile sie nie mylę to w twoim modelu lecą najczęściej moduły

D4n
05-12-07, 11:48
Nie chce zakladac nowego tematu. Orientuje sie ktos czy cewka zaplonowa z d13b2 pasuje do d15b7

otis
05-12-07, 14:51
Będzie. D13B2, D15B2, D15B7... Mają te same aparaty zapłonowe o ile mi wiadomo.

Lcfr
05-12-07, 16:36
Będzie. D13B2, D15B2, D15B7... Mają te same aparaty zapłonowe o ile mi wiadomo.

nie mają takich samych-źle ci wiadomo
d15b7- td-41u
d15b2- td-40u
d13b2- nie znamoznaczenia ale mozna sobie porównac na tej stronie (sa fotki róznych aparatów) http://www.motoso.de/zuendverteiler+honda+crx++++neu+ab+159++++++honda+ civic+crx+concerto+ed6+ed7+ed8+us+ed9+ee4+ee8+eg2+ eg3+eg3+eg4+eg5+eg6+eg8+eg9+eh9+ej1+ej2+ej9+ek1+ek 3+ma9+mb2+mb3+mb9+accord+prelude+bb1+bb2+bb3+cb7+c b8+cc1+cc7+cc8+cc9++erkelenz-h15966476.htm
d14z6- td-42u (link z róznicami http://www.d-series.org/forums/showthread.php?t=70869 )

piroman
12-12-07, 15:39
o ile sie nie mylę to w twoim modelu lecą najczęściej moduły
Też doszedłem do takiego wniosku i dzisiaj zamówiłem nowy moduł. Jak wymienie to dam znać czy to pomogło.

[ Dodano: Sro 12 Gru, 2007 ]
No i moduł + palec wymieniony, ale problem dalej nie rozwiazany :/ :(

fazer1985
12-12-07, 18:49
Docisnij wszystkie styki wchodzace na moduł ,pozatym sprawdz czujnik halla w aparacie . Jesli pali to napewno nie jest moduł wiec lepiej go oddaj jesli mozesz. Nie wiem czemu wszyscy pisza ze gdy moduł jest walniety to auto odpala sytuacja wyglada tak> gdy moduł padl to auto nie odpali . pozatym zobacz czy jak zdejmiesz kostke impulsatora(czujnik predkosci pojazdu) to beda wszystkie piny czasami zdaza sie tak ze robi sie zwarcie i pompa potrafi szwankowac.

maarciin
12-12-07, 21:47
...kolego ja tez tak mialem ze dawalem gazy i auto gaslo a jak zapalilo to mialo nierowne obroty i tez po chwili gaslo...a przyczyna bylo to czego bym sie nawet nie spodziewal...mianowice...zerwany klinek na walku rozrzadu i kolo pasowe sie slizgalo po nim...czyste czary...nie wiem czy ktos mial taki przypadek jak ja

piroman
13-12-07, 08:21
A jak sprawdzic ten czujnik halla ?? Chyba dam sobie jednak spokoj z szukaniem przyczyny i oddam auto do jakiegos magika mechanika niech on sie juz tym martwi

Taz
13-12-07, 13:59
no to ja sie dolacze.....mam podobny problem w d13b2. Jakis czas temu auto zgaslo mi podczas jazdy, ale po minucie odpalilo i jechalem dalej, jednak silnik pracowal nierowno, dlawil sie, odczowalem brak mocy...po kilku dniach znowu zgasl i juz nie odpalil, okazalo sie ze nie ma iskry na swiecach, do aparatu prad dochodzi. Jade chyba zaraz kupic potencjometr (chyba tak sie nazywa to urzadzonko do mierzenia rezystencjii??) i sprawdze cewke.... :djablek:

piroman
20-12-07, 13:08
No i winna okazała się jednak pompa paliwa. Niby po przekręceniu zapłonu się uruchamiała ale przy próbie zapalenia lub dodania gazu się tak jakby zwieszała i nie pompowała dostatecznej ilości paliwa.
Niepotrzebnie jednak ten moduł wymieniłem :/ , ale za to teraz mam pewność, że jest OK ;) Najważniejsze, że Hania znowu śmiga :d