PDA

Zobacz pełną wersję : zgrzytanie w skrzyni?



widghet
01-07-11, 11:18
witam. strasznie mnie to denerwuje, szukałem w innych tematach ale nie ma takiego przypadku jak u mnie, a mianowicie, na trójce przy 1800 obr słysze dziwne metaliczne zgrzytanie dochodzi do 2 tys i ustaje, na czwórce bardzo cichutko słychac ponad 2 tys obr, i gdy wypinam biegi na luz, np z 4 czy 5 słychać zgrzyt. co to może byc?

art81
01-07-11, 11:30
To mogą być wyrobione stabilizatory drążka zmiany biegów.

Saiti
01-07-11, 12:10
Może łożyska już mielą ;) Jesteś pewien że to zgrzytanie? Może wydech popada w rezonans. Zobacz, czy drążek nie drży, chociaż temu to do zgrzytania daleko ;)

widghet
01-07-11, 17:50
dziwi mnie to że praktycznie tylko na trójce jak wchodze na 1800 obr, jak zchodze z wyższych na te 1800 to tak samo zgrzytnie. Dziwna sprawa ale mnie to drazni cholernie

Dario022
01-07-11, 23:27
synchronizatory moze?

mizer
03-07-11, 23:35
Jestes pewien ze to zgrzytanie ze skrzyni ? Moze akurat przy tej predkosci obrotowej silnika na tym beigu cos wpada w jakis rezonans i przez to jest taki dzwiek ?
Synchronizatory to raczej nie bo pisze ze podczas zalaczonego biegu - synchro zgrzytaloby przy zmianie biegu, w skrajnych przypadkach wyskakiwal by bieg
Gdyby to byly lozyska to dzwiek ewentualnie by sie nasilal a nie wyciszal tak jak pisze - przy wyzszej predkosci obrotowej wyrobiona bieznia lozyska wylaby jeszcze glosniej.
Wg mnie to nie jest skrzynia ale nikt w tym przypadku ci tu nie pomoze - jedz do mechanika, to trzeba zobaczyc po prostu

widghet
04-07-11, 00:23
dzięki panowie, oby to nie była skrzynia jak to pisze mizer i faktycznie cos wpada w rezonans.