PDA

Zobacz pełn± wersję : Silnik puszcza dymek:(



Moruso
27-03-07, 13:11
Witam
Szukałem po innych tematach ale nic konkretnego nie znalazłem,wiec jesli komus zawracam dupe to sorki :angel2:
Niestety zmartwiłem sie dzisiaj wysiadajac z atuka:/
Civiczek 1,5 VTec-e D15Z3 95r
Mianowicie zostawiłem sobie zapalone autko i wysiadam zeby garaz otworzyc i widze ze z rury puszcza dymek:/ I dziala sie to na biegu jałowym,jak go troche przegazowałem to puscił niezłego b±ka:/
Na koncowke wydechu jakas ciecz,raczej nie przypominajaca oleju,wiec pewnie plyn z chlodnicy:/
Niedawno go kupilem i ostatnio wymienialem olej,nie wiem jaki byl wczesniej do sprzedajacy tez nie widzial(tak dbał o auto:/).Wlałem Mobil1 polsyntetk 10w40.
Nie wiem czy moze ten olej cos nie tak,czy raczej bedzie to cos z silnikiem typu uszczelka pod glowica:(

Furious
27-03-07, 13:19
Olej luz.
Musisz kontrolowac poziom plynu chlodniczego oraz oleju, jak zauwazysz jakies znaczne ubytki to bedziem myslec dalej.

mozes
27-03-07, 13:52
Może to poprostu woda się "lała" z wydechu?

Bartek24
27-03-07, 14:16
ze woda sie lala to normalne raczej,ale ten bak nie wrozy nic dobrego.kontroluj koniecznie stan oleju bo jestem pewien ze go bierze.i moze to przykre ale szykuj sie na wymiane uszczelniaczy zaworowych a w najgorszym przypadku maly remont silnika.Ja miałem to samo i tak to sie skonczyło.Bo jak gniotłem hanke to te b±ki były coraz bardziej obfite az w końcu przy 7000 nie było nic za mna widac.A olej lalem w ni± litrami. :/ Pozdrawiam

Furious
27-03-07, 14:42
szykuj sie na wymiane uszczelniaczy zaworowych
ile razy trzeba powtarzac ze same uszczelniacze nic nie dadza!!??

Moruso
27-03-07, 15:32
Dzieki za podpowiedzi.Narazie nie robie duzo kilometrow wiec jak troche pojezdze to posprawdzam stan wody w chlodnicy i poziom oleju.Bylem u koleszki zapytac i mowil ze to raczej nie uszczelka pod glowica bo gdyby z nia bylo cos nie tak to pod nakretka wlewu oleju i nakretka na chlodnicy gromadziloby sie cos przypominajacego miod.
Jeszcze raz dzieki:)Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 27 Mar, 2007 ]
W sumie to zauwazylem ze raz kopci a raz nie,chyba ma humory:P
Moze cos jest z ktoras swieca i nie spala paliwa? Bo ten dymek nie jest raczej czarny tylko biały,lekko szary ;)

mutaba
28-03-07, 09:12
a jaki masz przebieg ...

woytaz
28-03-07, 09:56
a kiedy to zauwazyles ? moze rano, albo jak było zimniej troche ? to wtedy kazde auto dymi

Moruso
28-03-07, 19:31
przebieg 128tys ale na pewno byl cofany bo nawet licznik przebiegu nie dziala wiec pewnie ostro ktos go cofał:D
A zauwazylem to w poludnie jak bylo cieplo,przy cieplym silniku.troche to dziwna sprawa po raz troche puszcza dymka a raz chodzi czysciutko.przypuszczam ze ktoras swieca nie spala do konca i dlatego czasem kopci.poziom plynu w chlodnicy ok,olej narazie tez w normie wiec moze obejdzie sie bez operacji;)
a przy okazji mam jeszcze jedno pytanko.w najblizyszm czasie wymieniam rozrzad i zastanawiam sie czy wymieniac od razu pompe wody,pan mechanik mi to zalecil;)
jak sadzicie?

harnas
28-03-07, 20:15
cos dziwne bo jakby Ci swieca jedna nie spalala dobrze to bys czul tez roznice w jezdzie,wymien moze najpierw swiece ale podejzewam ze to olej tez tak mam w tej chwili ale jestem w trakcie swapa...

skolopendra
28-03-07, 20:33
w najblizyszm czasie wymieniam rozrzad i zastanawiam sie czy wymieniac od razu pompe wody,pan mechanik mi to zalecil;)
jak sadzicie?

nie kosztuje maj±tku
wiec zmień lepiej ;)

Moruso
28-03-07, 20:36
no wlasnie czuje roznice w jedzcie czasem,jest cos takiego jak przeskok przy wlaczeniu vteca a jade na rownch obrotach,czuc jakby na ulamek sekundy taka przerwe

harnas
29-03-07, 01:55
no wlasnie czuje roznice w jedzcie czasem,jest cos takiego jak przeskok przy wlaczeniu vteca a jade na rownch obrotach,czuc jakby na ulamek sekundy taka przerwe

hmm to wymien swiece ale w dolnym zakresie obrotoch hondy czasem tak maja ze je jakby przytyka na moment...

PS. hmm na swieta bede juz w polsce tak sie sklada ze w gorlicach bede bywal mam dziewczyne stamtad wiec podjade oblukamy :) chyba ze juz usuniesz usterke...mam nadzieje ze mi mechanior swapa do swiat zrobi..

Moruso
29-03-07, 23:10
spoko spoko,chetnie obejrze twoja furke;)