PDA

Zobacz pełną wersję : zerwany gwint w bloku



Sebek_WWL
03-07-11, 16:18
Witam problemy ciag dalszy .
Dzis po wsadzeniu pompy złożeniu co można postanowiłem założyć rozrząd i przy przykrecaniu napinacza poleciał mi gwint wlasnie od napinacza i teraz moje pytanie . Czy moge rozwiercic ten otwór i nagwintowac na m9 czy sa jakies inne metody na regenerację tego

foneone
03-07-11, 18:04
jesli juz to gwint M10

Sebek_WWL
03-07-11, 22:07
Doladnie ale zamiast poprawiac mogles dac idp na pytanie

Budziniak
03-07-11, 23:21
jak nawet kawałek nie wystaje to wiercisz małym wiertełkiem i wykręcisz wykrętakiem. Jak wystaje to dospawaj nakrętke i wykręcaj.
Następnym razem otwórz manual i sprawdź z jaką siłą to dokręcić

Sebek_WWL
04-07-11, 07:57
Ale to polecial gwint w bloku

***Marco***
04-07-11, 09:21
jak jest gwint M8, kupujesz zestaw narzynek, tam masz wiertło 10, gwintownik, sprężynki z gwintem, po wywierceniu otworu gwintujesz ,wkręcasz ten gwint (jest specjalny kluczyk w zestawie) i wszystko bangla ;) tylko wkręcaj na klej jakiś solidny.

eRMD
04-07-11, 11:45
dokładnie tak jak pisze Marco, lepiej wstawić helicole która jest stalowa i ma sporo wiekszą wytrzymałośc nić gwint aluminiowy.

http://www.4metal.pl/artykuly/helicoil-plus-zestawy-naprawcze-do-uszkodzonych-gwintow/

powodzenia

Nemereth
04-07-11, 12:08
tylko wkręcaj na klej jakiś solidny
A Olej vs Klej? jak to wypada? nie ma żadnych reakcji?

***Marco***
04-07-11, 12:13
noie ma zadnych sa kleje uszczelniajace ;)

piroman
04-07-11, 12:17
A Olej vs Klej? jak to wypada? nie ma żadnych reakcji?

a skad niby masz tam miec olej, przeciez otwor w bloku nie jest na wylot...

Nemereth
04-07-11, 17:33
Ok, sorka :)
Nie dojrzałem, że to od napinacza gwint zewnętrzny. Ale przy okazji, gdyby to był gwint wewnątrz silnika gdzie byłaby styczność z olejem, nie gryzłoby się to ?

Budziniak
04-07-11, 18:12
nie gryzłoby się to ?
Nie , mamy 21 wiek i do każdego połączenia znajdziesz odpowiedni rodzaj kleju

Sebek_WWL
06-07-11, 11:13
Widzialem preparat do gwintow na allegro za 35zlociszy stosowal ktos juz to

Saiti
07-07-11, 16:06
Jak Ci się poluzuje napinacz i przeskoczy pasek, to wtedy będziesz wiedział ;)

Obawiam się, że Heli Coil ma za krótkie sprężynki do śruby napinacza. A z kolei wsadzenie większej śruby może nie zdać egzaminu. Jak masz jakąś wolną M10 to zobacz, czy się mieści w banana w napinaczu.

Sebek_WWL
07-07-11, 23:22
jutro robię przeróbkę gwint m12 otwór w bloku m12 toczę resztę śruby na m10 i powinno być ok chyba ze coś pokiełbasiłem z oznaczeniami

piroman
08-07-11, 12:41
a jak chcesz taka srube przelozyc przez otwor w napinaczu?

foneone
08-07-11, 19:39
wywierc otwor10.2 nagwintuj M12, wktec srube M12 na to... http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/advance-loctite-638-10ml-wysoka-sila-mocowania.html , utnij rowno z blokiem zrob punkt, nawierc nawiertakiem potem wiertlo 6.8 i gwintuj na M8

Saiti
08-07-11, 20:21
Ciekawe mody... Na drewniany kołek, potem zakleić, efekt ten sam.

***Marco***
09-07-11, 01:57
Jak Ci się poluzuje napinacz i przeskoczy pasek, to wtedy będziesz wiedział ;)

Obawiam się, że Heli Coil ma za krótkie sprężynki do śruby napinacza. A z kolei wsadzenie większej śruby może nie zdać egzaminu. Jak masz jakąś wolną M10 to zobacz, czy się mieści w banana w napinaczu.
może i za krótkie ale gwint jest wytrzymały na tyle aby dokręcić napinacz krótsza śrubą

Ralfi
12-07-11, 00:53
Potwierdzam, helicoil, mimo, ze duzo krotszy jest bardzo wytrzymaly bez zadnego kleju, niedawno robilem takie cos w bloku jak byl zerwany gwint po poprzednim mechaniku jak glowice dokrecal :/ Dociagalem na 90Nm gwint M11 i bez problemu wytrzymalo.

arko_go
27-09-11, 21:53
Witam odświeżę temat. Mam ten sam problem co autor wątku. Tylko jest tam mało miejsca na gwintowanie, chciałbym zapytać autora wątku jak rozwiązał problem ze zerwanym gwintem napinacza paska rozrządu?

Saiti
27-09-11, 22:16
Z tego co wiem to kupił drugi silnik

Nemereth
27-09-11, 23:03
Jest jeszcze opcja zrobić tulejkę/przyłożyć nakrętkę i zespawać środek nakrętki ze szpilką. Jeśli nie za pierwszym razem chwyci to jeszcze raz i powinna się wykręcić...

arko_go
27-09-11, 23:14
Chodzi mi dokładnie o to jak sobie poradzić ze zerwanym gwintem pod rolką napinacza! Wiadomo że że śruba M12 nie bardzo wchodzi w rolkę, po prostu za mały otwór. Jak wygląda motyw z tymi sprężynkami do naprawy gwintu. Zaznaczam że nie bardzo jest miejsce wkroczyć tam jakoś z gwintownikiem.

subbug
27-09-11, 23:59
arko_go, Nie dość że to miejsce koło pompy wody do klejenia/rzeźby masz, to jeszcze gwint przy napinaczu zerwałeś? Czy to poprzedni właściciel, ten sam który ci miejsce koło pompy wyrzeźbił szlifierką kątową?
Są dwa sposoby: rozwiert + nagwintowanie większym gwintem, wytoczenie czegoś na kształt śruby rzymskiej, z jednej strony grubości dostosowanej do nowo nagwintowanego otworu, a z drugiej strony węziej, tak aby napinacz przeszedł, a zabezpieczone to nakrętką.
drugi sposób to kombinacja ze sprężynkami lub innymi rzeczami do naprawy gwintów.
Jak mało miejsca - silnik out i miejsce jest.

arko_go
28-09-11, 13:43
Przy odkręcaniu rolki śruba szła tak jakoś dziwacznie, miewam że to już było gwintowane po tych spawach. Jest możliwość zrobienia tego na kleju? np: wkręcić śrubę na kleju do metalu, napiąć pasek, i obciąć głowę śruby i zrobić na nakrętkę??

Syszka
22-07-14, 22:55
Panowie,małe pytanko.Przy wymianie rozrządu (D13Z6)odkręcałem śrubę napinacza i dziwnie szła,pod koniec,niestety polowa gwintu jest zerwana,trzyma tylko na końcu,dałem dłuższą śrubę ale mimo to napinacz się rusza przez co nie mogę ustawić rozrządu,Czy tulejka heli coil + jakiś klej do gwintów wytrzyma.?

kruczekvu
23-07-14, 01:41
Robiłem w sobotę dokładnie to samo na heli i wszystko trzyma jak złoto