PDA

Zobacz pełną wersję : gaz w civicu



rybik
20-03-07, 23:44
czesc,

mam w planach zakupic od Brata Honde Civic Coupe 97r, obnizona, felge, neony, naprawde ladnie zrobiona. silnik 1,6 106KM, mam pytanko jaki wrzucic gaz do tego? i jaka cena....

z gory dzieki

pozdrawiam

sikor_85
20-03-07, 23:52
ja mam Coupetke V gen 94 r 1.6 Vtec 125KM, założyłem gaz do wtrysku wielopunktowego BRC za 1700zł, mam go od pazdziernika i nie mam problemow z nim. Jest jeden mały mankament czasami zapala sie kontrolka Check jak mam na gazie, ale to wynika z tego ze sonda Lambda widzi błąd. Mam gaz od pazdziernika i chodzi ok a zrobiłem juz ponad 10 tys km.

tuszok3
21-03-07, 08:28
Ja założyłem sekwencje- 2,7kPLN i jestem zadowolony.

Sławek
21-03-07, 08:31
Ja mam silnik na pełnym wtrysku, instalka gazowa 2-giej generacji, i mie mam ŻADNYCH problemów- (3 lata na gazie). Nie grzebane D15B2 nie ma szans nawet jeśli ja jadę na gazie- to że auto traci nie wiadomo ile mocy to *******enie kolesi którzy nie mieli gazu, albo ich gazownik potrafił zakładać gaz tylko do poldków!. jak jest dobrze wyregulowane to różnicę mocy czuć tylko na niskich obrotach, kontrolka check nie może się zapalić jak wszystko jest prawidłowo ustawione.

wieshaq
21-03-07, 08:42
Jest jeden mały mankament czasami zapala sie kontrolka Check jak mam na gazie, ale to wynika z tego ze sonda Lambda widzi błąd.
instalke masz jeszcze na gwarancji wiec wymus na nich montaz emulatora sondy..prawdopodobnie to jest powod. wyskakuje blad nr 10 czyli systemu paliwowego ale bezposrednio powodowany jest odczytami sondy


do wyboru masz w sumie dwie opcje:
- II gen ze zwezka i kompem - okolo 1600-1700pln
minus to spadek osiagow rownierz na benzynie ze wzgledu na ograniczony dolot
mozesz to odetkac blosem ale to dodatkowy koszt 300 i troche kombinowania z regulacjami
- instalka z kompem i wtryskami w kolektorze - okolo 2500 pln
i tu juz mozna jezdzic bez strat mocy. w sumie to bym polecil

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 ]

Ja mam silnik na pełnym wtrysku, instalka gazowa 2-giej generacji, i mie mam ŻADNYCH problemów- (3 lata na gazie). Nie grzebane D15B2 nie ma szans nawet jeśli ja jadę na gazie- to że auto traci nie wiadomo ile mocy to *******enie kolesi którzy nie mieli gazu, albo ich gazownik potrafił zakładać gaz tylko do poldków!. jak jest dobrze wyregulowane to różnicę mocy czuć tylko na niskich obrotach, kontrolka check nie może się zapalić jak wszystko jest prawidłowo ustawione.

no tutaj nie do konca jest tak jak piszesz... masz spadek mocy a udowodnisz to sobie sam wyciagajac zwezke dla porownania.
kwestia regulacji zajmuje sie tu komputer.
przez moment tez mialem ta instalke w d16z6 i dopiero po wstawieniu blosa poczulem ze auto odzylo na gazie i na benzynie. w tej sytuacji auto jezdzie rowno z innymi z6 i na gazie i na benzynie

Sławek
21-03-07, 10:14
masz spadek mocy a udowodnisz to sobie sam wyciagajac zwezke dla porownania.
kwestia regulacji zajmuje sie tu komputer.

Na hamowni ze zwężką od gazu wyszło mi 124,1 HP- więc dużo tej mocy zwężka nie zabrała, a co do regulacji to miałem na myśli ustawienia komputera od gazu. ;)

wieshaq
21-03-07, 10:56
Na hamowni ze zwężką od gazu wyszło mi 124,1 HP- więc dużo tej mocy zwężka nie zabrała, a co do regulacji to miałem na myśli ustawienia komputera od gazu.
rozumiem ze to wynik na benzynie? jesli tak to jestem pozytywnie zaskoczony. robiles przy tym pomiar na gazie?

Sławek
21-03-07, 11:32
rozumiem ze to wynik na benzynie? jesli tak to jestem pozytywnie zaskoczony. robiles przy tym pomiar na gazie?
Robiłem tyklo na beznynie. Tu masz wykres (na dole postu ): http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=321256&highlight=#321256

to jest forum dla sympatyków hondy
a nie dla dorobkiewiczów co szukają oszczędności kosztem piękna jakim jest honda
Chłopie -to nie jest temat o tym co ty myślisz na temat gazu i tych co go zakładają, Rybik prosił o radę JAKI gaz założyć więc przestań pisać tutaj swoje śmieszne wywody !! :bicie:

wieshaq
21-03-07, 11:39
Robiłem tyklo na beznynie. Tu masz wykres (na dole postu ): http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=321256&highlight=#321256
szkoda szkoda to by sporo wyjasnilo.... o co chodzi z regulacja kompa? ma jakies niestandardowe ustawienia, no i jak spalanie w tej sytuacji?

skolopendra twoje wywody i i ich poziom sa na tyle prymitywne ze nie podejme sie nawet komentowania
wez zajmij sie czyms mądrym bo irytujesz ludzi swoja osoba

Sławek
21-03-07, 11:46
o co chodzi z regulacja kompa?
Chodzi o prawidłowe ustawienie emulacji sondy, nieraz trzeba też pobawić się z emulacją wtryskiwaczy(czasy nakładania się faz). Check na gazie wyskakuje właśnie przez niewłaściwe ustawienie tych parametrów, muszą one być jak najbardziej zbliżone do tych któte ECU ma w pamięci.

wieshaq
21-03-07, 11:48
a to spoko myslalem ze mowimy o czyms innym

krejzy
21-03-07, 13:17
Jeśli mogę zabrać głos, proponuję IV gen. czyli tzw. sekwencję. Mam w D16y8 zainstalowane i jeździ jak marzenie. Pomiary robiłem i gaz w porównaniu do benzyny - -2 KM i -4 Nm. Wydaje mi się, że jest to wartość dopuszczalna a nawet ciężko wyczuć takie różnice.
Co do sensu montowania, każdy ma swoje powody i na pewno nie sprzedam Hanki żeby kupić forda. A za takie bzdurne wypowiedzi :bicie:

wieshaq
21-03-07, 13:20
jak masz ten wykres to wklej bo jestem ciekaw jak przebiga na calych obrotach
jaki koszt instalki?

Lcfr
21-03-07, 16:17
Panowie : skolopendra oraz agent_lol dostaja ode mnie słowne ostrzeżenie.....

Powód: robienie OT i bałaganu....

Sam nie jestem zwolennikiem gazu ale jest to dla kazdego indywidualna sprawa i kolejne dyskusje na temat "a po co ci to" beda karane warnem.
Temat dotyczy problemu jaka instalacje załozyc oraz jaki jest jej koszt i prosze sie trzymac tego a osobiste widzimisię dotyczące zasadnosci zakładania gazu powstrzymac dla siebie.


Temat wyczyszczony - prosze nie robic bałaganu.

rybik
21-03-07, 18:46
Witam,

bardzo dziękuję za odpowiedzi, jestem mile zaskoczony kulturą panującą na tym forum, trafił się ktoś "z wyższym ilorazem inteligencji", ale to tylko jednostka.

Dlaczego chce założyć gaz? Ponieważ jest młody, nie pracuję, pieniądze zarobię dorywczo.. jakiś mały handelek itp., dla mnie 10zł taniej na 100km to naprawdę dużo, a jeżdżę dość sporo, od września 2006r zrobiłem koło 10 000km, to chyba wynik nie jest najniższy.

W sobotę Brat ma odebrać Honde z serwisu, bo zmieniany jest silnik i mam nadzieję, że będę miał już pieniądze, bo muszę do soboty sprzedać BMW 320i 95r. jakby ktoś chciał kupić to zapraszam :).

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie
Rybik

rafalb33
21-03-07, 22:10
Jesli chcesz autkiem pojezdzic troche dluzej to naprawde odzaluj troche kasy i zaloz sekwencje w dobrym warsztacie. Miałem doczynienia ze sporoa iloscia aut na gazie i nigdy 2 generacja nie dorownuje sekwencji. Co do spadku mocy to sa praktycznie nie odczuwalne. U mnie wykresy benzyna gaz pokrywaja sie idealnie do momentu zalaczania vteca czyli ~4800. Potem delikatny spadek 3-4 konie pod sam koniec.

macst
21-03-07, 22:44
witam
ja mam w swoim eg4 instalke 2 gen do samoch. na wtrysku na dodatek bez emulatora co mi zaoszczedzilo 300zl w momencie instalowania bylo to duzo teraz moze bym sie zastanowil poniewaz na sasiednim forum strasznie skrytykowano uklad jaki posiadam w swojej hani mianowicie uklad na przekaznikach ktory to po przelaczeniu stacyjki resetuje kompa mianowicie powiem tak odpalam na benzynie zawsze i potem kolo 3 tysi na gaz nie ma zadnych bledów check engine itp autko jezdzi normalnie poza dolnym zakresem obrotow troszke zamula niz na benzynce :/ ale jesli podczas jazdy chce przelaczyc z gazu na benzyne automatycznie wywala mi checka i silnik nie kreci sie wiecej jak do 3.5 tysia :/ w tym momencie w sekundzie musze przekrecic stacyjka czyli reset kompa i jest wszystko OK moze mi ktos powiedziec co jest strasznie zlego w resetach kompa :(

E57
21-03-07, 23:08
Podłączę się do tematu ;) jaki jest teraz koszt dobrej instalki II gen z blosem ver. dobrej sekwencji ? oczywiście mówimy o fachowym założeniu, a nie oszczędności (która później się "zwróci") przy zakładaniu u pana Mietka w garażu

Efyr
21-03-07, 23:45
Z tym checkiem jak chcecie przy instalacji 2 gen aby wam usuneli, to też musicie uważać. U mnie w domu było już 5 aut na gaz i dzięki temu już troche wiedzy o tym nabrałem. A naczęściej stosowanym sposobem na checka przez leniwych gazowników jest po prostu odcinanie zasilania lampki po przejściu na zasilanie gazem.

NIe zalecam też instalacji które przełączają się na gaz tylko po uzyskaniu odpowiedniej temp, a tym bardziej odpalania na gazie. Chyba, że mamy zamiar do dwóch lat sprzedać auto. Ponieważ membrana w mikserze jest oblewana płynem chłodzącym, a gdy jeszcze nie zostanie przez ten płyn rozgrana to jest sztywna, co powoduje złą miesanką. A to może doprowadzić do wypalenia tłoków.

Podsumowując instalacja gazu jest oszczędnością i wygodą (jak się skończy gaz to afto dalej jedzie :P) ale nie można oszczędzać na instalacji za wszelką cenę, bo potem przez takich ludzi tworzą się potem legendy o złym wpływie gazu na silnik.

wieshaq
22-03-07, 08:21
Ponieważ membrana w mikserze jest oblewana płynem chłodzącym, a gdy jeszcze nie zostanie przez ten płyn rozgrana to jest sztywna, co powoduje złą miesanką. A to może doprowadzić do wypalenia tłoków.
ohohoo ;)
membrana nie jest w mikserze tylko w reduktorze (parowniku)... do tego nie jest oblewana plynem tylko komora rozprezeniowa w ktorej znajduje sie membrana jest podgrzewana plynem ze wzgledu na absorbcje ciepla ktore towarzyszy rozprezaniu gazu i przejsciu do stanu lotnego

z tymi tlokami to gruuuubo przesadziles... niby jak maja zostac wypalone? :speszony:

racje masz z tym ze membrana jest sztywna i zostaje zmrozona przy niegogrzanym parowniku... (zaznaczam ze tylko ponizej okolo 0-5 stopni jest to dopiero mozliwe). tu jednak nie szukalbym problemu bo ja mozna wymienic i nie jest to ani trudne ani kosztowne.

podam przyklad... swoje stare eg3 traktowalem brutalnie. :czerwona kartka: .. 2,5 roku jezdzila tylko na gazie. odpalanie tez tylko na gazie. cala zime, rano wieczorem, nawet ponizej -20 st co wczesniej wydawalo mi sie niemozliwe... :speszony: przed sprzedaza wolalem wiedziec co sprzedaje wiec pomierzylem cisneinie.. wyszlo dokladnie jak po kupnie czyli rowno po 13,5 atm na kazdym cylindrze. dle mnie zaskoczenie
dla czystego sumienia zregenerowalem jeszcze parownik ktory po rozebraniu wymagal oczywiscie wymiany znokautowanej membrany ktora jednak tak czy siak dzialala poprawnie i jedynie na wysokich obrotach juz nie puszczala odpowiedniej mieszanki

po tym odlozylem bajki na polke... zmienilo sie tylko to ze zawsze odpalam i podgrzewam silnik na benzynie

Efyr
22-03-07, 11:44
Heh, rzeczywiście pokręciłem z nazwą. miało być parownik nie mikser.
A przecież w instalacjach podciśnieniowych membrana jest odpowiedzialna za ilość dostarczanego gazu do komory spalania. Jeżeli nie zostanie odpowiednoi podgrzana i jest sztywna to ta dawka będzie żle dobrana. czyli będzie np uboga mieszanka gazowa.
A z wypalaniem to miały być zawory, heh a nie tłoki.

Tak to jest jak się chce pisać mądre rzeczy na gazie :d

wieshaq
22-03-07, 15:53
spoko domyslilem sie ;)

Rassel_kg
16-06-07, 09:27
Witam mam pytanie odnośnie gaz'u mam cif'a z motorem d16z6 i gaz 2 gen, oczywisice jest problem zapalajkacego sie check engine chciałbym założyc emulator, moje pytanie jaka w d16z6 jest sonda lambda, a właściwuie o jakich napięciach ktoś sie moze oreintuje ?? czy to jest 0-1 v czy moze 0-5v ?? Prosze o pomoc

Sławek
16-06-07, 18:41
, moje pytanie jaka w d16z6 jest sonda lambda, a właściwuie o jakich napięciach ktoś sie moze oreintuje ?? czy to jest 0-1 v czy moze 0-5v ?? Prosze o pomoc
W D16Z6 jest czteroprzewodowa (dwa czarne, zielony i biały)
zakres pracy sondy : 0-1V
-gwint: M18x1,5
Ale po co ci to- emulator założy ci gazownik, i on wszystko ustawi. Musisz załozyć emulator wtrysków i em. sondy.

wieshaq
16-06-07, 20:09
emulator wteyskow juz jest a ze nie zalozyli ci emulatroa sondy od razu to troche dziwne
stawiam raczej ze emulator masz ale zly

Wójcik
24-09-09, 21:58
jaka jest sonda w D15B7 ?

arekgr
25-09-09, 00:07
W D16Z6 jest czteroprzewodowa (dwa czarne, zielony i biały)
zakres pracy sondy : 0-1V
-gwint: M18x1,5

W B7 jest to samo...

Wójcik
25-09-09, 16:46
dzieki panie :D