PDA

Zobacz pełną wersję : honda V 1,3 czy warto??



mat2432
26-06-11, 16:14
witam
byłem dzis ogladać auto jest to honda V 1,3 za 2tys. i mam taki problem bo w zbiorniku wyrównawczym nie było płynu chłodniczego i na węzku był taki mały osad na spodzie i nie wiem czy to nie jest cos z głowicą. Auto stało 2 miesiace, jak cos to ile koszt naprawy by był??

PlushaQ
26-06-11, 16:15
Szczerze… sam kupiłem 1,3 i mogę Ci powiedzieć, że jest to niemiłosierny muł. To auto nie jedzie przy okazji. Rozumiem, cena jest zachęcająca, ale warto dorzucić tysiąc i szukać w lepszym stanie z silnikiem przynajmniej 1.5 na dwupunkcie ;]

dovii
26-06-11, 17:06
Szczerze… sam kupiłem 1,3 i mogę Ci powiedzieć, że jest to niemiłosierny muł. To auto nie jedzie przy okazji. Rozumiem, cena jest zachęcająca, ale warto dorzucić tysiąc i szukać w lepszym stanie z silnikiem przynajmniej 1.5 na dwupunkcie ;]

popieram, jechalem d13 kolegi i powiem szczerze ze nie bardzo to jedzie.. (nie zeby moje d15 bylo jakims killerem :D) ale mysle ze d15b2/b7 byloby duzo lepszym wyjsciem ale w cenie do 3tys pozostaje chyba tylko d15b2 (sam chce swoje sprzedac)

mayday-82
26-06-11, 18:26
jeśli chcesz auto do spokojnej jazdy w mieście to jak najbardziej tania i oszczędna alternatywa pod LPG ale jak chcesz juz coś więcej to szukaj minimum D15B2/B7 lub coś ze swapem

rafal86
27-06-11, 08:43
miałem kiedys d13b2 i z czasem zalowałem ze nie kupiłem d15. Ten silnik ma swoje zalety ( nie brał mi nic oleju, ciezko go zajechac ) ale pali tyle co d15 a mocy mniej

dR.LasCa
27-06-11, 09:13
1,3 muł? wsiądz to innego 1,3... choćby golfa, polo... przekonasz się co znaczy muł.. civic jak na 1,3jest bardzo zrywnym autem... bmw 316 nie ma żadnych szans

mayday-82
27-06-11, 19:07
miałem kiedys d13b2 i z czasem zalowałem ze nie kupiłem d15. Ten silnik ma swoje zalety ( nie brał mi nic oleju, ciezko go zajechac ) ale pali tyle co d15 a mocy mniej

truth :D


1,3 muł? wsiądz to innego 1,3... choćby golfa, polo... przekonasz się co znaczy muł.. civic jak na 1,3jest bardzo zrywnym autem... bmw 316 nie ma żadnych szans

double true ;););)

seyren
28-06-11, 01:52
1,3 muł? wsiądz to innego 1,3... choćby golfa, polo... przekonasz się co znaczy muł.. civic jak na 1,3jest bardzo zrywnym autem... bmw 316 nie ma żadnych szans

Racja, nie czepiajcie sie 1.3 bo to dobra kosiarka, biorac pod uwage ta pojemnosc i gaznik - daje rade..


warto dorzucić tysiąc i szukać w lepszym stanie z silnikiem przynajmniej 1.5 na dwupunkcie

Za 3tys to szalu tez nie bedzie

Kubuniek
28-06-11, 06:24
Ja też mam 1.3 i nie narzekam. Może kolega bał się wkręcić silnik na 6500rpm i przy 50km/h miał juz wbitą 5kę :) a w takim wypadku będzie muł. Jeśli buda zdrowa i silnik też to ja bym brał. Na polskie drogi nie potrzeba więcej. Jak chcesz się ścigać to szukaj lambo pomarańczowego. W d13b2 redukujesz bieg i wyprzedzasz wszystko co jedzie przed tobą: ciężarówki, jakieś babcie i dziadków, panie z dziećmi. itp.

vnv_nation
28-06-11, 12:27
W d13b2 redukujesz bieg i wyprzedzasz wszystko co jedzie przed tobą:

:D


ciężarówki


te zaladowane


jakieś babcie i dziadków, panie z dziećmi


jak ida na piechote :o

Nemereth
28-06-11, 13:06
:D




te zaladowane




jak ida na piechote :o

vnv_nation... więcej pokory a nie klepania w klawiaturę. D13 nie jest takie złe a jeśli nie jeździłeś to sie nie wypowiadaj.


lambo pomarańczowego
Lambo dostaje baty od Civica Turbo, jest gdzieś w necie fragment filmu "lambo lol" ;P

vnv_nation
28-06-11, 14:20
vnv_nation... więcej pokory a nie klepania w klawiaturę. D13 nie jest takie złe a jeśli nie jeździłeś to sie nie wypowiadaj.


Jezdzilem. Tylko po prostu nie rozumiem ludzi ktorzy wychwalaja pod niebiosa 1.3 w civicu.. nie wiem czy ci ludzie jakies kompleksy maja i boja sie stwierdzic ze ich wlasne auto jest po prostu srednie i kazda inna honda z jakimkolwiek innym silnikiem bedzie o niebo lepsza. Nie mowie ze to jezdzi bardzo zle, tyle ze decydujac sie na kupno hondy civic nie widze zadnego logicznego powodu w kupowaniu jej z silnikiem 1.3.. ani to nie pali mniej od pozostalych silnikow, nawet czasem wiecej, przestarzaly gaznik pod maska.. Auto mozna polecic tylko komus, kto nie wymaga od auta niczego oprocz dowiezienia z punktu A do B, gdzie mozna tanio gaz zalozyc i jezdzic za pol ceny. Jesli ktos wymaga od hondy czegos wiecej to raczej niech 1.3 odpusci na starcie bo potem tylko kwestia czasu jak bedzie sobie plul w brode ze nie kupil hondy z jakimkolwiek innym silnikiem.

dovii
28-06-11, 16:06
Jezdzilem. Tylko po prostu nie rozumiem ludzi ktorzy wychwalaja pod niebiosa 1.3 w civicu.. nie wiem czy ci ludzie jakies kompleksy maja i boja sie stwierdzic ze ich wlasne auto jest po prostu srednie i kazda inna honda z jakimkolwiek innym silnikiem bedzie o niebo lepsza. Nie mowie ze to jezdzi bardzo zle, tyle ze decydujac sie na kupno hondy civic nie widze zadnego logicznego powodu w kupowaniu jej z silnikiem 1.3.. ani to nie pali mniej od pozostalych silnikow, nawet czasem wiecej, przestarzaly gaznik pod maska.. Auto mozna polecic tylko komus, kto nie wymaga od auta niczego oprocz dowiezienia z punktu A do B, gdzie mozna tanio gaz zalozyc i jezdzic za pol ceny. Jesli ktos wymaga od hondy czegos wiecej to raczej niech 1.3 odpusci na starcie bo potem tylko kwestia czasu jak bedzie sobie plul w brode ze nie kupil hondy z jakimkolwiek innym silnikiem.

polac mu bo dobrze prawi :)

Kubuniek
28-06-11, 16:23
Nie każdy kupuje auto by się nim ścigać. niezależnie od tego czy jest to ktoś młody czy stary. oczywiście czasem brakuje mocy ale na miłość boską auto służy do wożenia dupy od punktu a do b. ja czasem marzę o nowszej mocniejszej hani. jakbym miał masę kasy to nie trzymałbym starej hondy. jak kolega ma 3 tysiące to niech bierze d13 bo to dobre silniki. jak miałby 5000 to byłaby inna gadka.

PlushaQ
28-06-11, 16:28
Ja też mam 1.3 i nie narzekam. Może kolega bał się wkręcić silnik na 6500rpm i przy 50km/h miał juz wbitą 5kę :) a w takim wypadku będzie muł. Jeśli buda zdrowa i silnik też to ja bym brał. Na polskie drogi nie potrzeba więcej. Jak chcesz się ścigać to szukaj lambo pomarańczowego. W d13b2 redukujesz bieg i wyprzedzasz wszystko co jedzie przed tobą: ciężarówki, jakieś babcie i dziadków, panie z dziećmi. itp.

Ciągnę do 7500 i dalej jest mułem… temu silnikowi nic nie pomoże oprócz swapa ;]
Już nie wspominam o wyprzedzaniu, czasami z załadunkiem boje się tego podejmować, bo istnieje prawdopodobieństwo, że się*nie zmieszczę.

dR.LasCa
28-06-11, 17:29
Ciągnę do 7500 i dalej jest mułem… temu silnikowi nic nie pomoże oprócz swapa ;]
Już nie wspominam o wyprzedzaniu, czasami z załadunkiem boje się tego podejmować, bo istnieje prawdopodobieństwo, że się*nie zmieszczę.
ja miałem wałek od d14 i mody gaźnika i żaden d15b2 nie miał polotu na 1/4

mat2432
28-06-11, 21:49
chodzi mi aby wsadzic gaz i tanio jeżdzic ja mam jeszcze dwa auta d15z8 i vectre b tylko teraz potrzebuje taniego auta na gaz bo za 2 tys co kupie CC bo seicenta jest droższe i to zresztą fiat... Sam nie wiem musze sie zastanowić jeszcze jutro chyba pojade jeszcze raz ja oglądnąc i chyba kupic :D

LechuLK
28-06-11, 22:58
Ja kupiłem d13b2 i nie żałuje, co prawda z czasem zabrakło mocy i jest D13b7 ale dalej mało( D15b2 biorę bez problemu) pozostaje D13Z6 + turbo ;)

DANIELLOs
28-06-11, 23:34
Hmmm.. To może jeko użytkownik d13b2 również napiszę :) Silnik ten w mieście naprawdę zdaje egzamin, w trasie jeżeli jadę sam również jest zadowalająco, ale już jeżeli na pokładzie są cztery osoby to są kłopoty z wyprzedzaniem i przyśpieszeniem. Jak narazie jestem zadowolony z tego silniczka, problemów z nim też nie miałem, oleju nie bierze a ma już ponad 200tyś. Jeżeli miałbym kupowac Hankę to już na pewno nie z tym silnikiem:rolleyes: A w ogóle myśle coraz bardziej nad tą samą generacją, ale w sedanie :p

Nemereth
29-06-11, 09:49
Jezdzilem. Tylko po prostu nie rozumiem ludzi ktorzy wychwalaja pod niebiosa 1.3 w civicu.. nie wiem czy ci ludzie jakies kompleksy maja i boja sie stwierdzic ze ich wlasne auto jest po prostu srednie i kazda inna honda z jakimkolwiek innym silnikiem bedzie o niebo lepsza. Nie mowie ze to jezdzi bardzo zle, tyle ze decydujac sie na kupno hondy civic nie widze zadnego logicznego powodu w kupowaniu jej z silnikiem 1.3.. ani to nie pali mniej od pozostalych silnikow, nawet czasem wiecej, przestarzaly gaznik pod maska.. Auto mozna polecic tylko komus, kto nie wymaga od auta niczego oprocz dowiezienia z punktu A do B, gdzie mozna tanio gaz zalozyc i jezdzic za pol ceny. Jesli ktos wymaga od hondy czegos wiecej to raczej niech 1.3 odpusci na starcie bo potem tylko kwestia czasu jak bedzie sobie plul w brode ze nie kupil hondy z jakimkolwiek innym silnikiem.

Jak na razie kompleksy pokazujesz Ty. Kup sobie Formułe 1 i będziesz śmigał, nie to co Honda prawda? ;>
Poczytaj opinie nad moim postem kolegów którzy na codzień użytkowują 1.3
Przeczytaj wypowiedź zainteresowanego. Potrzebuje auta do jazdy nie do upalania.
Przytoczę HB V gen kolegi Siergieja z Warszawy. Auto pomalowane, zadbane z dobrym audio, oświetleniem i z 1.3 pod maską. Żal D*pe ludziom na Bemowie ściskał z zazdrości jak widzieli jego auto. Respekt!

oktanxxx
29-06-11, 12:13
Jak kolega chce auto do zwykłej jazdy bez perspektyw na modzenie, to seryjne eg3 zda egzamin.

Na marginesie
http://www.youtube.com/watch?v=0_8TB9GUwis
Dobre d13 z dobrym kierowcą może zawstydzić nie jednego.

brianconer
02-07-11, 02:02
moim zdaniem warto poczekać z tą kasą na lepszą okazje, czekająć i obserwując allegro mozna spokojnie wychaczyc jajo lub nawet coupe za 2 koła z silnikami d15. d 13 to na tle hond słaby motor, duzo pali, i strasznie wysoko kręci na ssaniu. jednak nie bierze grama oleju;d

Olix
02-07-11, 20:19
ja mam taka Hanke 1.3 :) jestem z niej bardzo zadowolony :)
Ostatnio bardzo miło mnie zaskoczyła spalaniem 6.5l /100 km , nie mam problemów z wyprzedzaniem jak niektórzy piszą , od kupna nic nie wymieniałem poza aparatem zapłonowym :)
Jak dla mnie jest to dobry samochód , ale wybór należy do ciebie

PlushaQ
02-07-11, 21:57
nie mam problemów z wyprzedzaniem jak niektórzy piszą

Jak jedziesz sam, to faktycznie… problemów nie ma, jak do miasta to kupuj. Jak masz zamiar wozić nim ludzi, to min. 1.5 ;]

mayday-82
02-07-11, 22:25
mam dwie Hanki D15+VTEC oraz D13B2 która jak na swoja pojemność za swoich dobrych czasów dopóki nie zostało skręcone na gazie było bardzo żywe i nie jadne BMW 1.6 wąchało smrody z mojej dupy z gałami wychądzącymi na wierzch i wcale nie ma takiego wielkiego szału w D15B2

vnv_nation
02-07-11, 22:50
d15b2 robi setke ponizej 10 sekund.. szalu moze nie robi, ale zostawia w tyle wiekszosc samochodow jezdzacych po polskich drogach, do tego jak wsiadzie do niego jeszcze 2 kolegow to nie robi sie z tego CC 700 tak jak jest to w przypadku d13
to ze d13 objezdza bmw 1.6 nic nie znaczy.. bmw jest znacznie ciezsze, poza tym wiadomo nie od dzis ze 1.6 jest mulowate..

krzychu11
02-07-11, 22:57
Przez prawie 5 lat zrobiłem 100 000 km Hanką 1,3 i jakoś specjalnie nie nażekałem na dynamikę i przyspieszenie no chyba że autem jechały ze 4 osoby to już gorzej.

mat2432
03-07-11, 15:28
kupiłem jednak sprzeta za 1800zł ostatecznie. Gość dał alusy 15 alutec komplet opon zimowych i letnich radio pioneer z mp3 auto jest dośc bogato wyposarzone ma dwie poduchy el. szyby centralny zamek imobilaiser oraz el. szyber dach. Zobaczymy pojeżdze troche a jak sie nie sprawdzi sprzedam całe albo na czesci. Za te pieniadze mysle ze sie opłacało...