PDA

Zobacz pełną wersję : Owiewki HEKO na JDM HOME MADE ??



Wojtec12345678
26-06-11, 18:24
Witam,widziałem że da się takie coś stworzyć, bo pare osób na forum przerabiało owiewki HEKO na JDM... może ktoś pokusiłby się o jakiś TUTORIAL ?

I pokazał różnice przed i po modyfikacji

PZDR

mayday-82
26-06-11, 18:47
Bradzo dobry temat szkoda że nie ma Heko na tył do sedana 96 w górę

orzech85
26-06-11, 22:27
Ja robiłem takie owiewki i do dzisiaj z nimi jeżdzę. Ogólnie fajna sprawa, tylko trzeba mieć urządzenie typu Dremel - żeby równo przyciąć na wysokich obrotach, nie połamać i potem przyszlifować. Fotki znajdziesz w temacie mojego auta.

Wojtec12345678
26-06-11, 23:10
Ja robiłem takie owiewki i do dzisiaj z nimi jeżdzę. Ogólnie fajna sprawa, tylko trzeba mieć urządzenie typu Dremel - żeby równo przyciąć na wysokich obrotach, nie połamać i potem przyszlifować. Fotki znajdziesz w temacie mojego auta.

Mało info na ten temat w Twoim temacie i fotek z bliska :p

Napisałeś "uciąłem tą płetwę z prawej strony która przysłaniała 1/3 lusterka" tzn że z lewej jej nie ma ?

bonias83
27-06-11, 11:18
skoro jest na owiewce prawej to analogicznie bedzie i na lewej ehhhh
wejdzcie sobie rowniez w temat tomieka. On rowniez swoje przycinal

orzech85
27-06-11, 11:31
Dokładnie, tomiek też robił taką przeróbkę.

Wojtek trochę źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Chodziło o to że ta "płetwa" przysłaniała 1/3 prawego lusterka, a z lewej strony też zasłaniała ale nie aż tak bardzo :)

Poza tym wystarczy to wziąć na logikę i będziesz wiedział co odciąć i w którym miejscu. Nie powinineś mieć z tym większego problemu. Uważaj tylko żeby jej nie połamać, bo przy cięciu o to nie trudno.

LechuLK
30-06-11, 00:51
Dzisiaj przerabiałem owiewki i nie wyszło tak fajnie jak u tomiek'a. Najpierw sam na to wpadłem i za wysoko je uciąłem :rolleyes: a teraz mam taki problem że zostawiłem jeszcze trochę tego plastiku w tej części odcinanej i słabo to wygląda, ale jak dotnę więcej to obawiam się że owiewki nie będą się trzymać bo tam na dole się zapierają o ramkę szyby. Taśma dwustronna rozwiąże sprawę?

orzech85
30-06-11, 11:49
Taśma dwustronna rozwiąże sprawę?

U mnie nie rozwiązała. Albo taśma za słaba albo w ogóle mocowanie na taśmę nie jest najlepszym pomysłem. Przy otwieraniu i zamykaniu szyby taśma nie daje rady i owiewka się wysuwa. Wówczas widać też kawłki taśmy i nie wygląda to zbyt ładnie.

wojtu
30-06-11, 16:17
Przy zakupie owiewek Heko dostałem takie metalowe blaszki których zadaniem było właśnie zamocowanie owiewki. Nie zakładałem ich bo na sam wcisk się trzyma, ale może musisz właśnie takich poszukać?
Taśma nie ma szans z wiatrem ;)

LechuLK
01-07-11, 01:19
Ja mam te blaszki u siebie i też nie zdają egzaminu przy przyciętych owiewkach. Może trzeba by ich więcej naładować?