PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze silnika na przełożenie



anorwgmla
17-06-11, 16:47
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Potrzebuję konkretnej podpowiedzi. Jeżdżę Honda Civic V w HB z najmniejszym silniczkiem D13B2. Honia ma zadbana budę, a w środku niczego jej nie brakuje. Zastanawiam się nad przełożeniem silnika, ponieważ mam dostęp do warsztatu i cała operacja będzie mnie kosztowała dużo taniej.

Myślałem o silniku D15B7 (103km), D16A8E, D16A9, D16Z6, D16Z9 (wszystkie pozostałe w okolicy 130km).

Chciałbym poznać opinię i o tych silnikach (o ich żywotności, awaryjności) i o tym, który z nich najlepiej założyć i który przede wszystkim najlepiej będzie pasował do sprzętu, który ma moja Honia. Co za taką wymiana idzie. Najchętniej chciałbym zostawić tą skrzynie biegów, którą mam, nie wiem czy jest taka opcja.
Po tej operacji zamierzam też zrobić dolot/wydech ale to jest inna kwestia - na potem.

Van_Dal
17-06-11, 18:38
co do sprzętu który ma Twoja hania to do żadnego z wyżej wymienionych silników poza chłodnicą ci się on nie przyda, no moze poza alternatorem i pompa wspomagania jeśli posiadasz
do każdego silnika musisz kupić

komputer,
wiązke silnikowa,
kolektor wydechowy z sądą Lambda
uzbrojony kolektor ssący (wtryskiwacze przepustnice czujniki, map sensor itp)
rezistor box i inne pierdółki
z 3 metry przewodów podciśnieniowych
BAK PALIWA Z POMPĄ PALIWOWĄ


prawdopodobnie alternator można przerobić ale na dodatek jak nie masz wspomagania to współczuje sunąc po mieście w takim d16a9 bez wspomagania kierownicy :(

pozatym wiązka kabinowa do przeróbki,
zastanów się najpierw ile czasowo hania może spędzić w warsztacie, bo jak na moje oko to w dwa tygodnie sam tego nie zrobisz :(

Saiti
17-06-11, 18:40
Skrzynia Ci zostanie :) Poszukaj kompletnych swapów, fajny silniczek to D16Z6, bądź jego młodsze odmiany: D16Y8 czy D16W4, już na zmiennych fazach rozrządu (chociaż tych prostszych)

anorwgmla
17-06-11, 22:11
uzyskałem odpowiedź na moje pytania, dokształciłem się też w gotowych tematach. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam!