PDA

Zobacz pełną wersję : Wsadzanie tłoczka w zacisk...



marcii1
23-06-11, 12:56
Mam problem z wlozeniem tłoczka w zacisk.. mam nowe gumki.. tloczek tez jest jeszcze w dobrym stanie.. juz jedna gumke rozwalilem.. i nie moge caly czas go wsadzic.. poradzcie co zrobic..

Ralfi
23-06-11, 15:21
uzyj smaru

wojtu
23-06-11, 15:55
smar to raz, choć wystarczy trochę płynu hamulcowego i jest poślizg ;)
co do gumek, zakładam że chodzi o ten kołnierz, i że niego nie możesz przełożyć tłoczka to jak to rozwiązałem robiąc dwa podwójne haczyki ze spinacza biurowego. na początku zakładasz ta gumkę w zacisku i równo układasz żeby się nie zawinęła. Tylko ostrożnie żeby nie podziurawić gumki. łapiesz tymi haczykami tak żeby rozchylić ten kołnierz, da rade (robi się lekki kwadrat i można włożyć).
Tylko w pojedynkę tego nie zrobisz jeszcze jedna ręka jest potrzebna

Nemereth
23-06-11, 18:36
dwa podwójne haczyki ze spinacza biurowego
I cieknąca nowa gumka :)

Ja to robiłem tam: Wsadzasz gumke w zacisk, płaski mały śrubokręt zeszlifowany żeby nie miał krawędzi. Przysadziłem tłoczek, śrubokrętem podważyłem i jechałem do okoła tłoczka. vu a la.

Saiti
23-06-11, 18:40
vu a la.

Voila :)

Nic tam nie masz pordzewiałego? Równa, gładka powierzchnia?

LechuLK
23-06-11, 21:31
Ostatnio zmieniałem te uszczelki i nic nie smarowałem. Założyłem najpierw uszczelkę na koniec tłoczka tak żeby wystawała i włożyłem do zacisku. To chyba najlepszy sposób w każdym bądź razie działa.

wojtu
23-06-11, 22:22
I cieknąca nowa gumka :)


Tylko ostrożnie żeby nie podziurawić gumki.
czyta się całą wiadomość ;)

Budziniak
23-06-11, 23:33
czyta się całą wiadomość
poza tym jak uszkodzisz tą zewnętrzną gumkę to płyn nie będzie ciekł.

Nemereth
24-06-11, 00:18
poza tym jak uszkodzisz tą zewnętrzną gumkę to płyn nie będzie ciekł.
Teoretycznie


Nic tam nie masz pordzewiałego? Równa, gładka powierzchnia?
Dremelem czyszczone, pozatym były piaskowane.

Skoti
24-06-11, 13:59
Ja też się z tym bawiłem 2h ale udało się.
Wciśkałem trochę tłoczek i ostrożnie płaskim śrubokrętem wciskałem gumkę. i tak cały.
na sam koniec gumka zaskoczyła i nie było problemu.

Nemereth
24-06-11, 14:52
Najlepiej to wsadzić w zacisk a później próbować tłoczek wsadzić bo jak na tłoczek nasadzisz a później wciskasz śrubokrętem w zacisk to możesz poprzecinać pod naciskiem ;p

Budziniak
24-06-11, 17:40
Teoretycznie
raczej praktycznie bo za szczelność odpowiada gumka wewnętrzna. Zewnętrzna ochrania przed syfem

LechuLK
24-06-11, 18:33
Najlepiej to wsadzić w zacisk a później próbować tłoczek wsadzić bo jak na tłoczek nasadzisz a później wciskasz śrubokrętem w zacisk to możesz poprzecinać pod naciskiem ;p

Ja wsadzałem najpierw na tłoczek a potem do zacisku i poszło bez problemu i żadnego śrubokręta nie potrzebowałem