PDA

Zobacz pełną wersję : CTDI problem. Tryb serwisowy?



mazdam
26-03-07, 21:14
Witam,

Krotkie story. Moze ktos bedzie w stanie pomoc.
Jede sobie dzisiaj do pracy zabieram sie do wyprzedzanie wrzucam 3 w gaz i ops samochod przestal jechac i wkreca sie na max. 2500 obrotow.
Troszke sie przestraszylem zjechalem zapalilem zgasilem to samo. Odlaczylem kleme zapalam i jak reka odjal. Co to moze byc? Potem jezdzilem caly dzien i nic sie juz nie dzialo.

Musze powiedziec ze troszke sie rozczarowalem po pierwsze: samochod 45kkm i swiezo po przegladzie. Po drugie jezdzimy codziennie do pracy we dwoje i az strach pomyslec jakby sie tak przytrafilo podczas wyprzedzania np. tira:(

Co to moze byc?


Pozdrowionka
MM

[ Dodano: Czw 19 Kwi, 2007 ]
up

Dzsiaj znowu ten sam problem :(

No i chyba bede musial jechac do serwisu tylko kurcze czasu brak.

Pozdro,

MM

[ Dodano: Czw 19 Kwi, 2007 ]
up

Dzsiaj znowu:(

[ Dodano: Pon 23 Kwi, 2007 ]
up

royt
10-07-07, 14:53
witam,
mazdam, czy udało Ci się zdiagnozować problem? U mnie pojawiło się to samo :( dodatkowo zapala się lampka od silnika. Po resecie wszystko znowu chodzi ładnie (czasami nawet przez tydzień). Wydaje mi się, że problem powstaje kiedy gwałtowniej przyspieszę, ale nie jest to powtarzalne.
pozdrawiam,

mazdam
10-07-07, 22:22
Znalazlem kogos kto mial tak samo i byly to zapieczone kierowniczki w turbo.
Trzeba je wyczyscic. Tylko ze pomoga ponoc na pol roku :) Zauwazylem ze jak sie gdzie
w trase wybiore to potem dlugo mam spokuj.

Mam zamiar sir tym zajac tylko od jakiegos czasu sie nie zalacza i czasu brak.

Jak bede jechal w przyszlym miesiacu na przeglad mam zamiar definitywnie sie tym zajac.

Pozdrawiam,

MM

fredzel
16-07-07, 12:08
cześć,
mam pytanko jak oceniacie Wasze silniczki CDTI?? Głownie jak spalanie, osiągi i awaryjność.
Ponieważ zastanawiam się nad przesiadką na civica 2004 CDTI a słyszałem że to nie jest silnik hondy tylko jakiś zaimportowany od innego producenta (identyczne parametry jak silniki opla).
Ogólnie to chciałbym, i-CDTI ale narazie mnie niestać :(
Z góry dzięki i pozdrawiam.

royt
17-07-07, 17:45
no i skończyło się u mnie na wizycie u mechanika. Wyszło na to, że uszkodzony był czujnik ciśnienia doładowania (mapsensor). Po wymianie, odpukać, na razie wszystko chodzi dobrze.
Co do oceny swojego silnika... Trudno mi się wypowiedzieć. Mam ten samochód zaledwie 2,5 miesiąca, a od prawie miesiąca bujam się z tym czujnikiem. Wcześniej momentami tracił moc, w końcu silnik zaczął się wyłączać po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Wcześniej jeżdziłem toyotami (diesel i benzyna) i przejechałem nimi kilkaset tys. kilometrów a silniki chodziły zawsze idealnie. Czuję więc teraz trochę rozczarowanie tą hondą. Ale mam nadzieję, że po wymianie tego czujnika będzie już dobrze - jeśli nie, to trzeba będzie pomyśleć o zmianie auta znowu na toyotę ;)
pozdrawiam,

vlq
06-08-07, 12:59
Witam!
Jestem szczesliwym i zadowolonym uzytkownikiem Civica 1.7 CDTi z 2003 roku juz od ponad roku i jak narazie, to jedynie z tym mialem problem.
Kosztyowalo mnie to troche ponad 1000 zlotych, a sprawe zalatwily dwie rzeczy:
1. Czujnik doladowania (niektorzy nazywaja to zawór) - trzeba bylo wymienic na nowy
2. Spiekla sie tzw. kierownica lopatek ze zmienna geometria co powodowalo, ze normalnie lopatki ustawiaja sie pod roznym katem w zaleznosci od poziomu obrotow - chodzi o unikniecie turbodziury - by ciag byl w miare jednolity od dolnych zakresow obrotow. Jezeli kierownica ktora steruje ustawieniem tych lopatek sie zatnie, to wtedy przy przekroczeniu odpowiedniej wielkosci cisnienia doladowania silnik wchodzi w tryb awaryjny.
W wiekszosci przypadkow, o ile lopatki nie blokuja sie calkowicie, wystarczy wylaczenie pradu - sciagniecie klemy - ale to dzialanie dorazne... Najlepiej jest jednak od razu sprawdzic w warsztacie - i jezeli wystarczy wymiana awaryjnego czujnika doladowania - wymienic.
Trzeba jednak ZAWSZE pamietac o prostej zasadzie, dzieki ktorej takie sytuacje sie nie powinny powtorzyc - jak pokrecicie Waszego Common Rail Dieselka i rozgrzejecie do czerwonosci turbine - przed zgaszeniem silnika dajcie tubinie sie schlodzic!!! Wystarczy 30 sekund, a silnik Wam sie odwdzieczy o wiele mniejsza awaryjnoscia.
U mnie problem sie pojawil, gdy pozyczylem auto Ojcu na 2 miesiace - zadzwonil, ze auto mu stracilo moc - okazalo sie, ze w silniku sahara - oleju prawie nie ma, no i stad wniosek, ze sobie staruszek poszalal pare dni.
Jeszcze jedna rzecz - bo jest okazja - pamietajcie, ze jak mocno krecicie ten silnik, to sprawdzajcie olej, bo ten common rail lubi spalic olej przy ostrej jezdzie, a turbina z kolei lubi dobry chlodny olej - pilnujcie wiec jego poziom i wszystko bedzie gites!
Pozdrawiam wszystkich Hondziaków! :-)
VLQ

agent
10-08-07, 20:15
A jak robicie reset błędów? Trzeba podpiąć pod komputer czy jest na to inny patent?

vlq
13-08-07, 13:18
normalnie powinno pomoc wylaczenie silnika na chwilke i wlaczenie go ponownie. Jezeli to nie pomaga, to sprobuj odlaczyc jedna kleme od akumulatora i podlaczyc - to powinno wyresetowac komputer. Jezeli i to nie pomaga, to wtedy do warsztatu i tam wyresetuja Ci komputer. Najlepiej jest jednak sprawdzic przy takim problemie na warsztacie, czy to tylko wyjatkowo "cos zglupialo" czy problem jest powazny. W wiekszosci przypadkow konczy sie na wymianie czujnika doladowania - zwanego rowniez przez niektorych zaworem - koszt kilka stow - zalezy gdzie. Jezeli to nie pomaga, to patrz wyzej w mojej wczesniejszej wypowiedzi...
POZDRO!

fonfel2
28-09-07, 13:20
Witam
Gdzie można kupić taki czujnik cisnienia doładownia. Mi w Bielsku w ASO Honda zaśpiewali 1300 zł a to troche dużo. Mam wielkie problemy z moją hondą więc proszę o pomoc. A tak w skrócie to wymienili mi już przepływomierz, teraz zaślepili mi zawór recyrkulacji spalin i dalej nic. W między czasie alternator dostał zwarcia na uzwojeniu, po wymianie dostał się olej na wirnik zrobił zwarcie i wypalił regulator napięcia. Jak dotychczas jestem załamany.

mazdam
28-09-07, 16:27
Kolega kiedys napisal mi iz czujnik doladowania jesli zepsuty to mozesz go kupic w

http://leja.com.pl/inkontrahent.php?g=24.

To jest czesc boscha, wiec pewnie w kazdy boschu mozna zamowic

Pozdrawiam

MM

fonfel2
29-09-07, 08:14
Wielkie dzięki MM
Niestety nie ma tego czujnika na liście, pewnie jest robiony tylko dla hondy. Trzeba będzie poszukać w serwisie opla tam też montowali te silniki
Pozdrawiam
Krzysiek

agent
01-10-07, 07:31
Dokładnie. Szukaj od opla Astry. Ja tak kupiłem pompę wody chociaz żaden producent nie pisał, że pasuje jako zamiennik. Teraz jak idę po części to jak słyszę nie ma to zaraz mówę żeby sprawdzili od Astry i okazuje się że jest i pasuje.

mark1331
17-11-07, 16:55
witam
chce kupic łożysko tylnie z piastą czy może ktoś się orientuje gdzie mogę to znależć (opróczASO)
dziekuje

agent
19-11-07, 13:05
Ja zawsze patrzę w Intercars albo Fota. Jak nie kupuje od nich to przynajmniej mam numery części.
WG IC:
zestaw łożyska koła SKF VKBA 6839
hamulce tarczowe
ABS
oś tylna

KAGER nr 83-0688
Sa też inne ale nie chce misie pisac wszystkich