PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 98-01r Rdza



Michal8
01-07-11, 18:06
Witam tak za 8 miesięcy będę kupował Civic'a i mam pytanie jak z rdzą w rocznikach 98-01r?


Czy Civic lubi rdzę? Co najbardziej rdzewieje?


Pozdrawiam

Krists
01-07-11, 18:11
Japońce mają taką przypadłość, że tylne nadkola, progi lubią rdzewieć. Dodatkowo pomaga temu procesowi nasza cudowna polska sól na drogach zimą.
Koszty to ok 300-400zł za stronę i jak jest zrobione profi to jest spokój na kilka lat.

billiejoe
01-07-11, 18:22
Z reguły rdzewieje to co było wcześniej robione ;) Nie jest jednak tajemnicą tak jak Krists pisał że nadkola zżera niemiłosiernie choć w tych poliftach może nie być jeszcze większych oznak...myślę że nie będzie kłopotu ze znalezieniem czegoś co nie trzeba oddawać zaraz do lakiernika :)

Starstruck
01-07-11, 19:05
Witam tak za 8 miesięcy będę kupował Civic'a i mam pytanie jak z rdzą w rocznikach 98-01r?


Czy Civic lubi rdzę? Co najbardziej rdzewieje?


Pozdrawiam

Raczej rdza lubi civica :p. Zależy, trafia się czasami 96 bez deka rdzy, 00 rocznik podziurawiony :). Przeważnie te bez rdzy były już robione.

pablo12
01-07-11, 19:14
rdzy najcześciej nie widać, bo najpierw wewnętrze nadkole zrzera i pod listwą próg a potem na zewnątrz wychodzi na błotniki z tyłu, to poza silnikiem chyba najważniejsze wady, najlepiej polifta bierz od jakiegoś dziadka garażowany to rdzy nie będziesz miał

vnv_nation
01-07-11, 20:01
to poza silnikiem chyba najważniejsze wady


:confused:



najlepiej polifta bierz od jakiegoś dziadka


hehe.. polowa tego forum chetnie by sie przesiadla na civica od jakiegos dziadka co auto garazowal jakby to bylo takie proste :)

krzychu11
01-07-11, 21:22
Musisz się liczyc z tym że prędzej czy pózniej przynajmniej nadkola będą rdzewiały

karas
01-07-11, 22:00
jak wiadomo civic z lat 98-01 nie jest nowym samochodem :) nie spotkalem sie jeszcze z samochodem ktory mialby 12 -13 lat bylby uzytkowany w sposob ciagły i nie mial rdzy( nie mowie tu o wycackanych, garazowanych eksponatach trzymanych zdala od wilgoci uzytkownych tylko w sloneczne weekendy przez dziaka - bo porostu takich aut sie nie sprzedaje a jak juz to rodzinie oraz nie wiem czy wogole istnieja :) ) Rdzewienie jest to naturalny proces utleniania sie zelaza : http://pl.wikipedia.org/wiki/Rdza i jakiego auta 12 letniego bys nie kupił musisz sie liczyc ze bedzie rdzewiało. Wracajac do nurtujacego Cie pytania to civic'i rdzewieja porownywalnie jak samochody innych marek z tego okresu.

Dario022
01-07-11, 23:26
nie ma roznicy czy to przedlift czy polift, czy to 96 rok czy 2000. na to wszystko sklada sie bardzo duzo czynnikow bo jeden moze byc z 96 garazowany i nie miec grama rdzy a drugi znowu stal cala zime i wyjdzie na calym aucie :D

Skoti
01-07-11, 23:32
dokładnie. rdza zacznie wychodzic tam gdzie był bity i została zrobiona fuszera.
Po za tym civic mają wrażliwe miejsca jak tylnie nadkola(brak plastikowych osłon od dołu) czy tylnia burta we 5gen

SajmonLP
01-07-11, 23:36
jelsi nie był ponownie malowany, to wystarczy zalać od wewnątrz np fluidolem. tam się skrapla dużo wody (od wewnątrz) z zewnątrz mozna zawsze zabezpieczyć farbą podkładową i na to pospolitym "barankiem" jeśli już mamy element ponownie malowany, warto dać podkład epoksydowy, dużo lakierników o tym w ogóle nie wie bo to koszta dla firmy :) a szkoda...

mafia35
02-07-11, 09:17
Co wy cały czas podkreślacie "garażowany"..? Przecież trzymanie samochodu w garażu (zwłaszcza ogrzewanym) zimą to akcelerator korozji, a nie jej wróg.:mad: Ja swojej nie garażuję w ogóle (zimą trzymam pod wiatą, żeby czapki śniegu nie miał na sobie) i jak rdzy nie miał, tak nie ma do tej pory. Chodzi mi oczywiście o nowe ogniska, po reperaturki to już są zrobione od 3 lat...

bigmaciek
04-07-11, 00:00
Najgorzej jeszcze jak w garażu nie ma odpowiedniej wentylacji. Wtedy samochód rdzewieje 10 razy szybciej.