PDA

Zobacz pełną wersję : kręci - nie odpala



zecomeia
04-07-11, 08:23
Witam
Proszę o pomoc w zaistniałej sytuacji, a mianowicie.Wczoraj chcąc odpalić auto, kręcił rozrusznik jednak dalej było zero reakcji.Czuć było tylko benzynę.
Występowało samo puste kręcenie bez oznak jakiegokolwiek zapłonu.W nocy chciałem jeszcze zobaczyć i od razu zapaliła ale szybko zgasła. Być może dlatego że wcześniej się przelała, jednak później już nie chciała wcale.
Dziś rano starałem się znów odpalić jednak nadal brak reakcji,zauważyłem że jak długo kręcę to czuć jak by chciała załapać ale nie może.
Iskra na świecach jest, aparat zapłonowy nie jest wilgotny.

Dodam iż wcześniej nic takiego nie miało miejsca.
co to może być ??

Silnik D15B2
rok 1995

thompson17
04-07-11, 12:36
jest troche takich tematów,
może to byc przekaźnik pompy paliwa, miałem to samo w d15b2, słychać "klikniecia" przekaźnika przy odpalaniu/przekręcaniu zapłonu?

zecomeia
04-07-11, 12:43
kliknięcie słychać, i jak wczoraj starałem sie odpalić to bardzo było czuć benzyne.
jakieś inne pomysły ?

GeFFeR
04-07-11, 13:38
nie ma w baku wahy :)

zecomeia
04-07-11, 14:04
benzyna jest, dzień przed zdarzeniem podjechałem na neste się zatankować

zecomeia
04-07-11, 20:38
Przeciściłem styki na aparacie zapłonowym i po dłuższym kręceniu odpaliła. i już później paliła cały czas.kolega coś wspomniał że możliwe że przez noc nazbierało się oleju na świecach skoro mi go bierze.jest taka ewentualność ??

vnv_nation
04-07-11, 21:55
Jest, ale to musialoby ci go brac naprawde sporo. A jeszcze takie pytanie... na jakiej podstawie stwierdziles ze jest iskra? Bo to sie kupy nie trzyma co piszesz teraz..

zecomeia
04-07-11, 22:15
świece założyłem na kable zapłonowe i kręciłem stacyjką a kolega patrzył. a czyściłem aparat bo już chciałem sprawdzić co tylko mogłem. jestem ciekaw czy to nie jest właśnie wina tego oleju, tylko czy nie powinna wcześniej jakoś szarpać albo dziwnie reagować tylko tak od razu przez noc umarła ??

Karoles
04-07-11, 22:19
moze masz aparat nienasadzony na walek dobrze i nie chce odpalic ? tez mi sie tak zdarzylo :D
bo iskra byla ale nie w tym momencie co trzeba i taki wlasnie byl objaw

zecomeia
04-07-11, 22:31
a mogło się to stać tak nagle że się aparat przestawił ?? bo przez kilka lat problemów nie było i dzień wcześniej normalnie wróciłem i zgasiłem auto.

plex
04-07-11, 22:45
Moduł podmień. Był taki objaw w hani kumpla, że raz nie odpalała a raz nie było mocy. moduł dawał iskrę nie w tym momencie co powinien. Podobno lecą często same z siebie. A iskra jest silna? Bo może cewka też niedomaga

zecomeia
05-07-11, 06:51
u mnie raczej mocy nie traciła. najgorsze ze nawet nie dawała jakiś sygnałów że coś nie tak tylko po prostu od razu po nocy nie chciała odpalić.

thompson17
06-07-11, 11:35
Często tak jest że jak cos sie popsuje to po prostu sie popsuje bez jakichś szczególnych zapowiedzi ;)