PDA

Zobacz pełną wersję : Tuleje, sworzeń, tarcze hamulcowe - do wymiany



bestiar
16-06-11, 21:22
Witam. Mam civica Vgen coupe 1.5. W lipcu szykują mi się do wymiany:

- tuleje wahaczy przednich,
- sworzeń,
- tuleje tylnej osi,
- tuleje małe tylnej osi,
- tarcze hamulcowe
- trochę później coś do ustawienia kątów w przednich kołach.

Teraz pytania są takie:

1. Warto, za ile są i gdzie kupić oryginalne części?
2. Jeśli bardziej się opłaca kupić jakieś zamienniki to jakie, za ile i gdzie je dostane?
3. Tarcze mogą być większe niż seryjne pod te klocki które mam teraz przy założeniu że zimą najprawdopodobniej będę jeździł na stalówkach?
4. Jakiej firmy tarcze kupić?
5. Czy np przy jakiś lepszych tarczach poczuje różnice w hamowaniu przy seryjnych klockach?

Boniek87
16-06-11, 21:28
1. Wg mnie warto dać oem pod amortyzatory, resztę też najlepiej OEM no ale cena...:) ja teraz będę wymieniał tuleje w przednich wahaczach dolnych to pod amor daję OEM a te co łączą wahacz z sankami daję firmy RBI. Rbi mam z tyłu małe cukeirki i tulejki w tych małych wahaczach poprzecznych i jak narazie nie narzekam. Oem ma pewna osoba na forum w dobrej cenie to napisz na PW i Ci powiem. Sam od niego kupowałem i cena była dobra.
2. j.w.
3. hmmm z tego co się orientuję to nie moga być większe tarcze pod seryjne klocki i zaciski bo Ci się po prostu nie zmieści tarcza. Możesz poszukać kompletu zwrotnic z większymi hamulcami na przód 262 w dobrym stanie. Ceny takiego swapa zaczynają sie już od 250zł ale za takie w stanie bdb musisz dać ok 400
4. ja mam brembo, inni jeżdzą na trw, mikoda itd nie doradzę..
5. nie wiem, nie doradzę ;) niech się mądrzejsi wypowiedzą

woPo
16-06-11, 21:32
Sworzeń 555, tuleje OEM ew. RBI, co do hamulców w dziale "Układ jezdny" jest przyklejony temat do takich pytań i tam na pewno znajdziesz odp. a jak nie to pisząc posta szybko ją uzyskasz.

bestiar
17-06-11, 21:53
Dzięki za info i namiary :) Pozdrawiam