PDA

Zobacz pełną wersję : Siedzi tył w mojeje Hani :(



punol
19-03-07, 19:51
Witam!
W mojej Civiczce dziwnie siedzi tył. Tzn w porównaniu z przodem jest duża różnica. Dzisiaj ściągłem tylne koło żeby zobaczy czy czasem sprężynka nie poszła no ale nic. Niby ok. Dodam, że tył siedzi równo. W proównaniu z przodem zauważyłem, że z tyłu są sprężyny z cieńszego drutu. i mają po 8 zwoji. Nie wiem czy czaem poprzedni włąsciciel ich nie obcinał.

Co na to poradzi żeby wyrówna autko???

marf
19-03-07, 20:32
A) obniżyć przód
B) wymienić sprężyny tył (po porównaniu z normalnymi)

Furious
19-03-07, 21:44
u mnie tez tak jest niestety... na seryjnych tak bylo i teraz na obnizeniu tez tyl jakos tak nizej...

woytaz
19-03-07, 23:39
hmn...to na chlopski rozum ;) tył obnizyc o 30mm a przod o 40 to moze sie wyrowna ?

punol
20-03-07, 05:59
Tyłu raczej bym już nie obniżał bo w sumie to już mam problem z wjazdem do garażu musze powolutku bo zadzieram środkowym czy rurą. Tył według mnie jest ok.
A co z przodem w jaki sposób obniżyc? Jak co? Bo chyba obcinanie spręzyn to nie dobry pomysł.

wojtekszczur
22-03-07, 15:19
Ja mam to samo !
wymieniłem już nawet sprężyny z tyłu na oryginalne i nie dało to żadnego efektu !
Włożyłem gumy w sprężyny i dalej lipa

Tył siedzi dramatycznie nisko i nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić !
Przodu nie chce obniżać bo obawiam się o miskę olejową a krawężniki w Polsce są dość wysoko montowane.

Już tylu ludzi o to pytałem i nikt nie wiem co z tym fantem zrobić
niektórzy sugerują ze należy dać twardsze sprężyny ale wg. mnie to i tak nic nie da jedyne pytanie jakie się nasuwa to takie czy nie można by zamontować troszkę dłuższych amortyzatorów do tyłu.

Nie jestem mechanikiem ja to głupi pomysł to nie nabijajcie się.

Drażni mnie to *****iście bo niektóre hondy jak widzę na drodze i siedzą prościutko a moja wygląda jak doładowany polonez !!

Wojtek

punol
22-03-07, 18:38
Heh no moja to znowu tak targicznie nie wygląda ale zawsze lepiej jest równo.
A tera przód do góry tył do dołu.

Phil
22-03-07, 20:54
Heh no moja to znowu tak targicznie nie wygląda ale zawsze lepiej jest równo.
A tera przód do góry tył do dołu.

No to jest troche chała.. u mnie dla odmiany tył jest nieco wyżej ale wygląda przez to bardziej agresywnie ;)

punol
23-03-07, 05:44
Phil , że tył w górze to jeszcze oki!!! Ale na odwrót to napewno nie wygląda agresywnie :/

marf
23-03-07, 13:39
moja wygląda jak doładowany polonez
Posprzątaj bagażnik :D -> w sumie sprawdźcie jaka jest odległość kielicha amortyzatora (gdzie siedzi dół sprężyny do końca widełek) może ta hondzie to mało prawdopodobne ale np. w vw amory do jedynki miały różne wysokości mocowania tych kielichów i tak podam na moim przykładzie stare made in Spain miały wysoko i autko stało ładnie, bo wymianie na "bodge" made in germany kielichy zdecydowanie niżej stał już jak typowy golf 1. (trochę pomogły sprężynki od BMW)

browar
25-03-07, 13:49
mam dokladnie tak samo przod mi idzie w gore i wyglada jak rakieta podaczas startu, i troche lipa :/

punol
02-04-07, 21:33
A jak sprawdzic czy to wina sprężyn, że są już słabe??? Kupic i zamontowac??? A jeśli to nie pomoże???

Czege
08-05-07, 10:38
A ja proponuje wymienić tuleje. U mnie tył siedział tragicznie. Jak ktoś wsiadł na tył, to prawe tylne koło na najmniejszych wybojach dobijało. Teraz po zmianie tulei Tył jest zauważalnie wyżej (10 cm) i jest ok. Jest tak wysoko, że aż zastanawiam się nad obniżeniem ;) W każdym razie, sprawdźcie czy tuleje są ok. Jest ich tam trochę, a wystarczy że pod amorkiem i w poprzecznym wahaczu pójdą i już dupa na ziemi.