PDA

Zobacz pełną wersję : sedan - > HB jajko



bynio86
18-06-11, 17:09
chcialbym sie dowiedziec... czy bedzie mi pasowal bak paliwa od sedana civic 5gen 1.5 do HB i czy bedzie prawidlowy pod pozniejszy swap z 1.3 .... nastepnie...czy wspomaganie da sie zalozyc z sedana ...tam chyba kolo pasowe o ile dobrze znam nazwe jest chyba na szerszy pasek klinowy? jestem laikiem w tych sprawach wiec jesli pisze cos zle prosze o sprostowania , ogolnie jesli ktos sie orientuje czy moglby mi wypisac co moglbym wykorzystac z sedana po prostu mam dawce organow ;) aha i jeszcze ma instalacje gazowa ze zbiornikiem w kole zapasowym;)

Marcin1792
18-06-11, 17:22
Czemu akurat z sedana? Na szrot i masz HB bez problemu:)

bynio86
18-06-11, 17:31
Czemu akurat z sedana? Na szrot i masz HB bez problemu:)
bo mam dostep juz do sedana... a ze szrotu musialbym placic :)

vnv_nation
18-06-11, 17:38
Czemu akurat z sedana? Na szrot i masz HB bez problemu

To tez nie takie proste, mieszkam w 100-tysiecznym miescie na slasku, raz chcialem cos kupic objezdzilem szroty w swoim miescie, obdzwonilem wszystkie do ktorych mi sie nie oplacalo jechac po to zeby tylko sie przejechac i nigdzie hondy 5gen nie bylo.

bynio86
18-06-11, 17:55
panowie pomijamy temat... :] chodzi mi o to ze mam mozliwosc wziac sobie pare czesci z sedana...dlatego pytam bo sie nie znam hamulce/tarcze/elektryczne lusterka/szyberdach elektryczny ;p zegary z obrotomierzem... itp :) filtr dolot...wtrysk dwupunktory (z tego co napisane ma) najbardziej zalezy mi na wspomaganiu bo jego brak mnie denerwuje... i chcialbym uzyskac info czy bedzie mi pasic do 1.3

Bogdan19
19-06-11, 00:43
chcialbym sie dowiedziec... czy bedzie mi pasowal bak paliwa od sedana civic 5gen 1.5 do HB i czy bedzie prawidlowy pod pozniejszy swap z 1.3 .... nastepnie...czy wspomaganie da sie zalozyc z sedana ...tam chyba kolo pasowe o ile dobrze znam nazwe jest chyba na szerszy pasek klinowy? jestem laikiem w tych sprawach wiec jesli pisze cos zle prosze o sprostowania , ogolnie jesli ktos sie orientuje czy moglby mi wypisac co moglbym wykorzystac z sedana po prostu mam dawce organow ;) aha i jeszcze ma instalacje gazowa ze zbiornikiem w kole zapasowym;)

bak powinien podejść, ale do 1.3(d13b2) nie podejdzie. Dopiero do silników d15b2, d15b7, d16z6, czyli w przyszłości do swapa. potrzeba ci jeszcze rurek przez które idzie paliwo i podstawa do filtra paliwa.
wspomaganie podejdzie napewno z tym że musisz zmienić, maglownice koło pasowe musi być na 3 paski, pompa od wspomagania, wszystkie rurki itp. łapę od pompy wsp. co idzie do bloku.

bynio86
19-06-11, 08:27
potrzeba ci jeszcze rurek przez które idzie paliwo
od baku ma sie rozumiec?:P to wyciagne wszystko co sie da ;)


koło pasowe musi być na 3 paski
ok ;) a maglownice bede musial od spodu jakos wyjmowac chyba prawda? w ogole cala kolumne kierownicza chce wyjac bo jest regulowana w pionie ;p

jeszcze jedno...mam nadzieje ze mi zegary z obrotomierzem spasuja... tylko pytanie...jakies dodatkowe podlaczenie bedzie? czy jak sie podepne pod stara wtyczke to bedzie ok ?

grape.crash
20-06-11, 11:49
od baku ma sie rozumiec?:P to wyciagne wszystko co sie da ;)

Kabli paliwowych nie trzeba wyciągać - wykorzystasz te z 1,3. Wymontuj sobie tylko mocowanie filtra paliwa (!)...

Skoti
20-06-11, 14:52
zegary spasują bez żadnych przeróbek

bynio86
20-06-11, 15:41
super dzieki chlopaki :) dzisiaj zabieram sie do rozbierania;)