PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 Duży problem - po wciśnięciu pedału gazu łapie max obroty



sledzik
02-07-11, 15:03
Witam.
Po street terrorze zauważyłem dziwną przypadłość, coś się stało z hanką :(

Mianowicie jest tak.

Benzyna :
Wciskając pedał gazu delikatnie i stopniowo dochodzę do ok. 5tyś obrotów, później silnik sam się wkręca na max obroty, zaraz potem wyłączam zapłon z kluczyka bo boje sie że moje niewyremontowane D13B2 wyzionie ducha od tych obrotów...

Gdy od razu wciskam pedał w glebę, przyśpiesza do 3tyś obrotów ok, potem sam wskakuje na max obroty i nie idzie z nich zejść, machanie pedałem nie pomaga, tylko wyłączenie zapłonu.


Gaz LPG
Ogólnie przy spokojniej jeździe do 4tyś obrotów jest ok, jednakże przekroczenie tej wartości, lub w ogóle wciśnięcie pedała gazu do podłogi (niezależnie od aktualnej liczby obrotów) skutkuje zgaszeniem silnika.


Idę zaraz odłączyć krokowy i zobaczyć czy to jest to, ale czekam na wasze opinie.





0--0-0-0-0-0-0-0-0-
EDIT
-0-0-0-0-0-0-0-0-0



Problem teoretycznie rozwiązany.
primo - nie mam krokowca (tak jak i ECU...) - potwierdza się więc wersja, że auto chodzi w "trybie awaryjnym" ale to nieważne.

Miałem home-made zwężkę na dolocie (bo dostawał za dużo powietrza do LPG) i ta zwężka w środku się zagieła.

Po prostu auto dostawało za mało powietrza i stąd takie bardzo dziwne zachowanie.

temat można zamknąć.