PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura silnika a prędkość auta?



szumilas
27-06-11, 14:45
Panowie, mam dosyć dziwny problem z moja Hania (ej9 d14z1) i prosiłbym o jakieś sugestie. Otóż dość dziwnie zachowuje mi sie wskaźnik temp. silnika. Mogę np. cały dzień jeździć niemalże do odcinki, ale nie przekraczac powiedzmy tych 120km/h i wszystko jest ok, ale np. dzien pozniej jade w trase po emerycku, 140 km/h i temperatura silnika zaczyna rosnac(?). Sprawa nie jest przypadkowa, zaobserwowałem to już wielokrotnie. Sprawdziłem też taką rzecz - rozpędzam się do 140km/h, wrzucam piątke, temp. zaczyna rosnąć, wciskam sprzęgło - temp. rośnie, puszczam sprzegło - temp. spada. Nie ma znaczenia czy klima jest włączona czy nie. Normalnie zwariować można:) prawde mowiac nie mam pojecia co to moze byc. jakies pomysly?

artek0903
27-06-11, 15:05
sprawdz poziom plynu w chlodnicy, czy nie ma wyciekow, dolej plyn jak malo, spradz czy nie ma wyciekow z chlodnicy i ogolnie w jakim jest stanie, sprawdzi termostat, moze sie nie otwierac do konca

szumilas
27-06-11, 15:10
ok jak sprawdzić termostat domowymi sposobami juz znalazlem:) ale jakies sugestie jak moge sprawdzic stan chłodnicy? dodam, że nigdy nie zauwazylem zeby cos lecialo spod auta lub zostawala jakas plama:)

artek0903
27-06-11, 15:12
chlodnice sprawdz optycznie, moze byc tak ze na postoju nie cieknie a dopiero jak sie rozgrzeje, spojrz czy nie ma na niej zielonego nalotu od plynu, sprawdz tez w jakim stanie sa te zeberka na niej

mayday-82
27-06-11, 19:01
Podstawowe czynności :

1. Sprawdz czy termostat otwiera się do końca??
2. Sprawdz czy chłodnica nagrzewa się cała czy od polowy w górę ( może to świadczyć o jej zapowietrzeniu lub jest tyle kamienia że juz się nie nadaje do niczego )
3. Zapowietrzony układ chłodzenia

szumilas
28-06-11, 19:30
Dzieki panowie za wszystkie sugestie. W weekend zabiore sie sprawdzanie wszystkiego, odpowietrzanie i tak dalej. Na pewno dam znac jak wyszlo :)

vnv_nation
28-06-11, 19:51
Bardzo mozliwe jest ze chlodnice masz zasyfiona i pewnie w wiekszosci zatkana. Mam u siebie ten sam problem i jak cieplo bardzo na dworze to w trasie nie da sie dlugo jechac ponad 140, po miescie problem nie wystepuje nawet jak go krecisz do odcinki.. bo takie krecenie jest chwilowe i zaraz temperatura spada wiec nawet tego nie zauwazysz.. a w trasie caly czas trzyma sie te 4tys obrotow i dlatego tak to wyglada. Jedyne co mozna to chlodnice wymienic ale mi juz szkoda kasy w to auto ladowac przyzwyczailem sie :) plukanki chlodnicy nie polecam, kiedys zalalem taki srodek do innego auta to mi sie chlodnica rozciekla..

Nemereth
29-06-11, 10:22
vnv_nation zauważam, że Twoje auto i Ty macie wszystkie przypadłości z forum. Dziwne.

artek0903
29-06-11, 11:30
ale ty spostrzegawczy jestes...

vnv_nation
29-06-11, 13:13
vnv_nation zauważam, że Twoje auto i Ty macie wszystkie przypadłości z forum. Dziwne.


Mam nadzieje ze moderator w koncu zrobic z toba porzadek, bo brak slow. Staram sie koledze pomoc, a ty sie wpieprzasz jakby ktos mowil cos do ciebie ;/ wyluzuj czlowieku... Nie zgadzasz sie z tym ze moja propozycja jest wlasciwa, to o tym napisz, bo moim zdaniem wlasnie to moze byc rozwiazaniem problemu.. problemy masz jakies w domu? Kompleksy spore? Bo juz nie rozumiem...

artek0903
29-06-11, 17:45
rzecz w tym zeby napisac kolejnego posta ;-)

Nemereth
30-06-11, 00:03
Mam nadzieje ze moderator w koncu zrobic z toba porzadek, bo brak slow. Staram sie koledze pomoc, a ty sie wpieprzasz jakby ktos mowil cos do ciebie ;/ wyluzuj czlowieku... Nie zgadzasz sie z tym ze moja propozycja jest wlasciwa, to o tym napisz, bo moim zdaniem wlasnie to moze byc rozwiazaniem problemu.. problemy masz jakies w domu? Kompleksy spore? Bo juz nie rozumiem...

Nie piszę o czymś czego u siebie nie rozwiązałem a miałem w kij przypadłości z moim EJ1.

Jak w którymś temacie napisałeś masz złoma i nie będziesz w niego ładował kasy więc jeździsz jak jeździsz. Uważasz że doradzanie komuś jak się samemu na coś kładzie lache jest ok? Ktoś posłucha Twojej rady jeśli sam dbasz o swoje auto, jeśli nie dbasz to twoja pomoc jest zbędna. Chyba, że wyznajesz powiedzenie, że szefc w dziurawych butach chodzi?

vnv_nation
30-06-11, 00:13
Jak w którymś temacie napisałeś masz złoma i nie będziesz w niego ładował kasy więc jeździsz jak jeździsz. Uważasz że doradzanie komuś jak się samemu na coś kładzie lache jest ok? Ktoś posłucha Twojej rady jeśli sam dbasz o swoje auto, jeśli nie dbasz to twoja pomoc jest zbędna. Chyba, że wyznajesz powiedzenie, że szefc w dziurawych butach chodzi?


Umiesz czytac ze zrozumieniem czy nie potrafisz? Pisalem, jaka moze byc przyczyna problemu opisanego w tym watku. Napisalem ze u siebie mam podobnie i ze moim zdaniem pomoc moze wymiana chlodnicy. Napisalem tez, ze u siebie tego nie bede robil bo juz mi szkoda kasy w to auto pakowac. Gdzie tu twoim zdaniem jest zle doradzanie? Brak mi slow do ciebie synku.. ;/

brianconer
02-07-11, 02:10
najczarniejszy scenariusz to lekko dmuchnięta uszczelka pod głowicą. ja mialem taki przypadek w kupetce, czasem jezdzilem do odciny cąły czas i sie nie grzał, czasem jechalem w trase i temperatura skakała jak głupia, po jakims czasie przestal palic na jeden gar. okazało sie ze wydmuchało uszczelke w takim miejscu ze woda przedostawała sie do jednego z cylindrów i naprawde był to drobny defekt uszczelki, prawie niewidoczny...

szumilas
07-07-11, 00:18
Wracajac do tematu - dzisiaj popoludniu w koncu udalo mi sie z kumplem wyjac chlodnice i zobaczyc co i jak. Generalnie przeroslo to moje najsmielsze oczekiwania:) foty chlodnicy:
http://img18.imageshack.us/img18/2034/img0305cr.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/8744/img0306ua.jpg
http://img135.imageshack.us/img135/4015/img0307xu.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/7739/img0308fz.jpg
http://img580.imageshack.us/img580/2134/img0309h.jpg

jutro ciag dalszy walki i wymiana na nowa sztuke. przy okazji Hania dostanie tez nowy termostat i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

artek0903
07-07-11, 09:58
patrzac na stan chlodnicy po wymianie powinno byc dobrze. powodzenia!

vnv_nation
07-07-11, 11:26
Wracajac do tematu - dzisiaj popoludniu w koncu udalo mi sie z kumplem wyjac chlodnice i zobaczyc co i jak. Generalnie przeroslo to moje najsmielsze oczekiwania foty chlodnicy


nemereth "znawca" wiedzial lepiej ze napewno racji nie mam, brak slow :confused:

szumilas
07-07-11, 18:33
Ok, termostat zmieniony, nowa chłodnica założona i zalana płynem. Po zrobieniu nastu km testowych wyglada na to, ze trzyma temperature tak jak potrzeba, ale bede musial Hanke przegonic po jakiejs trasie zeby sie upewnic:) wielkie dzieki wszystkim za pomoc!