PDA

Zobacz pełną wersję : D15B8 ==> D15B7



LIO
07-05-05, 09:57
Sprawa jest nastepujaca, nie tyczy sie mojego auta :-). Jest sobie silniczek D15B8, który jak wiemy, ma 8 zaworów. Nie wiem czy seryjnie tak jest (ale chyba tak) ze ma wielopunktowy wtrysk. Plan jest taki zeby zalozyc glowice 16 zaworowa, czyli np. od D15B2, ale ten z kolei ma 2 punktowy wtrysk.
Czy w takiej sytuacji nalezy wsadzic kompa od D15B7 ??? Bo to chyba po takiej przeróbce wyjdzie cos takiego, taki 102KM silniczek. Czy tez lepiej zrobic jakas mala przeróbke obecnego kompa, a jesli tak, to gdzie, jak i za ile ? Wiem ze Jasiu cos kombinowal u siebie z chipowaniem kompa.

elmer
07-05-05, 10:39
Nie wyjdzie na bank 102 KM, bo ja jestem grubszy w penisie niz rury kolektora dolotwego w tym silniku. Komputer mozna chipowac, ale zrobienie podstawki tez kosztuje. Natomiast jesli chcesz wstawic inny komp, to rzeczywiscie B7 to logiczny wybor.

BTW, powiedz koledze/kolezance zeby zmienil/a tez skrzynie, bo skrzynia od B8 jest *****iscie dluga i nawet po zmianie glowicy i kompa bedzie mial 12 do setki.

A o chipowaniu to mysle, ze Jasiu by Ci duzo powiedzial na ten temat, napisz mu PW.

Jasiu
07-05-05, 10:51
o! Jestem wywolany do tablicy :P

Zalezy do czego masz dostep i jaki masz budzet.
Na poczatek mozesz zmienic sama glowice (d15b2 i d15b7 sa identyczne). Bedzie jezdzil, tylko gora nie bedzie taka mocna i odciecie troche nizej.

Komp mozesz wziac od d15b7 (oznaczenie kompa P06)* albo przerobic samemu*. Mi przerabial kolega za ok 250 zl.

* D15b7 ma 4-zylowa sonde lambda a d15b8 1-zylowa. Jezeli nie chcesz miec CEL, to musisz zalozyc 4-zylowa i ja odpowiednio podlaczyc. Jak przerabiasz kompa samemu, to trzeba jeden rezystor dolozyc na plycie odpowiedzialny za sonde.

Najlepiej odrazu wsadzic kolektor dolotowy od d15b7. Od d15b2 broń Cie Panie Boże! :D

Ogolnie, oprocz sondy to jest to P'n'P.
Jasiu

EDIT: Elmer, ubiegles mnie :) Nie pisalem o skrzyni bo myslalem ze chodzi tylko o silnik. Jakakolwiek inna skrzynia niz S20 (d15b8) bedzie dobra.

Jeszcze jedno - kolektor wydechowy od d15b8 tez zmien.

Dominik_bb
07-05-05, 11:26
Witam to ja sie tez dołacze do tego postu tez mam D15b8 przerobionego na 16v narazie tylko głowica reszta pózniej ale ogólnie to mozna to porównac miedzy niebem a ziemia :D

LIO
07-05-05, 11:34
Jakakolwiek inna skrzynia niz S20 (d15b8) bedzie dobra.
moze ktos dac linka, albo napisac, jakie sa oznaczenia skrzyn dla róznych silników. W czym jest jeszcze S20 ??

elmer
07-05-05, 11:51
Z oznaczeniami to bym uwazal, czesto jest tak, ze to glowne oznaczenie skrzyni jest takie same, a skrzynie inne.

rem36
07-05-05, 12:09
Zgadza sie.
S20 tak samo bylo w d16z6, moze te dalsze symbole cos dokladniej o niej mowia...
W kazdym badz razie trzeba wiedziec z czego jest wyjeta...

LIO
07-05-05, 12:20
no wlasnie, bo ja mam juz drugiego civica ESI, w poprzednim to móglbym sie wszystkiego spodziewac, ale w tym to jest wszystko na tip top seria i mam naklejke z kodem krekowym na skrzyni i sie zaczyna S20 a dalej nie wiem, no i sie zdziwilem.

Jasiu
07-05-05, 14:23
:shock: dobrze wiedziec o tych skrzyniach!

a ja mam teraz skrzynke od Del Sola d16Z6 i ma oznacznie chyba J8B

W kazdym razie skrzynia od D15B8 na pewno jest ekonomiczna, ale do sprintow nie bardzo :?
Jasiu

Grzesiek(H)
28-04-08, 17:48
Mam takie pytanko ,a mianowicie czy jak bym w miejsce d15b8 wsadził d15b7 to czy wiązka kabinowa z d15b8 będzie pasowała bez żadnego problemu pod silnik i kompa z d15b7????

Dominik_bb
28-04-08, 22:40
tak poza sondą lambda jest 1 zyłowa w B8 musisz do b7 wkrecic sonde 1zyłowa i w kompie pogrzebac zeby wyłaczyc ogrzewanie bo checka bedzie wywyalac Moim zdaniem łatwiej go przerobic b8 na b7 niz cały silnik zmieniac bo to bezsensu