PDA

Zobacz pełną wersję : Blok silnika D16Z6 ciężko się kręci po złożeniu.



Saiti
15-06-11, 23:59
Witam.
Problem wystąpił u mnie następujący. Składam blok silnika D16Z6, jest po honowaniu, owalu nie ma, tłoki wymiary trzymają. Jednak bardzo ciężko kręci się wałem. Jestem pewien, że wszystko odpowiednio skręciłem, na odpowiednich wartościach i w odpowiedniej kolejności (klucz dynamometryczny był na regulacji 4 dni przed moim użyciem). Jestem również pewien, że winne jest tutaj osadzenie tłoków w tulejach. Pierścienie to TP, więc nie żadne tanie zamienniki. Wszystkie założone odpowiednio, ustawione, tłoki wsadzone z użyciem ściskacza (więc nic się nie rozsypało po drodze). Silnik kręci się stosunkowo ciężko, kilka silników miałem przyjemność złożyć, lecz ten jest pierwszym, który został poddany honowaniu. Tłoki są zalane olejem, a mimo tego bardzo ciężko się kręci. Czy fakt honowania może wpłynąć na mój problem? Bo boję się złożyć, a potem ledwo co słyszeć rozrusznik, nie mówiąc już o odpaleniu auta. Hm? Jakieś doświadczenia?

Sebek_WWL
16-06-11, 10:35
Moze za mocno dokrecileś panewki lub pierscienie trzymaja tloki nadwymiarowe??

Saiti
16-06-11, 11:02
1. Napisałem, że problem na pewno leży w tłokach, a nie panewkach. Tłoki są nominalne, pierścienie też.

Yotomeczek86
16-06-11, 12:19
Myślę że musi się to wszystko dotrzeć/spasować.... nie wiem jak duży jest ten opór

Whiplash
16-06-11, 13:18
to normalne, jak zakladales nowe tloki na korby, u mnie jest to samo wlasnie tez skladam silnik tylko d15 z tlokami d13 i po przelozeniu tlokow na korby bardzo ciezko chodza na tulejach, ale spokojnie dostanie silniczek olej i odpowiednie obroty to sie wszystko dopasuje :) u mni ena dwuch tlokach jest taki opor ze jak nie wstrzyknolem oleju pod tuleje to tlok bylo ciezko na korbie zlamac :) ale zwaz na to ze tlok alum tuleja metal wiec nei ma prawa sie to nie dotrzec

Saiti
16-06-11, 17:44
Whiplash, o to właśnie mi chodziło :) Pięknie dziękuję za udzielenie odpowiedzi, od dziś śpię spokojnie :)