PDA

Zobacz pełną wersję : Civic a instalacja gazowa Stag 300 ?



leszkul
25-03-07, 23:48
Szukam osoby która ma w swojej hondzie zamontowaną instalację gazową Stag 300
firmy AC ?
Mój silnik to D14Z4 z roku 1999 z komputerem OBD2.
Zamontowałem niedawno taką instalację i gazownik nie może sobie poradzić z jej ustawieniem , zapala się check co jakiś czas.
Chciałbym wymienić się doświadczeniami ,proszę o pomoc ?

Troll
01-04-07, 10:30
Szukajcie a znajdziecie....:)
Co chcesz wiedzieć?

wunat
01-04-07, 11:51
ja mam ale stag 200 jezeli Ci interesuje, w identycznym silniku jak Twoj

Troll
01-04-07, 22:22
200 czy 300 wszystko podobne i funkcje te same tylko obudowa i złącze rózne Fakt smigam na 1omach wtryskiwaczach LPG (przywileje :) )
Ps WUNAT jak ci sie sprawuje?

wunat
01-04-07, 22:27
jezdzic, jezdzi ale do szybkiej jazdy sie nie nadaje, po ostrym palowaniu i dojezdzaniu do swiatel potem sprzeglo i stop gasnie. ale moze jak Rem ogarnie program do naszych kompow gazu to cos tutaj poprawi :>

Troll
01-04-07, 22:34
co chcesz wiedziec?
..pytasz u źródła....prawie

wunat
01-04-07, 22:51
a to raczej gadka z Remem, narazie nie bardzo chyba czai rozpiske tych map i mnoznikow. a ja nie wiem skad sie moze brac w/w objaw

Troll
01-04-07, 23:03
no dobra tak na początek .. jaki reduktor, jakie ciśnienie jaki soft i jakie wtryskiwacze .zakładam ze nie zakładałes w firmie krzak :).
mam nadzieje że poza kalibracją była robiona korekta map w trasie i że sonda lambda jest podpięta (tylko wizualizacja).

wunat
01-04-07, 23:09
korekta map w trasie nie byla robiona, teraz z Remem chcielibysmy zrobic. soft ze strony producenta ale nie wiem jaka wersja siedzi w sofcie, reduktor, zabij mnie ale nie wiem (spojze jutro na to wszystko) wtryskiwazce AFAIK Matrix czerwone, lambda podpieta, afr taki sam jak na benzynie.

Troll
01-04-07, 23:19
no to masz przyczyne...ma droge i korekta mapy wg instrukcji, czas wtrysku pb nie ma prawa sie zmienic po przełączeniu na LPG w przeciwnym wypadku sterownik benzynowy zaczyna sie adaptować. Proponuje zaktualizować do wersji 23, wersja 21 mało udana. Co do gasniecia na wolnych to wydaje się ze silnik jest zalewany gazem ( moze za wolne wtryskiwacze lub zły mnożnik) lub reduktor mało stabilny ( duże przerosty ciśnienia)
A podeślij screena z ustawień mapy może cośuda sie pomomoc przez neta

wunat
01-04-07, 23:26
gasniecie wystepuje tylko po tym jak pojade powyzej 5k obrotow z pedalem w podlodze lub prawie w podlodze, nie jest to wina stozka, na seri dzieje ie to samo. mapy podesle jak sie spotkam z Remem i mi je zczyta.

Troll
01-04-07, 23:38
Miałem kiedyś podobny problem ..ale było -25C pomogła regulacja oraz zamiana wtryskiwaczy ..miałem za wolne.
Tak sobie gdybałem kiedyś ze podczas instalacji zapewne była odpieta klema z aku=reset ECU no i zapewne z braku czasu nie była robiona adaptacja ( z drugiej strony aby przeprowadzić autokalibracje stag temp. reduktora powinna wynosić około 60stC) więc może z tąd problem z wolnymi ...ale znajomy gazowiec twierdzi że nie ma to znaczenia... bedzie cieplej==wiecej czasu to obadam. Jutro moge podac tel do zakładu firmowego..można zadzwonic i porozmawieać o problemach z firmowymi praktykami :)

Ile ci pali LPG?

wunat
02-04-07, 00:18
10,5 - 11...

leszkul
02-04-07, 06:24
Witam

Troszkę mnie nie było :aloha:
Po wymianie reduktora i czujnika cisnienia na nowe sytuacja troche sie ustabilizowala.
Autko zaczelo jezdzic w miare normalnie , jest tylko taki objaw jak u kolegi wunat , gasnie po wrzuceniu luzu przy predkosci powyzej 130km/h!
Poza tym troszke szarpie przy ruszaniu .
Mam :
-reduktor tomassetto Alaska
-wtryski Valtek 1 ohm ,zolte
-stag 300
Mapy były ustawiane w drodze i prawie idealnie sie pokrywaja.
Mapy mam zgrane i widac na nich ,iz mnoznik jest wysoko (przedzial 2 : 2,5) :(
Ogolnie jezdzi , zobacze jeszcze jak spalanie ?

pzd.
Leszek

Troll
02-04-07, 08:08
za wysoko powinien sie zaczynac ( punkt kalibracji) 1,2do 1,4 ( patrz instrukcja) prawdopodobnie za małe dysze. A po co na luz przy 130?? Hamowanie silnikiem jest bardziej ekonomiczne.

Efyr
02-04-07, 11:03
U mnie przktycznie taka sama konfiguracja, a może nawet dokładnie taka sama.
Ale zgasł mi tylko dwa razy do tej pory, w momencia gdy z wysokich obrotów - 6-7 tys wciskam nagle sprzegło przy dużej prędkości.